Dorinel Munteanu a trecut la ameninţări după Oţelul Galaţi – Poli Iaşi 0-0, din prima etapă a Ligii 2. Dorinel Munteanu şi-a criticat jucătorii pentru atitudinea pe care au avut-o.
Dorinel Munteanu spune că se vor lua măsuri în privinţa unor jucători. Pentru Oţelul urmează partida cu Dinamo.
Dorinel Munteanu a trecut la ameninţări după Oţelul Galaţi – Poli Iaşi 0-0
“Nu sunt mulțumit nici de joc, nici de rezultat. Am pregătit altfel meciul. Chiar dacă suntem o echipă nou-promovată, mi-aș fi dorit să ne prezentăm altfel. Am avut în față o formație cu experiență în Liga 2, dar așteptam altceva de la jucătorii mei.
Majoritatea au corespuns, dar unii nu. Mă gândesc la ceea ce trebuie să fac pe viitor ca să mulțumim publicul și să câștigăm puncte, mai ales pe teren propriu.
Au fost jucători care m-au mulțumit, au făcut foarte multe, dar și câțiva jucători în privința cărora vom lua o decizie în această săptămână. Timpul este contra mea, vreau să mă prezint altfel la meciul cu Dinamo.
Jucătorii nu au fost apăsați în vreun fel, am spus că eu sunt responsabil pentru rezultatele negative. Unii dintre jucători trebuie să se trezească, să facă mai mult pentru această echipă. Nu merge așa“, a spus Dorinel Munteanu, la finalul partidei Oțelul Galați – Poli Iași, conform digisport.ro.
Rezultatele zilei Liga 2
Rezultate înregistrate în meciurile disputate, sâmbătă, în prima etapă din Liga 2:
- CSC Şelimbăr – FC Braşov 1-0
- Viitorul Pandurii – CSC Dumbrăviţa 0-1
- Unirea Dej – AFK Csikszereda 2-1
- Concordia Chiajna – CSM Slatina 0-3
- Gloria Buzău – Ripensia Timişoara 1-0
- ACS Oţelul Galaţi – Politehnica Iaşi 0-0
Tot sâmbătă, de la ora 18.00, se dispută meciul Politehnica Timişoara – Unirea Constanţa.
Partida CSA Steaua – Metaloglobus Bucureşti este programată la 9 august.
- Dorinel Munteanu, supărat după remiza cu Poli Iaşi
- Mesaj ferm pentru jucători
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Ce transferuri vrea Daniel Oprița la Steaua și care sunt „armele” echipei în lupta pentru play-off
- Dănciulescu, emoţionat pe stadionul Ştefan cel Mare, înainte de demolare: “Va fi cel mai frumos din România”
- Florin Gardoş a semnat: “Acesta e obiectivul! E obligatoriu”
- O echipă românească de tradiţie riscă intrarea în faliment! Activitatea s-ar putea opri în această lună!
- Anunţul pe care toţi fanii “câinilor” îl aşteptau despre noul stadion al lui Dinamo: “Da, absolut!”































