Închide meniul

Vasile Mogoș, discurs furios după CFR Cluj – Oţelul 0-0: “Trebuia să ‘mâncăm’ iarba! Am fost moi!”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 23 octombrie 2023, 23:24 / Actualizat: 6 noiembrie 2023, 17:33

Comentarii
Vasile Mogoș, discurs furios după CFR Cluj – Oţelul 0-0: Trebuia să mâncăm iarba! Am fost moi!

Hepta

Vasile Mogoș a avut un discurs furios după CFR Cluj – Oțelul 0-0, iar echipa sa a ratat şansa de a se apropia la un punct de FCSB. Mogoş a criticat faptul că CFR Cluj nu a reuşit să marcheze.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mogoș de părere că CFR Cluj nu a avut “foame de gol” în partida cu Oţelul Galaţi şi că doar gândul că s-ar fi putut apropia la un singur punct de FCSB trebuie să fie o motivaţie suplimentară.

Vasile Mogoș, discurs furios după CFR Cluj – Oţelul 0-0

Suntem dezamăgiţi. Oţelul este o echipă foarte organizată. Am fost moi, trebuia sa avem foame de gol. Am avut o ocazie şi trebuia să dăm gol. Când ştii că poţi să fii la un punct de prima echipă trebuie să mânânci pământul. E vina noastră pentru că nu am avut foame de goluri. Avem ocazii şi trebuie să dăm gol“, a spus Vasile Mogoş la digisport.ro.

CFR Cluj – Oțelul Galați 0-0. Echipa lui Mandorlini a ratat ocazia de a se apropia la un punct de FCSB

CFR Cluj – Oțelul Galați 0-0. Echipa lui Andrea Mandorlini a ratat şansa de a se apropia la un singur punct de FCSB. Oţelul Galaţi a ajuns la 9 remize în acest sezon.

După o primă repriză în care echipa lui Dorinel Munteanu a fost mai aproape de gol, CFR Cluj a forţat victoria în a doua repriză. Defensiva celor de la Oţelul Galaţi a rezistat şi plecat cu un punct din Gruia.

Reclamă
Reclamă

În prima repriză clujenii au avut un singur şut pe poartă, al lui Juricic, din minutul 34, iar oaspeţii au avut şi ei o şansă bună, la şutul lui Silva, scos de Răzvan Sava, în minutul 31.

Gazdele nu şi-au revenit nici după pauză, repriza secundă fiind săracă în faze de poartă. S-a terminat 0-0 şi Oţelul a ajuns la nouă meciuri egale în acest sezon. Gălăţenii au 15 puncte şi sunt pe locul 9, iar CFR Cluj rămâne pe locul secund, cu 27 de puncte, ratând şansa să se apropie la doar un punct de liderul FCSB.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce va face FCSB în grupa principală a Europa League?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:01
“Trebuie să mai merg pe la biserică” Alex Musi a oferit declaraţia serii după victoria fabuloasă a “câinilor”
23:55 31 oct.
VIDEOSporting – Alverca 2-0. Goncalves a reuşit un eurogol. Campioana a urcat pe primul loc în Liga Portugal
23:54 31 oct.
Andrei Nicolescu: “Am câştigat mai mult decât un meci, am câştigat mentalitate!”
23:41 31 oct.
Antrenorul lui CFR, dărâmat şi el la ultimul lui meci pe banca ardelenilor! Ce a spus după ce Munteanu a plâns
23:28 31 oct.
“Un meci nebun” Reacţia lui Zeljko Kopic după revenirea fabuloasă a “câinilor” cu CFR! Ce a spus de Cîrjan
23:13 31 oct.
Camora, moment de sinceritate după Dinamo-CFR, 2-1: “Suntem slabi, slabi, ăsta e adevărul! E complicat”
1 Marea companie din România a fost cumpărată de miliardarul ucrainean Rinat Ahmetov 2 A valorat 1 milion de euro la FCSB, acum are salariu de 75 de milioane de lei vechi: “Asta-i România!” 3 VIDEODennis Man, gol şi assist pentru PSV. O nouă evoluţie de senzaţie 4 “Semnăm zilele acestea!” Meme Stoica anunţă un nou director sportiv la FCSB 5 E oficial! Dan Şucu l-a dat afară de la Genoa 6 Rapid a jucat în deplasare pe Giuleşti şi încasează banii de pe bilete! Anunţul lui Victor Angelescu
Citește și