FCU Craiova, victorie dramatică, obţinută în prelungiri, cu Dumbrăviţa! FC Voluntari a câştigat şi ea. Rezultatele etapei

Bogdan Stănescu Publicat: 17 august 2024, 13:26

FCU Craiova, victorie dramatică, obţinută în prelungiri, cu Dumbrăviţa!

Imagine din meciul Dumbrăviţa - FCU Craiova 1-2 / Facebook FCU Craiova

FCU Craiova a reuşit o victorie dramatică, obţinută în prelungiri, cu Dumbrăviţa! Jibril Ibrahim a marcat în minutul 90+2 şi a adus cele 3 puncte pentru echipa lui Adrian Mititelu.

FCU Craiova a deschis scorul în minutul 11, prin Vlad Popa, dar s-a văzut egalată în repriza secundă. Nicu Modan a marcat cu capul, pentru Dumbrăviţa, în minutul 63 al partidei.

FCU Craiova are 6 puncte din 3 etape disputate în acest sezon de Liga a 2-a. Echipa lui Mititelu ocupă locul 4 în clasament. FC Voluntari, care a retrogradat şi ea, ca FCU Craiova, din Liga 1 sezonul trecut, are 5 puncte după 3 jocuri în Liga 2.

Lider în Liga a 2-a este Csikszereda, cu 9 punte după 3 jocuri. Echipa din Miercurea Ciuc a disputat barajul cu Dinamo sezonul trecut. „Câinii” au câştigat cu 2-0 la general, după o „dublă” din tur a lui Dennis Politic.

Meciul Corvinul – Afumaţi a fost amânat

Va reuşi Răzvan Lucescu să îşi apere titlul câştigat cu PAOK în Grecia?

Gigi Becali a luat la ţintă un jucător şi a anunţat o schimbare în primul 11 al FCSB-ului: „Iese din schemă. A dormit pe teren”

13:04

Prima reacţie a lui Alex Mitriţă după ce a semnat prelungirea contractului cu Universitatea Craiova: „Este oraşul meu”

12:47

Scandal uriaş în Turcia! Preşedintele lui Fenerbahce a fost pus la pământ şi lovit cu sticle sub ochii lui Jose Mourinho

12:29

Alex Mitriţă a semnat! Contract până în 2028 şi clauză uriaşă de reziliere pentru vedeta lui Mihai Rotaru

11:48

Victor Angelescu a anunţat un nou transfer la Rapid după plecarea lui Albion Rrahmani!

11:46

CFR Cluj a aflat cine e arbitrul partidei cu Pafos! Delegarea făcută de UEFA la meciul echipei lui Dan Petrescu

1 FotoFotografie virală! Cum a fost surprins David Popovici în trafic, la volanul maşinii pe care tocmai a primit-o de la Ion Ţiriac! 2 VIDEOBenfica – Casa Pia 3-0, în AntenaPLAY. Nacional – Sporting 1-6. Rio Ave – Farense 1-0 3 VIDEOPAOK – Panserraikos 3-2 şi Volos – Olympiacos 0-2, în AntenaPLAY. Răzvan Lucescu, victorie cu emoţii în prima etapă din Grecia! 4 FotoIubita unui jucător de la FCSB, răvăşitoare la plajă! Alexandra a făcut senzaţie într-un costum de baie roz 5 FCSB – Poli Iaşi 0-1! Campioana, învinsă în Ghencea înaintea meciului cu LASK Linz! Olaru, eliminat 6 Jordan Chiles rămâne cu medalia de bronz! Anunţul făcut de presa americană