Albion Rrahmani a făcut un anunţ despre viitorul lui la Rapid. Atacantul kosovar a transmis că va avea o discuţie cu Dan Şucu, în cazul în care va veni o ofertă tentantă pe numele său.
Albion Rrahmani a fost la mare căutare în această vară, însă ofertele primite pe numele său nu au fost pe placul oficialilor giuleşteni.
Albion Rrahmani, anunţ despre viitorul lui la Rapid
Albion Rrahmani a oferit declaraţii, înaintea primului meci din noul sezon. Atacantul kosovar a transmis că îşi doreşte să prindă un transfer într-unul dintre campionatele de top ale Europei.
Până atunci însă, Rrahmani i-a asigurat pe fani că va da totul pentru Rapid, în sezonul care va debuta la finalul acestei săptămâni. În prima etapă, giuleştenii se vor deplasa pe terenul celor de la UTA.
„Suntem pregătiți de acest meci. Vrem să începem cu o victorie. Sunt aici, focusat 100% și voi lupta pentru această echipă până la final. Voi lupta pentru fani, pentru ca ei să ne susțină necondiționat.
Toate meciurile au presiune, dar suntem profesioniști. Rămânem calmi și facem tot ce putem să scoatem maximum din fiecare joc.
Jucătorii noi sunt foarte buni și avem o echipă puternică acum. Domnul Lennon e un antrenor foarte bun, cu o filosofie de joc foarte bună, care ne va ajuta să fim din ce în ce mai buni.
Sper să ajung în primele cinci ligi ale Europei. Dacă o echipă oferă ceva interesant pentru club, voi vorbi cu domnul Șucu, iar dacă oferta este și în interesul clubului, voi face o alegere. Deocamdată sunt jucătorul Rapidului și voi da 100% pentru echipă.
