“Telenovela” transferului lui Marius Ştefănescu s-a încheiat! Decizia luată de Sepsi în privinţa jucătorului dorit de Rapid

Viviana Moraru Publicat: 14 noiembrie 2023, 18:46

Comentarii
Telenovela transferului lui Marius Ştefănescu s-a încheiat! Decizia luată de Sepsi în privinţa jucătorului dorit de Rapid

Marius Ştefănescu, în timpul unui meci la Sepsi/ Profimedia

“Telenovela” transferului lui Marius Ştefănescu la Rapid s-a încheiat, după ultimul anunţ făcut de oficialii lui Sepsi. Laszlo Dioszegi a dezvăluit că nu se pune problema ca mijlocaşul să plece de la formaţia covăsneană în iarnă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Marius Ştefănescu este unul dintre jucătorii pentru care Rapid insistă. Mijlocaşul a fost dorit în vară şi de Gigi Becali, la FCSB.

“Telenovela” transferului lui Marius Ştefănescu la Rapid s-a încheiat, după decizia luată de Sepsi

Rapid trebuie să-şi ia gândul de la Marius Ştefănescu, cel puţin până la finalul sezonului. Laszlo Dioszegi a declarat că mijlocaşul de 25 de ani va rămâne la Sepsi până la finalul campionatului.

Patronul covăsnenilor a dat de înţeles că la finalul sezonului, va lua în calcul o plecare a lui Marius Ştefănescu, deoarece susţine că Sepsi va avea nevoie de bani, pentru următorul campionat.

“Până se termină campionatul nu vrem să vindem niciun jucător. Avem mare nevoie de Ștefănescu. Sigur până în vară rămâne la noi! Apoi, la finalul sezonului, vom putea discuta, pentru că avem nevoie și de bani. Dar acum nu ne putem permite să-l pierdem pe Ștefănescu”, a declarat Laszlo Dioszegi, conform gsp.ro.

Reclamă
Reclamă

Rapid a încercat să-l transfere pe Marius Ştefănescu la începutul sezonului, însă Sepsi era angrenată la momentul respectiv în preliminariile Conference League, şi nu voia să se despartă de niciun jucător. Pe fir intrase şi Gigi Becali, care era dispus să plătească mai mult decât Dan Şucu, pentru a obţine semntărura mijlocaşului.

Victor Angelescu a anunţat cele două transferuri de titlu pe care le forţează Rapid

Victor Angelescu a anunţat care sunt cele două transferuri de titlu pe care le încearcă Rapid în această iarnă. Acţionarul minoritar al giuleştenilor anunţă că vor continua să se investească bani şi în următoarea perioadă de mercato.

Cristiano Bergodi ar urma să primească în lot încă un atacant. Chiar dacă tocmai a fost adus Juvhel Tsoumou, care a debutat împotriva lui Sepsi, se mai pregăteşte o lovitură importantă. În luna ianuarie ar urma să revină golgheterul Albion Rrahmani, care se recuperează după o operaţie. Kosovarul avea 6 goluri în 6 meciuri înainte să sufere o accidentare teribilă.

Reclamă

Dan Şucu şi Victor Angelescu nu renunţă nici la Marius Ştefănescu. Mijlocaşul de 25 de ani a fost ofertat şi de Gigi Becali, cel care era dispus să achite 1.2 milioane de euro. Laszlo Dioszegi a cerut chiar şi mai mulţi bani.

„Suntem în discuții de o lună sau două. Vrem să aducem unul sau doi jucători. Sperăm să definitivăm transferurile. Avem pe listă un atacant, dar vom vedea ce se va întâmpla cu Tsoumou și Soni. Îl mai avem si pe Rrahmani. Vedem ce va fi cu ei și dacă e, mai aducem un atacant.

Marius Ştefănescu nu cred că e de vânzare. Dacă nu e, nu are cum să fie o pistă. Dacă ar fi de vânzare… Se știe că am fost interesați de el și suntem interesați de el„, a declarat Victor Angelescu la gsp.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Trebuia anulat golul marcat de Claudiu Petrila, în Rapid - Dinamo 3-2?
Loading ... Loading ...
Citește și:
10:45

LIVE TEXTZi de alegeri la FRF. Răzvan Burleanu, față în față cu un nou mandat de președinte. Toate candidaturile

10:11

“Toată lumea vrea să mă dea afară!” Pep Guardiola a făcut show la conferinţă! “Săgeţi” către Real Madrid

10:01

Mihai Pintilii, întrebat dacă ar spune “da” unei reveniri la FCSB: “Poate o să-mi fie dor de nea Gigi”

9:53

Imaginea serii în Champions League! Antrenorul lui Chelsea scria bileţele la 2-8 la general. Reacţia genială a lui Garnacho

9:38

Fără cuvinte! Cum a reacționat un jucător de la Real Madrid când a aflat că Brahim Diaz a câștigat Cupa Africii

8:56

“Suntem într-o casă de nebuni!”. Reacțiile jucătorilor senegalezi după ce au pierdut la masa verde Cupa Africii

1 Au fost contestate alegerile FRF și a venit decizia TAS. Ce lovitură pentru Răzvan Burleanu 2 FCSB și Gigi Becali votează împotriva lui Răzvan Burleanu: “Trebuie să-i arăt ce înseamnă demnitate. Mergem la TAS” 3 Andrei Nicolescu, anunț important despre debutul lui George Pușcaș la Dinamo 4 Dan Petrescu a fost operat de urgenţă! Care este starea antrenorului 5 Fotbalistul de la FCSB a semnat în Liga 4 din România: “Un proiect unde se dorește performanță” 6 BREAKING NEWSDecizie uluitoare! Maroc a câştigat la masa verde Cupa Africii, după finala cu un scandal teribil cu Senegal!
Citește și