Veşti bune pentru Dinamo, înaintea returului cu Csikszereda! Zeljko Kopic a primit întăriri pe ultima sută de metri

Viviana Moraru Publicat: 24 mai 2024, 11:15

Comentarii
Veşti bune pentru Dinamo, înaintea returului cu Csikszereda! Zeljko Kopic a primit întăriri pe ultima sută de metri

Zeljko Kopic/ Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Dinamo a primit veşti bune, înaintea returului decisiv de la baraj cu Csikszereda. Zeljko Kopic a primit întăriri înaintea duelului de la Miercurea Ciuc, Darko Velkovski având şanse mari să fie în lotul “câinilor”.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dinamo este favorită să rămână în Liga 1, după ce a câştigat turul confruntării cu Csikszereda, scor 2-0. Meciul retur se va disputa luni, de la ora 20:00, şi va fi în format live text, pe AS.ro.

Veşti bune pentru Dinamo, înaintea returului cu Csikszereda

Conform gsp.ro, Darko Velkovski s-a refăcut şi a început să efectuete antrenamente alături de restul jucătorilor lui Dinamo. Fundaşul nord-macedonean, care era şi pe lista celor de la Rapid, are şanse mari să facă deplasarea la Miercurea Ciuc, pentru duelul decisiv cu Csikszereda.

Darko Velkovski nu a făcut parte din lotul lui Dinamo în ultimele două partide, turul confruntării cu Csikszereda, şi duelul din ultima etapă a play-out-ului cu UTA. Fundaşul cotat la 1,5 milioane de euro “s-a rupt” în duelul cu U Cluj, de la începutul lunii.

Sursa menţionată anterior notează că şi Edgar Ie a revenit la antrenamentele lui Dinamo, însă acesta are şanse mici să joace contra celor de la Csikszereda, dat fiind faptul că nu a mai bifat un meci oficial de pe 1 aprilie, de la duelul cu Petrolul.

Reclamă
Reclamă

La meciul cu Csikszereda, în lotul lui Dinamo va reveni şi Răzvan Patriche. Căpitanul “câinilor” a fost suspendat pentru duelul tur, dat fiind cartonaşul roşu încasat în duelul cu UTA.

Dinamo se va bucura de susţinerea fanilor, în deplasarea de la Miercurea Ciuc. Suporterii au anunţat că vor face deplasarea într-un grup organizat lângă stadionul formaţie din Liga a 2-a, după ce au primit doar 125 de bilete la meci. 10.000 de fani sunt aşteptaţi să îi susţină pe “câini” la Miercurea Ciuc.

Conducerea FCSB-ului a pus ochii pe 4 jucători de la Dinamo

Conducerea FCSB-ului a pus ochii pe 4 jucători de la Dinamo. Mihai Stoica a vorbit despre jucătorii „câinilor” care îi plac. Surprinzător, Dennis Politic nu se află printre ei.

Reclamă

Mihai Stoica i-a remarcat pe Abdallah, Pavicic, Gnahore şi Milanov. Dinamo a luat o opţiune serioasă pentru rămânerea în Liga 1 după ce a învins-o cu 2-0 pe Csikszereda în turul barajului.

„Se vorbeşte cam mult despre un jucător care a avut o evoluţie împotriva unei echipe modeste din Liga a 2-a. A dat două goluri, iar golul al doilea este o capodoperă, dar contează şi cu cine joci. Aş putea să vorbesc de mai mulţi jucători de la Dinamo, nu doar de Politic. Politic nu e în top 3 de la Dinamo pentru mine.

Mi-a plăcut mai mult Abdallah. De asemenea, mi-au plăcut foarte mult Pavicic şi Gnahore. Milanov mi s-a părut un jucător interesant. La noi nu ar fi interes pentru Politic. Nici la Rapid nu cred că este. Nici la CFR Cluj”, a declarat Mihai Stoica pentru orangesport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Câte goluri va marca Lionel Messi în Argentina - Capul Verde?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
15:37

A murit Ciprian Dumbravă, fost fotbalist în Liga 1. A decedat la vârsta de 45 de ani

15:30

Calificările pentru sprint în MP al Marii Britanii. (18:30, Antena 3 CNN şi AntenaPLAY). Hamilton, cel mai rapid în antrenament

15:18

Amin Ziblim a semnat cu CFR Cluj. Este al șaselea transfer al verii

15:11

Columbia – Ghana LIVE VIDEO (04:30, Antena 1 şi AntenaPLAY). Elveţia îşi aşteaptă adversara din optimi

15:02

Ioan Varga, decizie în privința transferului lui Anderson Ceara

14:23

Sorana Cîrstea s-a amuzat după ce a aflat adversara din turul 3 de la Wimbledon: “Rar mi s-a întâmplat aşa ceva”

1 VIDEOE oficial! Fotbalist de la Benfica, transferat de Universitatea Craiova 2 VIDEOCe le-a spus arbitrul croaţilor după cea mai controversată fază de la Mondial, din minutul 90+13 al partidei cu Portugalia 3 Comunicatul FIFA după scandalul golului anulat în minutul 90+13 la Portugalia – Croaţia 2-1 4 “De ce l-ați scos pe Ronaldo?”. Răspunsul tranșant al lui Roberto Martinez după “thriller-ul” Portugalia – Croația 5 Tragedie în fotbal. Fotbalistul a fost ucis: “Se căsătorise în urmă cu doar cinci luni” 6 Dinamo transferă atacant. Andrei Nicolescu: “Ne-am înţeles!”
Citește și