Închide meniul

„Universitatea Craiova e un FCSB mai mic!” Mihai Rotaru, comparat cu Gigi Becali: „Se implică la fel!”

Viviana Moraru Publicat: 26 octombrie 2023, 11:00

Reclamă
Universitatea Craiova e un FCSB mai mic!” Mihai Rotaru, comparat cu Gigi Becali: Se implică la fel!”

Gigi Becali şi Mihai Rotaru / Colaj Hepta

Mihai Rotaru este comparat cu Gigi Becali de către impresarul Florin Manea. Acesta susține că Universitatea Craiova „este un FCSB mai mic”, deoarece patronul oltenilor se implică la fel de mult ca latifundiarul din Pipera.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Universitatea Craiova este pe locul 4 în Liga 1, după 13 meciuri disputate. Oltenii nu au mai câștigat de două etape, și în ultima rundă a fost învinși de Petrolul.

„Universitatea Craiova e un FCSB mai mic” Mihai Rotaru, comparat cu Gigi Becali

Florin Manea a declarat că Mihai Rotaru este foarte implicat la echipa sa. Acesta este de părere că cei de la Universitatea Craiova sunt foarte pretențioși în ceea ce privește echipa.

Impresarul a mai declarat că FCSB va câștiga titlul în Liga 1. Manea susține că Gigi Becali a „învățat” fotbal, iar ca urmare, FCSB va deveni campioană în acest sezon.

Craiova e un FCSB mai mic. Știu și din auzite că Rotaru se implică la echipă ca Becali. Sunt prețioși ăstia de a Craiova. Nu văd să câștige titlul sezonul ăsta si nici nu-l vor vedea.

Reclamă
Reclamă

Eu cred că este anul lui Gigi. După 20 de ani de când e în fotbal, pot spune că Gigi a învățat și că acum se pricepe la fotbal. Și nu sunt ironic. A învățat, a studiat și cred că acesta este anul lui. Așa simt eu.

E o simbioză între Gigi, Meme Stoica, Haralambie și Pintilii. Eu așa cred, că FCSB va fi campioană”, a declarat Florin Manea, conform playsport.ro.

Mihai Rotaru i-a găsit înlocuitor lui Corneliu Papură! Negocieri cu antrenorul dorit de Gigi Becali

Mihai Rotaru i-a găsit înlocuitor lui Corneliu Papură la Universitatea Craiova. Patronul oltenilor îşi doreşte să aducă pe banca echipei un străin şi poartă negocieri cu antrenorul dorit de Gigi Becali înainte să îl numească pe Elias Charalambous la FCSB.

Reclamă

Potrivit gsp.ro, bulgarul Valentin Iliev (43 de ani) este alesul lui Mihai Rotaru pentru a revitaliza echipa din Bănie. Fostul jucător al Universităţii Craiova are cele mai mari şanse să fie numit. Pe lista scurtă s-ar mai afla un antrenor grec şi unul spaniol.

Universitatea Craiova este ultima echipă la care a jucat Iliev. După ce şi-a agăţat ghetele în cui, bulgarul a fost în staff-ul oltenilor, în sezonul 2018-2019. În prezent o antrenează pe ŢSKA 148 Sofia 2.

„Era extrem de profesionist și cel mai credincios fotbalist pe care l-am cunoscut. E tatuat din cap până în picioare cu biserici, busturi„, l-a descris Daniel Pancu.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va ajunge Cristiano Ronaldo la borna 1.000 de goluri marcate în carieră?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
13:12

Marius Şumudică a început să plângă în timp ce vorbea despre moartea lui Aaron Boupendza: „Era ca și copilul meu”

12:49

Real Madrid – Arsenal și Inter – Bayern Munchen LIVE TEXT (22:00), în sferturile Champions League. „Galacticii” vor remontada

12:42

EXCLUSIVCristina Neagu, comparată cu Gică Hagi, înainte de ultimul ei meci în Liga Campionilor, pe teren propriu

12:07

Dinamo a câștigat procesul cu Vasile Șiman! Ce se întâmplă cu ieșirea din insolvență

12:02

Clubul Estoril onorează 40 de ani de la prima victorie a lui Ayrton Senna în Formula 1

11:40

Lionel Messi vrea să joace la World Cup 2026. A fost dat de gol de Luis Suarez

1 Echipa din Liga 1 care vrea să-l transfere pe Marius Ştefănescu. Cât cere Gigi Becali în schimbul lui 2 Sorin Cârţu cere ca Florin Tănase şi Ştefan Târnovanu să fie chemaţi la Comisii: „Astea ce înseamnă?” 3 PSG şi Barcelona au tremurat, dar s-au calificat în semifinalele Champions League! Dramatism total în sferturi 4 VideoAl Sharjah, echipa lui Cosmin Olăroiu, a întors dramatic soarta semifinalei Ligii Campionilor Asiei 2 5 Marius Şumudică, scandal cu Elias Charalambous: „Nişte mizerii! Să-şi ceară scuze” 6 Petrolul şi-a prezentat noul antrenor principal. Revine în fotbalul românesc după 12 ani
Citește și