Ţipete în vestiarul lui FCU Craiova, după înfrângerea cu Petrolul! Ce reacţii au putut avea Nicolo Napoli şi Vlad Achim

Iulian Focșăneanu Publicat: 18 martie 2024, 23:01

Ţipete în vestiarul lui FCU Craiova

Nicolo Napoli, în timpul unui meci / Hepta

Au fost ţipete în vestiarul lui FCU Craiova, după înfrângerea cu Petrolul. Oltenii lui Adrian Mititelu au ajuns la şapte meciuri fără victorie în Liga 1 şi atmosfera este „incendiară” în cadrul echipei.

Nici măcar revenirea lui Nicolo Napoli nu a ajutat-o pe FCU Craiova. După eşecul din derby-ul cu rivala din oraş, Universitatea Craiova, au cedat la limită şi cu Petrolul, scor 0-1. Alb-albaştrii sunt pe loc de baraj.

Ţipete în vestiarul lui FCU Craiova, după înfrângerea cu Petrolul

Antrenorul oltenilor a avut o reacţie surprinzătoare atunci când a fost întrebat ce s-a întâmplat după înfrângerea de la Ploieşti.

Băieţii au făcut o primă repriză foarte bună, în repriza a doua nu mi-a plăcut. Am încercat să egalăm, dar nu am putut.

În prima repriză a jucat echipă, am avut acţiuni. Noi nu am avut acţiuni. Normal, în vestiar vorbim.

(Cine a ţipat atât de tare în vestiar?) Arbitrul! Arbitrul!

Vorbim cu preparatorul fizic, vorbim cu staff-ul, vedem ce se va întâmpla. Nu vorbesc despre retrogradare, cred că avem jucători buni, putem să ne salvăm!”, a declarat Nicolo Napoli la digisport.ro.

Şi Vlad Achim a fost întrebat despre ceea ce s-a întâmplat, la cabine, la finalul meciului.

„(Cine a ţipat în vestiar?) Țipau mai mulți, frustrarea e mare. Am venit cu gânduri de play-off și au venit foarte multe înfrângeri la rând, ne-am trezit într-o situație complicată„, a spus mijlocaşul de 34 de ani.

Petrolul Ploieşti – FCU Craiova 1-0

Echipa Petrolul Ploieşti a învins luni seara, pe teren propriu, scor 1-0, formaţia FCU Craiova, în ultimul meci al primei etape din play-out-ul Superligii.

În prima repriză, cele două formaţii nu au avut multe ocazii clare de gol, iar gazdele s-au aflat la conducerea jocului, ratând la lovitura de cap a lui Papp, în minutul 27. După trei minute Jair a trimis în bară, lovind balonul cu umărul. Acelaşi Jair avea însă să deschidă scorul în minutul 61, cu un voleu din afara careului. Avea să fie şi unicul gol al întâlnirii, iar Petrolul a reuşit prima victorie, după patru înfrângeri consecutive. Ploieştenii au ajuns la 21 de puncte, ocupând locul 4 în play-out. FCU Craiova este pe locul 7, cu 16 puncte, la doar un punct peste Dinamo şi două peste FC Voluntari.

PETROLUL: Zima – Dumitriu, Papp, Garutti, Ţicu – Hanca (Diomande 90), Seto – Al. Musi (I. Răducan 88), Jair, Işfan (Jyry 75) – A. Berisha (Irobiso 87). ANTRENOR: Florin Stângă

FCU CRAIOVA: Gurău – R. Negru, Lekiatas, Lacroix, Mascarenhas (A. Dragu 75) – V. Achim, Dr. Albu (V. Pop 75) – Baeten (Sidibe 67), Bauza, A. Chiţu (Ibrahimi 75) – Blănuţă. ANTRENOR: Nicolo Napoli

Cartonaşe galbene: Garutti 54, Hanca 89 / Lacroix 62

Arbitri: Radu Petrescu – Mircea Grigoriu, Vladimir Urzică – Andrei Antonie

Arbitri VAR: Bogdan Dumitrache – Cristina Trandafir

Observator: Teodora Albon

11:11 Mobilizare generală înainte de FCSB – Farul! Jucătorii liderului, pregătiţi de sărbătoare! Ce îndemn au avut pentru fani 10:42 Sorana Cîrstea – Iga Swiatek şi Jaqueline Cristian – Danielle Collins LIVE SCORE (12:00). Dueluri de foc pentru românce la Madrid 10:13 Performanţă uriaşă pentru Eliza Samara! A câştigat Liga Campionilor la tenis de masă pentru a treia oară consecutiv 10:02 Ţara din Europa care refuză să folosească VAR, după ce fanii s-au revoltat! Anunţul federaţiei 9:49 Leicester a promovat în Premier League. Leeds are şanse mici să promoveze direct. Cum ar putea arăta play-off-ul 9:28 Dennis Man îi dă mari emoţii lui Edi Iordănescu! Internaţionalul român, scos din lotul lui Parma. Anunţul presei din Italia 9:05 „Iar o să îmi iau înjurături”. Helmut Duckadam, un nou discurs dur la adresa conducerii CSA Steaua: „Poate nu mă pricep eu” 8:56 Dezvăluirea făcută de Ioan Andone, la 64 de ani. Care este, de fapt, numele său din buletin 8:34 Verdictul specialistului, după controversele din Dinamo – FC Voluntari: „E neglijenţă” / „Asta e poziţie normală?” 8:19 Mihai Stoica a anunţat care este antrenorul său român preferat. Surpriză uriaşă: „Poţi să mi-l pui cu oricine şi îl aleg pe el” Vezi toate știrile