U Cluj a realizat un transfer înainte de finalul sezonului! Prima întărire pentru Ioan Ovidiu Sabău

Alex Ioniță Publicat: 6 mai 2024, 20:22

Comentarii
U Cluj a realizat un transfer înainte de finalul sezonului! Prima întărire pentru Ioan Ovidiu Sabău

Ioan Ovidiu Sabău / Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

U Cluj a realizat un transfer înainte de finalul sezonului! Oficialii echipei ardelene și-au asigurat serviciile unui jucător venit din Liga a 2-a.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

FC Universitatea Cluj anunţă transferul jucătorului Dorin Codrea (26 de ani). Mijlocaşul defensiv a evoluat în acest sezon pentru Concordia Chiajna, unde a strâns 17 prezenţe şi a marcat 3 goluri.

U Cluj a realizat un transfer înainte de finalul sezonului!

Crescut de LPS Banatul, Dorin Codrea a debutat la nivelul ligii secunde în tricoul celor de la ACS Poli Timişoara în sezonul 2018/2019. În stagiunea 2020/2021 a jucat în play-off-ul pentru promovare alături de SSU Politehnica Timişoara, notează news.ro.

În total, jucătorul are 125 de partide jucate în Liga 2, cel mai aproape de promovare fiind în sezonul 2021/2022, când a jucat barajul pentru promovare alături de Concordia Chiajna împotriva celor de la Chindia Târgovişte.

Ioan Ovidiu Sabău a făcut iureş la conferinţa de presă şi a spus că s-a luat legătura cu Şumudică

Ioan Ovidiu Sabău a făcut iureş la conferinţa de presă susţinută înaintea partidei cu Dinamo şi a spus că are informaţii că s-a luat legătura cu Marius Şumudică să vină în locul său la Universitatea Cluj.

Reclamă
Reclamă

Sabău nu s-a ferit de cuvinte şi a susţinut că există o persoană care ar putea veni în conducere şi care a promis că îl va aduce antrenor pe Marius Şumudică.

„Daţi-mi voie să cred că poate fi şi adevărat acest zvon. Eu mi-am făcut contractul pe 2 ani de zile, este o clauză de reziliere. Dacă eu voi pleca, sunt obligat să le dau o sumă de baji, dacă mă dau afară ei vor trebui să îmi plătească o sumă de bani. Dacă clubul consideră că nu mai sunt potrivit, eu renunţ la acea clauză. Teama asta nu există. Acel zvon este adevărat.

Şi eu am informaţii că s-a luat legătura cu Şumudică. E posibil ca un om să vină în club, nu vă spun funcţia, şi a făcut promisiuni că-l poate aduce pe Şumudică şi va negocia cu Şumudică să vină. Ăsta-i adevărul, pe mine mă interesează decât să ies cu capul sus, cu demnitate. Eu ştiam de miercuri sau marţi. Nu ne-am bătut joc de nimeni, astea sunt limitele mele ca şi antrenor„, a spus Ioan Ovidiu Sabău la conferinţa de presă.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va străluci în ultimele meciuri din faza grupelor de la Campionatul Mondial?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
10:51

E gata! Noul star din Serie A a semnat cu Chelsea. Lovitură pentru Cristi Chivu

10:31

Selecţionerul Capului Verde: „Suntem o ţară mică, dar am demonstrat că nimic nu este imposibil”

10:08

Care e meciul pe care îl poţi vedea duminică, în format FIFA Match Buddy, în AntenaPLAY

10:03

EXCLUSIVDan Alexa şi Andone, reacţie categorică după ce au văzut Franţa – Novegia: “Ciudată decizie”

9:46

Didier Deschamps a intrat direct în istorie, chiar dacă nu a stat pe bancă în Norvegia – Franța 1-4

9:33

Orele la care sunt programate ultimele meciuri din grupele Campionatului Mondial. Pe ce canale joacă Portugalia şi Argentina

1 Cum arată în timp real 16-imile Campionatului Mondial 2026! S-au stabilit nouă meciuri. 28 de echipe calificate 2 VideoDramatism incredibil în SUA – Turcia! Faza care a decis totul, în minutul 90+8 3 Revoltă uriaşă în Franţa, după victoria la scor cu Norvegia. Ce i-a deranjat pe francezi: “Dezgustător” 4 „Blat la Mondial”. Meciul care a ridicat suspiciuni uriașe: „Au semnat Pactul și sunt fericite” 5 Liverpool, ofertă uriaşă pentru Andrei Raţiu! Suma pe care o poate primi Rayo în schimbul fundaşului naţionalei 6 Mihai Pintilii semnează! Unde ajunge fostul secund de la FCSB
Citește și