Închide meniul

Marius Lăcătuş ştie care e marea problemă de la CSA Steaua: “Nu va fi nimeni dispus să facă asta”

Publicat: 26 martie 2025, 13:20

Comentarii
Marius Lăcătuş ştie care e marea problemă de la CSA Steaua: Nu va fi nimeni dispus să facă asta

Marius Lăcătuş, în timpul unui eveniment / Hepta

Marius Lăcătuş ştie care e marea problemă de la CSA Steaua. “Fiara” a transmis că nimeni nu va fi dispus să se asocieze cu clubul din Ghencea, dacă oficialii nu vor scădea din pretenţiile financiare.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

CSA Steaua nu are nici în acest sezon drept de promovare, deşi echipa s-a calificat în play-off-ul Ligii a 2-a. O soluţie pentru rezolvarea acestei situaţii ar fi ca clubul să se asocieze cu o entitate privată.

Marius Lăcătuş ştie care e marea problemă de la CSA Steaua

În acest context, Marius Lăcătuş a declarat că problema celor de la CSA Steaua va fi rezolvată doar de cei din cadrul MApN. Dacă oficialii Ministerului nu vor mai avea pretenţii financiare atât de mari, fostul internaţional consideră că echipa ar putea atrage un investitor privat.

CSA Steaua a evaluat brandul “Steaua Bucureşti” la suma de peste 57 de milioane de euro.

“Eu am mai spus. Nu cred că schimbarea depinde de comandantul clubului Steaua, adică dacă echipa va avea drept de promovare sau nu.

Reclamă
Reclamă

Cred că toate problemele încep de la minister. În cazul în care ministrul sau cel care este ministru secretar de stat sau cine mai este pe acolo, va decide asupra unei forme de organizare care să ajute echipa de fotbal pentru a promova, sunt sigur că se vor găsi soluții, variante.

Dacă se va merge ca și până acum, iar cerințele lor vor fi foarte mari, sunt convins că în continuare nu va fi nimeni dispus să aloce acele sume pe care și le doresc cei din cadrul Ministerului”, a declarat Marius Lăcătuş, conform digisport.ro.

Marius Lăcătuş, un nou atac la adresa lui Gigi Becali

Marius Lăcătuş a lansat un nou atac la adresa lui Gigi Becali, după ce marca Steaua a fost evaluată la suma de 3,7 milioane de euro pe an. Fostul internaţional susţine că patronul de la FCSB a profitat de numele Stelei, pentru a avea rezultate în Europa.

Reclamă

„Dar în momentul în care tu ai profitat (n.r. – aluzie la Gigi Becali) de ceea ce se numea Steaua, atâția ani, cred că sumele sunt corecte. Da, dar înainte, ai profitat de pe urma acelor rezultate. Ca să ajungă unde au ajuns acum (n.r. – se referă la FCSB), au profitat de acele lucruri de atunci.

Nu știu dacă Gigi Becali mai investea într-o echipă care nu avea un nume. Și numele Steaua. Un nume al unei echipe care a făcut ceva în Europa.

Dacă voia să investească bani în fotbal, de dragul de a investi în fotbal și de a face performanță sau bani cum spune el, cumpăra o altă echipă”, a declarat Marius Lăcătuş, conform digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Care e cel mai bun jucător al momentului la FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
22:27
VideoJurnal Antena Sport | La Sovata a început şi pentru Marius Niculae “armata”
22:17
Se mută Dinamo din București în play-off? Ce variantă ia în calcul Andrei Nicolescu
22:13
LIVE VIDEOPorto – AVS e ACUM în AntenaPLAY! Liderul încheie etapa din Liga Portugal
22:00
Florin Manea, anunțul momentului despre transferul lui Radu Drăgușin: „Trebuie să mă sune Chivu”
21:59
VideoJurnal Antena Sport | Cristian Boureanu e gata să dea lovitura la Survivor!
21:53
VideoJurnal Antena Sport | Accidentat de un an şi jumătate, Ţicu s-a despărţit de Petrolul înainte de revenire
1 EXCLUSIVAdrian Ilie a dezvăluit că Gigi Becali e all in pentru transferul de titlu la FCSB! Ar fi mutarea iernii în România 2 A jucat în Liga Campionilor, acum semnează în Liga 1. Prima mutare făcută de Oțelul Galaţi 3 Pensia uriaşă pe care o primește Nadia Comăneci de la statul român. Îi bate pe Ţiriac şi Ilie Năstase 4 Ofertă de 1,3 milioane pentru Florin Tănase. Anunțul lui Gigi Becali: „Trebuie să își termine contractul” 5 Alexandru Albu a plecat de la Chindia Târgoviște. A semnat în Liga 1! 6 Pleacă de la Universitatea Craiova! “Bombă” la clubul din Bănie la final de 2025
Citește și