Închide meniul

Un jucător de la Dinamo are cale liberă spre FCSB! Impresarul său, mesaj direct pentru Gigi Becali

Gabriel Zamfirescu Publicat: 13 mai 2025, 22:58

Un jucător de la Dinamo are cale liberă spre FCSB! Impresarul său, mesaj direct pentru Gigi Becali

Gigi Becali, la palat / Antena Sport

Gigi Becali vrea să facă transferuri importante pentru a forţa calificarea în grupa de Champions League. După ce a luat titlul în Liga 1, FCSB se gândeşte deja la mutări importante. Una dintre ţintele campioanei este Kennedy Boateng de la marea rivală, Dinamo.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali a spus clar. Ar vrea să-l aducă pe jucătorul rivalei la FCSB chiar din această vară. Boateng mai are contract cu echipa lui Zeljko Kopic până în vara lui 2026.

Impresarul lui Boateng, mesaj pentru Gigi Becali

Tony Appiah, impresarul lui Kennedy Boateng, spune că nu exclude posibilitatea ca Boateng să ajungă la FCSB dacă Dinamo se înţelege cu marea rivală. „În fotbal, fiecare jucător are un preț și o valoare. FCSB este un club foarte bun și, desigur, poate ajunge la o înțelegere cu Dinamo. Nu știi niciodată în fotbal, dar, în acest moment, Boateng este fericit la Dinamo. FCSB este un club de top”, a declarat Tony Appiah, conform prosport.ro.

Dinamo l-a adus pe Kennedy Boateng în vara anului trecut, de la SC Austria Lustenau. Fundașul, în vârstă de 28 de ani, este cotat la 900.000 de euro. Dacă Boateng va ajunge la FCSB nu va fi sigur de locul său în echipă. Asta pentru că FCSB îi mai are la dispoziţie pe postul de fundaş central pe Joyskim Dawa, Siyabonga Ngezana și Mihai Popescu. Primul dintre aceştia nu va fi disponibil însă în următoarele luni. Asta pentru că s-a accidentat la naţională şi absenţa sa va fi una îndelungată, aproximativ 7 luni.

În ciuda interesului arătat de Gigi Becali pentru Boateng, Mihai Stoica a declarat, recent, că îi va propune patronului alte variante pentru postul de fundaș central. „La Boateng nu se pune problema. Vrem altceva, o să vin probabil cu alte variante. Nu discut capitolul Boateng”, a spus Mihai Stoica la Prima Sport.

Reclamă
Reclamă

Pentru cei de la FCSB urmează încă două meciuri până la finalul sezonului. Sâmbătă seara, după meciul cu Universitatea Craiova, urmează sărbătoarea de titlu. Apoi, în ultima rundă, campioana va evolua în deplasare, contra celor de la CFR Cluj.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

În ce competiție europeană se va califica FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
13:02

Probleme pentru Ionuț Cercel, în amicalul FCSB – Utrecht! Ce s-a întâmplat cu „perla” lui Gigi Becali

12:52

Irina Begu – Kaja Juvan e ACUM, în primul tur de la Wimbledon. Programul de azi al româncelor

12:32

Angel Di Maria a plecat de la Benfica! Mesajul transmis de jucător

12:26

LIVE VIDEOFCSB – Utrecht 1-0! Alibec și Politic, pe teren. Ultimul amical al verii pentru campioană

11:36

Petrolul a transferat un mijlocaș crescut de Benfica! Jucătorul care a ajuns în lotul lui Liviu Ciobotariu

11:08

“Nu înțeleg!” Ce l-a deranjat pe Dan Petrescu înaintea meciului cu FCSB, din Supercupă

1 “A fost o momeală”. Marius Lăcătuş, prima reacţie după ce a aflat că Steaua nu va putea juca în Liga 1 2 Steaua nu va putea juca în Liga 1! Ce s-a întâmplat exact cu amendamentele din Legea Sportului 3 Cele mai tari transferuri din vara din 2025 | Florian Wirtz, transferat de Liverpool. Trent Alexander-Arnold, la Real Madrid 4 Veste tragică în fotbalul românesc. David Oprescu, jucătorul legitimat la CSM Slatina, a încetat din viaţă 5 FotoDinamo și-a prezentat echipamentul pentru sezonul viitor! Imagini cu noul tricou al „câinilor” 6 Un nou transfer pentru Ovidiu Popescu! Fostul jucător al FCSB-ului a semnat tot în Liga 1
Citește și