Scandal în toată regula între Florin Prunea şi Andrei Nicolescu. Primul care a făcut declaraţii războinice a fost oficialul din Ştefan cel Mare. Nicolescu l-a băgat pe Prunea în rândul contestatarilor. Ce a spus oficialul?
”Sunt două chestiuni. Există nişte persoane, foşti jucători, legende, care s-au poziţionat împotriva mea şi orice s-ar întâmpla la Dinamo, cel pe care dau vina sunt eu. Prunea, Kiriţă, domnii Lupescu şi Dinu, iar ei sunt vectori de imagine.
Când ei au spus că Nicolescu e ăla care a vrut sigla asta… Prunea a zis că e urâtă ca Nicolescu, adică au dat tenta asta de parcă ar fi dorinţa mea personală şi înţelegi reacţia celor mulţi, că aceşti vectori de imagine tind să aibă o bătălie cu mine, nu cu Dinamo”.
A urmat replica lui Florin Prunea, una mult mai dură.
”Băi, Nicoleto! Băi, tată, să nu mă apuc eu să vorbesc. Nu mă pun la mintea ta, că nu ai creier. Nicoleto, șterge-te la gură când pronunți numele astea, când vorbești de noi.
Ține minte ce-ți spun. Să nu mă apuc eu de tine. M-ai sunat odată și ai văzut că… Aa? Nu mai te lua tu…”, a declarat Florin Prunea, pentru iamsport.ro.
- Marius Baciu, adevărul despre contractul semnat cu FCSB: “Domnului Becali i-am zis…”
- MM Stoica a vrut să dea lovitura. Antrenorul de la AC Milan dorit la FCSB
- Tranzacţie de 40 de milioane de euro! Noi acţionari la CFR Cluj, Neluţu Varga a confirmat mutarea
- OFICIAL | Marius Baciu e noul antrenor al FCSB-ului! Anunţul echipei patronate de Gigi Becali
- Când va avea loc prezentarea oficială a lui Marius Baciu la FCSB! Anunțul făcut de Mihai Stoica
































