Închide meniul

Vadim Raţă, savuros după Voluntari – Universitatea Craiova 1-0: “Ne pare rău că nu am fost fair-play, dar trebuie să ne înţeleagă şi ei!”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 26 februarie 2023, 20:06

Vadim Raţă, savuros după Voluntari – Universitatea Craiova 1-0: Ne pare rău că nu am fost fair-play, dar trebuie să ne înţeleagă şi ei!

Hepta

Vadim Raţă a marcat singurul gol al partidei FC Voluntari – Universitatea Craiova 1-0 şi a avut un discurs savuros. Acesta a spus ce dialog a avut cu jucătorii Universităţii Craiova în timpul partidei.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

FC Voluntari a produs surpriza etapei şi reuşit să învingă Universitatea Craiova, prin golul marcat de Vadim Raţă. La finalul partidei, fostul jucător de la FCSB a spus că şi-a cerut scuze şi în timpul meciului pentru lipsa de fair-play.

Vadim Raţă, savuros după Voluntari – Universitatea Craiova 1-0

Astăzi nu îmi găsesc cuvintele, dar pentru că sunt bucuros, nu pentru că sunt supărat. Am schimbat sistemul şi reuşeşesc să ajung şi în careu. Am o statistică mult mai rea decât anul trecut, dar sper să fie un nou început.

Am avut foarte rău startul. Vorbeam cu băieții de la Craiova, și în timpul meciului, și la final, ne pare rău că nu am fost tocmai fair play, sper să ne înțeleagă, aveam nevoie de cele 3 puncte, eram gata să facem orice. Ne pare rău, dar punctele sunt la noi. Ne uitam în clasament și înțelegeam că două victorii ne pot ridica din zona periculoasă, e strâns clasamentul“, a spus Vadim Raţă la digisport.ro, după ce a marcat golul victoriei cu Universitatea Craiova.

FC Voluntari – Universitatea Craiova 1-0. Oltenii lui Eugen Neagoe, răpuși de ilfoveni

FC Voluntari – Universitatea Craiova 1-0. Oltenii lui Eugen Neagoe au fost răpuși de ilfoveni, în etapa a 27-a din Liga 1. Formația din Bănie a fost învinsă la limită de echipa lui Liviu Ciobotariu, grație golului marcat de Vadim Rață. Moldoveanul a ieșit la rampă în minutul 50, când a profitat de o greșeală comisă în defensiva Universității Craiova.

Reclamă
Reclamă

Vadim Rață a marcat cu o lovitură de cap, după ce Cîmpanu a deviat defectuos în propriul careu. Este primul succes obținut de FC Voluntari după 5 înfrângeri consecutive. Ilfovenii au urcat pe locul 11 în Liga 1. De cealaltă parte, Universitatea Craiova a fost învinsă pentru a 8-a oară în actualul sezon și a ratat șansa de a menține distanța față de primele locuri din clasament.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Este Istvan Kovacs cel mai bun arbitru român din istorie?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
17:50

Mircea Lucescu s-a implicat personal în unul dintre transferurile acestui mercato din Liga 1!

17:36

“Am vorbit cu el!” Un patron din Liga 1, ofertă pentru transferul lui Malcom Edjouma!

17:29

VideoAntenaSport Update. Cele mai tari ştiri ale zilei de 3 iunie

16:43

Costel Gâlcă a semnat cu Rapid și a vorbit despre Marius Șumudică! Ce i-a lipsit echipei în mandatul lui „Șumi”

16:25

Iga Swiatek s-a calificat în semifinale la Roland Garros! Urmează un duel de “foc” cu liderul Sabalenka!

16:24

Aryna Sabalenka, în semifinale la Roland Garros! A învins-o fără probleme pe Zheng Qinwen

1 UPDATEOFICIAL Liviu Ciobotariu e noul antrenor al Petrolului 2 “Sunt prieten cu Gigi Becali!” Patronul de la Metaloglobus, revoltat după promovare: “Taxele mele se duc la Steaua” 3 EXCLUSIVCând revine Ianis Hagi! Se recuperează la Mogoşoaia alături de naţionala României 4 Florin Pîrvu, după ce Voluntari a ratat Liga 1: “Nu-l felicit în niciun caz pe Adrian Mihalcea” 5 Plecări pe bandă rulantă de la Universitatea Craiova! Mirel Rădoi a renunţat la doi jucători în două ore 6 Max a dat chix la final! Concluzia lui Adrian Georgescu, după Marele Premiu al Spaniei
Citește și