Adrian Mititelu a anunţat plecarea lui Juan Bauza de la FC U Craiova. Bauza va merge sub formă de împrumut la arabi. Pe mijlocaşul argentinian l-a vrut şi Gigi Becali la FCSB, dar şi Neluţu Varga la CFR Cluj.
Adrian Mititelu a spus că Bauza va juca sezonul viitor în Emiratele Arabe Unite. Bauza va merge sub de împrumut, cu opţiune de cumpărare la finalul sezonului.
Adrian Mititelu a anunţat plecarea lui Juan Bauza de la FC U Craiova
„Da, este adevărat! Pepe va juca în Emirate anul acesta! FCU și a dat acordul de principiu. Vineri finalizăm actele. Este o înțelegere pentru un împrumut cu opțiune de transfer definitiv”, a spus Adrian Mititelu pentru prosport.ro.
Adrian Mititelu, veste-bombă după ce a câştigat procesul cu Federaţia
Adrian Mititelu a anunţat o veste-bombă, după ce a câştigat procesul cu Federaţia Română de Fotbal. Patronul de la FCU Craiova a dezvăluit că Răzvan Burleanu nu mai este preşedintele FRF, după hotărârea luată de Tribunalul Bucureşti.
Adrian Mititelu a comentat imediat decizia primită din partea Tribunalului Bucureşti şi a transmis că instanţa a decis, prin hotărârea luată, faptul că Răzvan Burleanu nu mai este preşedintele FRF, iar Federaţia funcţionează în ilegalitate.
„TRIBUNALUL BUCUREȘTI, tocmai ce a decis ca Răzvan Burleanu nu este președinte! Au trebuit să treacă 12 ani sa se facă dreptate! In acest moment FEDERAȚIA funcționează în afara legii!
Burleanu și COMPANIA au uzurpat Federația!”, a reacţionat Adrian Mititelu, pe contul său oficial de Facebook.
Pe lângă procesul lui Adrian Mititelu, prin care acesta a contestat statutul de preşedinte al lui Răzvan Burleanu, au mai fost admise şi cererile celor de la AFC Rapid şi Progresul Bucureşti, entitate care susţine că este continuatoarea Rapidului din Liga 1.
