Sorin Cârţu s-a dezlănţuit după Universitatea Craiova-FCSB 0-0. Preşedintele de onoare al gazdelor l-a luat în colimator pe unul dintre jucătorii lui Mirel Rădoi. Este vorba despre Vladimir Screciu, cel care a riscat o eliminare în această dispută.
Sorin Câţu spune că Screciu nu merita eliminat, dar a răbufnit la adresa acestuia. Chiar i-a strigat jucătorului din tribune.
Sorin Cârţu l-a luat în colimator pe Vladimir Screciu
Sorin Cârțu a fost extrem de supărat pe Vladimir Screciu. „Adică modul în care a făcut alunecarea a fost o decizie total greșită a lui și imatură. Chiar îi spuneam: ‘Băi, da’ maturizează-te!’. Pentru că putea să rupă tot echilibrul.
Bine, situația până la urmă nu a fost de roșu. Nu i-a ajuns pe picior. Să fii sigur că ar fi primit cartonaș roșu. La celelalte nu știu dacă merita să spunem al doilea galben”, a spus Cârţu, conform fanatik.ro.
Cârţu nu s-a oprit aici. A vorbit despre faultul lui Screciu din finalul meciului, din preajma careului gazdelor. „Aia în fața careului în niciun caz. A fost mai mult umăr la umăr. Poate cealaltă atunci cu Chiricheș să fi fost comentarii, dar eu fără subiectivism îți spun că era prea ușor să-l dea. Dacă era cineva care să te urmărească, să te vâneze, poate că da, îi dădea. Dar Feșnic n-a avut atitudinea asta”, a mai spus Cârţu.
După egalul cu cei de la FCSB, Craiova lui Mirel Rădoi a rămas pe locul 3, la trei puncte de primul loc. Lider rămâne FCSB care are 3 puncte peste Craiova, dar şi peste CFR Cluj. Totuşi echipa lui Dan Petrescu o poate egala pe campioană dacă se impune în meciul din această seară, contra celor de la Rapid. În Duminica Paştelui, se joacă derby-ul FCSB-CFR Cluj, pe Arena Naţională. În aceeaşi rundă, Craiova are meci în deplasare, contra celor de la Dinamo.
- Gigi Becali nu se dezminte! Cum „a pus mâna” pe o sumă uriaşă: „Am vândut aer Europei”
- Istvan Kovacs a dat lovitura! Competiţia la care urmează să arbitreze
- „Sunt idiot? Miza e prea mare!” Gigi Becali a vorbit despre venirile lui Homawoo și Masoero la FCSB
- Botoşani – Oţelul 0-1. „Derby” pentru evitarea retrogradării! Teles a deschis scorul. Gazdele joacă în 10
- AntenaSport Update. Cele mai tari știri ale zilei de 14 aprilie