Gloria Buzău – Steaua 4-4! Nebunie totală în Liga 2. Final uluitor de meci

Alex Masgras Publicat: 1 octombrie 2023, 14:45 / Actualizat: 1 octombrie 2023, 15:52

Gloria Buzău şi Steaua, meci nebun cu 8 goluri

Daniel Opriţa, antrenor Steaua / Hepta

Gloria Buzău – Steaua 4-4! Thriller cu 8 goluri în Crâng! Echipa lui Daniel Opriţa a obţinut un rezultat de egalitate pe finalul meciului din Crâng.

Steliştii au condus cu 2-0, dar au fost egalaţi până la pauză de gazde. În repriza secundă, jucătorii lui Andrei Prepeliţă au trecut în avantaj şi au dus scorul la 3-2. În ultimele trei minute s-au mai marcat alte trei goluri, iar cele două echipe şi-au împărţit puntele la capătul unui meci nebun.

Gloria Buzău – Steaua 4-4! Thriller cu 8 goluri în Crâng

Echipa lui Daniel Opriţa a deschis repede scorul în Crâng. Adrian Ilie a marcat încă din minutul 4, după care steliştii au majorat diferenţa în minutul 31, prin Alin Raicu.

Buzoienii au revenit în joc rapid, Chică-Roşă fiind cel care a redus din diferenţă în minutul 37. În minutul 45, Valentin Dumitrache a marcat un gol superb din lovitură liberă, iar cele două echipe au intrat la cabine la egalitate.

În repriza secundă, Gloria Buzău a primit o lovitură de la 11 metri îndelung contestată de stelişti. Protestele acestora nu l-au înduplecat pe Andrei Antonie, iar Gloria Buzău a condus cu 3-2 din minutul 69, graţie reuşitei din penalty a lui Dumitru.

În minutul 89, Chipirliu a marcat superb, dar asistentul nu a ridicat fanionul la poziţia de offside în care se afla atacantul stelist, iar scorul s-a făcut 3-3.

Finalul a fost unul nebun. Buzoienii au revenit în avantaj în minutul 90, graţie reuşitei lui Mihaiu. Bucuria a durat însă doar două minute, deoarece Beţa a dus scorul la 4-4.

După acest rezultat, Gloria Buzău se află pe locul 3, cu 15 puncte, în timp ce Steaua se află pe locul 13, cu 9 puncte şi o singură victorie în acest sezon.

Echipe de start în Gloria Buzău – Steaua

CSA Steaua: 12. Adrian Frânculescu – 2. David Maftei, 78. Costel Avram, 4. Dean Beța, 5. Walace da Silva, 13. Adrian Ilie – 8. Valentin Bărbulescu, 27. Rober Sierra, 17. Alin Raicu – 10. Bogdan Chipirliu, 32. Alexandru Boiciuc

Rezerve: 1. Ionuț Pop, 20. Gabriel Dumitru, 94. Rareș Enceanu, 76. David Matei, 21. Mihai Dobrescu, 36. Gianluca Mancuso, 23. Tsvetelin Chunchukov, 9. Alexandru Buziuc, 11. Mario Topuzov

Antrenor: Daniel Oprița

Gloria Buzău: 12. Alexandru Greab – 22. Sergiu Pârvulescu, 21. Alin Dobrosavlevici, 33. Dimitrios Patapis, 66. Georgi Pashov – 6. Antonio Georgiev, 23. Dinko Trebotic – 77. Matei Tănasă, 7. Cristian Dumitru, 20. Valentin Dumitrache – 29. Adi Chică-Roșă

Rezerve: 13. Dragoș Horeboiu, 8. Ionuț Șerban, 4. Kamil Wiktorski, 18. Robert Sălceanu, 68. Diogo Izata, 77. Bogdan Brâncoveanu, 80, Marko Pervan, 10. Viktor Angelov, 98. Andreas Mihaiu

Antrenor: Andrei Prepeliță

8:56 Dezvăluirea făcută de Ioan Andone, la 64 de ani. Care este, de fapt, numele său din buletin 8:34 Verdictul specialistului, după controversele din Dinamo – FC Voluntari: „E neglijenţă” / „Asta e poziţie normală?” 8:19 Mihai Stoica a anunţat care este antrenorul său român preferat. Surpriză uriaşă: „Poţi să mi-l pui cu oricine şi îl aleg pe el” 8:00 FCSB – Farul LIVE TEXT (20:30). Roş-albaştrii sunt la un punct de titlu. Gică Hagi încearcă să le strice sărbătoarea! 26
23:50
VIDEOQPR – Leeds 4-0, în AntenaPLAY. Meci de coşmar pentru Leeds, în Championship! Cum arată lupta pentru promovarea în Premier League
26
23:28
„E un mercenar” Ioan Andone a răbufnit după ce „câinii” au rămas pe loc de retrogradare! Verdictul pe care l-a dat despre Kopic!
26
23:20
UPDATELiverpool l-a ales pe înlocuitorul lui Jurgen Klopp! Arne Slot, noul manager de pe Anfield: „S-a ajuns la acord!”
26
23:12
„Avem destul timp” Zeljko Kopic, declaraţie surprinzătoare după ce Dinamo a pierdut şansa de a fi la mâna ei pentru salvare!
26
23:01
Foto„Iar ne retrogradaţi? Vă rupem picioarele!” Fanii lui Dinamo au făcut un scandal monstru! I-au cerut demisia lui Kopic: „Pleacă!”
26
23:00
„Greşeli incredibile” Mircea Lucescu a văzut meciul Dinamo – FC Voluntari 1-1 şi a spus ce crede despre retrogradare!