Închide meniul

„Va fi suspendat Daniel Niculae?” Primul răspuns din partea FRF, după ce președintele de la Rapid a fost ridicat de mascați

Alex Ioniță Publicat: 14 martie 2024, 14:50

Reclamă
Va fi suspendat Daniel Niculae?” Primul răspuns din partea FRF, după ce președintele de la Rapid a fost ridicat de mascați

Daniel Niculae, în timpul unui interviu / Captură Antena Sport

„Va fi suspendat Daniel Niculae?” a fost întrebarea care a adus primul răspuns din partea FRF, după ce președintele de la Rapid a fost ridicat de mascați.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

„Nico” a fost dus la audieri de către autorități și este cercetat într-un dosar de materiale pirotehnice, dar și de încălcare a regimului armelor și munițiilor.

„Va fi suspendat Daniel Niculae?” Primul răspuns din partea FRF, după ce președintele de la Rapid a fost ridicat de mascați

Oficialii de la Federația Română de Fotbal au dezvăluit că au aflat de informația ridicării lui Daniel Niculae, care a fost prezentată în premieră de Dan Șucu la AS.ro LIVE, în dimineața zilei de joi.

Totuși, reprezentanții de la conducerea fotbalului românesc au dezvăluit că, în momentul de față, așteaptă mai multe detalii legate de această situație.

„Am luat act de informațiile apărute în mass-media. Momentan, așteptăm mai multe informații și urmărim evoluția situației”, au fost răspunsul Federației Române de Fotbal, potrivit iamsport.ro.

Reclamă
Reclamă

În ancheta în care este implicat Daniel Niculae a fost adus la audieri și liderul de galerie al celor de la Rapid, Liviu Bocciu. Acesta este acuzat de inițierea unui grup infracțional organizat, care avea ca țintă întroducerea de materiale pirotehnice pe stadioanele pe care giuleștenii își disputau partidele. Procurorii bănuiesc că acțiunile acestora au fost sprijinite și de „Nico”.

Ce riscă Daniel Niculae, după ce a fost ridicat de mascați în dosarul materialelor pirotehnice și al armelor și munițiilor

Ce riscă Daniel Niculae, după ce a fost ridicat de mascați în dosarul materialelor pirotehnice și al armelor și munițiilor. Președintele de la Rapid nu are parte de liniște, după ce a fost luat de acasă în dimineața zilei de joi.

Dan Șucu a fost cel care a „aruncat” această bombă la emisiunea AS.ro LIVE, acolo unde a fost invitatul lui Dan Pavel.

Reclamă

Potrivit informațiilor oferite de gsp.ro, Daniel Niculae este momentan audiat în calitate de martor, în dosarul în care mai multe grupuri de suporteri sunt cercetați pentru utilizarea materialelor pirotehnice, dar și pentru încălcarea regimului armelor și munițiilor.

Legea pe care „Nico” ar fi încălcat-o este implementată la propunerea lui Dumitru Dragomir, fostul președinte al Ligii Profesioniste de Fotbal. Dacă va fi găsit vinovat, oficialul din Giulești nu va mai avea voie să intre pe stadion.

„În cazul în care o persoană, cu ocazia desfăşurării unei competiţii sau a unui joc sportiv ori în legătură cu acesta, a săvârşit o faptă prevăzută de legea penală potrivit art. 31-45, se va lua faţă de aceasta măsura de siguranţă a interzicerii accesului la competiţiile sportive de genul celor la care fapta a fost săvârşită”, se arată în articolul 48 din Legea 4/2008.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va ajunge Cristiano Ronaldo la borna 1.000 de goluri marcate în carieră?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
19:14

„Speram să nu se confirme!” Viorel Moldovan, șocat după moartea lui Aaron Boupendza: „Soarta e crudă!”

18:35

Lovitura încercată de Gigi Becali pe piaţa transferurilor! Vrea la FCSB un internaţional român!

18:22

Poliția din China, dezvăluiri despre moartea lui Aaron Boupendza! Ce s-a spus despre o posibilă crimă

18:05

Prima reacţie a echipei lui Aaron Boupendza, după decesul fulgerător al fotbalistului!

17:44

VideoMihai Stoica, la lansarea Cupei Duckadam: „Ce a făcut Helmut Duckadam nu va mai face nimeni”

17:44

„Nu au obținut nicio victorie!” Vasile Șiman, prima reacție după ce a pierdut procesul cu Dinamo

1 Turcii anunță că Aaron Boupendza ar fi fost ucis! Cine urmează să fie arestat 2 Echipa din Liga 1 care vrea să-l transfere pe Marius Ştefănescu. Cât cere Gigi Becali în schimbul lui 3 Sorin Cârţu cere ca Florin Tănase şi Ştefan Târnovanu să fie chemaţi la Comisii: „Astea ce înseamnă?” 4 PSG şi Barcelona au tremurat, dar s-au calificat în semifinalele Champions League! Dramatism total în sferturi 5 Dinamo a câștigat procesul cu Vasile Șiman! Ce se întâmplă cu ieșirea din insolvență 6 VideoAl Sharjah, echipa lui Cosmin Olăroiu, a întors dramatic soarta semifinalei Ligii Campionilor Asiei 2
Citește și