Mihai Rotaru pregătește o „bombă” în mercato. Patronul de la Universitatea Craiova se află în negocieri avansate cu Tudor Băluță. Șeful echipei din Bănie îi poate îndeplini astfel o dorință lui Mirel Rădoi.
Concret, tehnicianul de la Universitatea Craiova a declarat, în urmă cu puțin timp, că și-a dorit să îi antreneze, la aceași echipă, pe Alexandru Cicâldău și pe Tudor Băluță. Totuși, Rădoi a recunoscut că s-a lovit, de fiecare dată, de refuzul jucătorilor.
Mihai Rotaru e în negocieri avansate cu Tudor Băluță! Mijlocașul poate ajunge la Universitatea Craiova
„Sunt doi jucători pe care am încercat mereu să îi transfer și de fiecare dată m-au refuzat: Cicâldău și Tudor Băluță”, a spus Mirel Rădoi, după meciul cu Unirea Slobozia.
Totuși, Mihai Rotaru îi poate îndeplini dorința lui Mirel Rădoi. Potrivit informațiilor oferite de fanatik.ro, Universitatea Craiova și Tudor Băluță se află acum în negocieri avansate.
În momentul de față, mijlocașul cu 12 selecții la echipa națională este legitimat la Slask Wroclaw. Totuși, acesta nu este titular la formația din Polonia și a adunat doar 18 partide în actualul sezon, din care doar 7 din postură de titular.
Tudor Băluță a fost integralist în doar două meciuri din campionatul Poloniei, în actualul sezon, astfel că ar fi tentat să o părăsească pe Slask.
În cariera sa, Tudor Băluță a evoluat pentru: Viitorul (actuala Farul), Brighton, ADO Den Haag, Dinamo Kiev și Slask Wroclaw. În momentul de față, mijlocașul este cotat la suma de 700.000 de euro, potrivit site-ului de specialitate Transfermarkt.
Pariul lui Mirel Rădoi, după ce a dus-o pe Craiova pe primul loc
Mirel Rădoi a făcut un pariu după ce a dus-o pe Universitatea Craiova pe primul loc al Ligii 1. Craiova s-a impus cu 1-0 în faţa celor de la Unirea Slobozia, prin golul marcat de Alexandru Cicâldău.