Verdictul specialistului după faza contraversată care a decis victoria Universităţii Craiova: “Nu înţeleg de ce a chemat targa”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 26 februarie 2024, 22:25

Comentarii

Verdictul specialistului după faza contraversată care a decis victoria Universităţii Craiova. Marius Avram a spus că Adrian Cojocaru a luat decizia corectă abia după ce a revăzut faza pe monitor.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

La scorul de 2-1 pentru Universitatea Craiova, Adrian Cojocaru a acordat un penalty în prelungirile partidei pentru FC Voluntari, după duelul dintre Laurenţiu Popescu şi Carnat. Adrian Cojocaru a anulat penalty-ul după ce a fost chemat de cei din camera VAR.

Verdictul specialistului după faza contraversată care a decis victoria Universităţii Craiova

“Presupunerea mea e că poate l-a atins puţin în ceafă. Nu văd să existe un contact semnificativ. Nu văd de ce a chemat targa acolo. E bine că a fost chemat şi s-a luat decizia corectă de a anula penalty-ul. Două lucruri i-au arătat cei din cabină. I-au arătat cum portarul joacă mingea şi abia după aceea urmează un posibil contact“, a spus Marius Avram la digisport.ro.

Oltenii au început perfect meciul de la Craiova: bară Creţu în minutul 2 şi gol Baiaram în minutul 7. Ilfovenii au egalat după numai un minut, prin Dumiter, dar golul a fost anulat pentru ofsaid. Elevii lui Dică au pus presiune pe gazde, au cerut un penalty în minutul 24, la un duel al lui Carnat cu Bancu, şi au reuşit să egaleze în minutul 54, tot după un penalty. Dumiter a fost faultat în careu de portarul Laurenţiu Popescu şi Robert Popescu a egalat pentru Voluntari.

Golul victoriei craiovene a fost înscris în minutul 84 de Maldonado, cu o lovitură de cap. Jucătorul hondurian abia intrase pe teren, în minutul 82. Mekvabishvili a trecut pe lângă gol pe final de meci, iar arbitrul Adrian Cojocaru a acordat penalty în minutul 90+6, când Carnat a simulat că a fost lovit în careu de portarul craiovean. După analiza VAR, arbitrul a anulat decizia şi CS Universitatea Craiova s-a impus cu 2-1.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine ar trebui să formeze cuplul de fundaşi centrali la naţionala României pentru meciul cu Turcia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
16:47

VideoAntena Sport Update. Cele mai tari ştiri ale zilei de 20 martie

16:39

Fatih Terim, cuvinte uriașe despre Mircea Lucescu înainte de Turcia – România: „Un nume mare”

16:22

Ciprian Marica nu s-a ferit de cuvinte, după ce a văzut selecția lui Mircea Lucescu: „E groasă! Nu avem cu cine să-i speriem”

16:20

Ce a aflat Gigi Becali de la Mihai Stoica despre Mirel Rădoi, înainte de FCSB – UTA: „Nu mă mai interesează”

16:09

FotoAu apărut tricourile pentru Mondialul din 2026 și sunt „nebunie” curată! Retro Spania și colorata Curaçao, din altă lume

16:09

Veste proastă pentru Filipe Coelho! Cât lipsește Pavlo Isenko, schimbat la pauză în Dinamo – Universitatea Craiova

1 Noua regulă din Champions League va fi folosită în premieră în sferturi! Barcelona e dezavantajată 2 FotoRonaldinho şi-a pierdut averea de 125 de milioane de euro! Suma infimă pe care i-au găsit-o în cont 3 Nota primită de Istvan Kovacs în AS Roma – Bologna 3-4, după ce a acordat 2 penalty-uri: “Fără dubii” 4 BREAKING NEWSMircea Lucescu a anunţat lotul României pentru barajul crucial cu Turcia. Surprizele lui “Il Luce” 5 OFICIAL | Lovitură uriaşă pentru Real Madrid: Thibaut Courtois, OUT 6 Decizia luată de Costel Gâlcă pentru duelul CFR Cluj – Rapid, după decesul tatălui lui
Citește și