Închide meniul

Umilinţă trăită de fanii lui Dinamo, la finalul derby-ului cu FCSB! Ce le-au strigat ultraşii marii rivale

Iulian Focșăneanu Publicat: 20 octombrie 2024, 23:08

Reclamă
Umilinţă trăită de fanii lui Dinamo, la finalul derby-ului cu FCSB! Ce le-au strigat ultraşii marii rivale

Fanii lui FCSB / Captură Digi Sport

Umilinţă trăită de fanii lui Dinamo în „Eternul Derby”, pierdut cu FCSB, scor 0-1, în etapa a 13-a a Ligii 1. A fost a şaptea victorie consecutivă înregistrată de roş-albaştri în faţa marii rivale.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Daniel Bîrligea a deschis scorul în minutul 26. A reuşit o execuţie acrobatică şi a trimis mingea în poartă din „foarfecă”. A fost al treilea meci la rând în care a marcat atacantul adus cu peste 2 milioane de euro de la CFR Cluj.

Umilinţă trăită de fanii lui Dinamo în derby-ul cu FCSB

În minutul 90+3 a marcat şi Musi, moment în care fanii lui Dinamo au început să părăsească cel mai mare stadion al ţării. A fost momentul în care aceştia au fost ironizaţi de rivali.

Plecaţi acasă, plecaţi acasă!„, au scandat suporterii FCSB-ului.

Dinamo a înregistrat un record de asistenţă la derby-ul cu FCSB! 45.469 de spectatori s-au aflat în tribune la meciul dintre marile rivale, disputat pe Arena Naţională. Precedentul record de spectatori înregistrat la un meci al lui Dinamo era de 43.789 de fani. Acesta a fost înregistrat tot la un derby Dinamo – FCSB, disputat în 2013, pe Arena Naţională.

Reclamă
Reclamă

„Câinii” nu mai pierduseră un meci pe teren propriu, în Liga 1, din luna ianuarie. Pentru Dinamo urmează deplasarea cu Hermannstadt. FCSB se va duela joi cu Rangers, în Europa League, după care revine pe Arena Naţională pentru derby-ul cu Rapid.

Florin Prunea a găsit vinovatul la eurogolul reuşit de Daniel Bîrligea

Fostul portar al „câinilor” şi al naţionalei României consideră că Adnan Golubovic a greşit la faza în care Bîrligea a marcat din foarfecă.

Prunea a remarcat că Golubovic nici nu ar fi avut de ce să plonjeze la acel balon. Portarul „câinilor” a respins defectuos, iar balonul a ajuns la Bîrligea, care a marcat din foarfecă.

Reclamă

Meci echilibrat, nu anunţa nimic. După aceea, la 1-0, ţine Dinamo în joc. Dar asta e o minge simplă, nici nu trebuia să plonjeze. El nu s-a informat că e singur acolo. Nu trebuia să plonjeze, era o minge simplă. Nu s-a informat! Îi vine din spate Bîrligea, dar e şi ghinion. Se întâmplă să greşeşti ca portar. Dar Bîrligea are apoi o execuţie extraordinară. Greşeală şi ghinion!”, a spus Florin Prunea la digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va ajunge Cristiano Ronaldo la borna 1.000 de goluri marcate în carieră?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
11:20

„Nu spun ca să atrag atenția”. Ilie Dumitrescu, mesaj ferm înainte de FCSB – CFR Cluj

11:03

BREAKING NEWSAaron Boupendza a murit la 28 de ani! Fostul atacant al Rapidului a căzut de la etajul 11, în China

10:52

„Poate Real Madrid să întoarcă scorul cu Arsenal?” Specialiștii englezi au dat verdictul: „De asta au nevoie”

10:20

Horațiu Moldovan, ca și transferat! Portarul român va evolua în Serie A din sezonul viitor

9:54

„Favoritul” lui Mihai Rotaru de la Universitatea Craiova nu e Alexandru Mitriță: „Cu el începe echipa”

9:39

Hansi Flick a „spart gheața” la Barcelona. Borna impresionantă stabilită, după calificarea în semifinalele Champions League

1 Echipa din Liga 1 care vrea să-l transfere pe Marius Ştefănescu. Cât cere Gigi Becali în schimbul lui 2 PSG şi Barcelona au tremurat, dar s-au calificat în semifinalele Champions League! Dramatism total în sferturi 3 Sorin Cârţu cere ca Florin Tănase şi Ştefan Târnovanu să fie chemaţi la Comisii: „Astea ce înseamnă?” 4 VideoAl Sharjah, echipa lui Cosmin Olăroiu, a întors dramatic soarta semifinalei Ligii Campionilor Asiei 2 5 Marius Şumudică, scandal cu Elias Charalambous: „Nişte mizerii! Să-şi ceară scuze” 6 Petrolul şi-a prezentat noul antrenor principal. Revine în fotbalul românesc după 12 ani
Citește și