Adrian Mititelu a început “revoluţia” la FCU Craiova după ce a ratat play-off-ul! Aduce antrenor nou, iar lotul se schimbă radical

Publicat: 4 aprilie 2025, 16:54

Comentarii
Adrian Mititelu a început revoluţia la FCU Craiova după ce a ratat play-off-ul! Aduce antrenor nou, iar lotul se schimbă radical

Adrian Mititelu, în timpul unui interviu / Hepta

Adrian Mititelu a anunţat că va aduce un antrenor nou la FCU Craiova, în încercarea de a prinde play-off-ul Ligii a 2-a sezonul viitor.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mititelu a explicat că va renunţa la mai mulţi jucători, în condiţiile în care aceştia au salarii mari pentru nivelul ligii secunde.

Adrian Mititelu aduce un antrenor nou la FCU Craiova. Patronul oltenilor renunţă şi la mai mulţi jucători

Radu Negru a plecat deja de la FCU Craiova. Căpitanul echipei, Andrea Padula, Vlad Achim, Mihai Răduţ şi Vlad Pop se vor despărţi şi ei de echipa lui Mititelu la finalul sezonului.

Valentin David, care îi pregătea pe portari până să preia interimatul băncii tehnice, nu va mai fi antrenorul principal al echipei lui Adrian Mititelu.

Facem un restart, o sa mai plece câțiva jucători, încă 3-4, unora li se termină contractul și nu mai continuăm, au salarii foarte mari pentru situația noastră. Lui Padula, Achim, Răduț și Pop le dau drumul.

Reclamă
Reclamă

Lucrăm la un plan pentru un restart, să sperăm ca nu mai dăm greș. Și antrenor aducem, încercăm din nou, o luăm de la capăt și să sperăm că luăm decizii mai potrivite, am avut și ghinion mult, nu mai zic de arbitraje”, a declarat Adrian Mititelu pentru gsp.ro.

FCU Craiova o va întâlni pe Corvinul, sâmbătă, de la ora 11:00. Echipa lui Adrian Mititelu este pe primul loc în grupa de retrogradare A din Liga a 2-a, cu 30 de puncte. Corvinul are 29 de puncte, dar ea nu a jucat încă niciun meci în play-out.

Corvinul a câştigat surprinzător Cupa României, sezonul trecut, fiind în Liga a 2-a. Hunedorenii îşi propuneau să promoveze în prima ligă în acest sezon, în condiţiile în care a obţinut şi dreptul de promovare, dar a ratat neaşteptat play-off-ul. Echipa lui Adrian Mititelu îşi propunea să revină în Liga 1 după un singur sezon, dar va fi nevoită să evolueze în Liga a 2-a pentru cel puţin încă un sezon.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

S-au stabilit semifinalistele din Champions League. Care va fi finala?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
18:11

Imagini incredibile în Italia. Gasperini a izbucnit în plâns la conferința de presă: „Nu sunt un om rău”

18:10

Edi Iordănescu a dat verdictul în lupta la titlu din Liga 1: „Vedem cât de bine reușesc să gestioneze presiunea”

18:00

LIVE VIDEOAl-Ahli – Johor DT 0-0. Machida – Al-Ittihad (21:00) se joacă azi în Liga Campionilor Asiei, pe AntenaPLAY

17:39

Adevărul despre demiterea lui Cristiano Bergodi. Dezvăluirea lui Cristi Săpunaru: “Să iasă și să spună”

17:35

„O relicvă” Echipa de cartier ajunsă în semifinale: fără bilete online, gazon deplorabil și stadion vechi

17:23

Barcelona transferă atacant de la Atletico Madrid! Veste proastă pentru Robert Lewandowski

1 Surpriză de proporţii pregătită de Florentino Perez! Antrenorul care a câştigat trofee cu Lionel Messi, dorit de Real Madrid 2 Nici nu a venit bine că riscă să plece. Ce se întâmplă cu Puşcaş? Andrei Nicolescu: “Va trebui să luăm o decizie” 3 Se pregăteşte o nouă forţă pentru Liga 1! “Nu pot accepta asta!” 4 Nicăieri ca la ei: jumătate de campionat se bate la titlu! Favorita și echipa care a investit 23 de milioane €, la retrogradare 5 Verdictul specialistului după cea mai controversată fază din meciul “nebun” Bayern Munchen – Real Madrid 4-3! 6 Ce i-a putut spune Arda Guler arbitrului Slavko Vincic după finalul nebun de la Munchen. A fost eliminat direct
Citește și