Ovidiu Burcă, mesaj clar pentru jucătorii lui Dinamo după victoria cu Ripensia: „Nu are nimeni voie să se plângă!”

Avatar photo

Publicat: 15 octombrie 2022, 15:29

Ovidiu Burcă a transmis un mesaj clar pentru jucătorii lui Dinamo după victoria cu Ripensia Timișoara, scor 1-0, în etapa a 10-a din Liga 2.

Ovidiu Burcă, în timpul unui interviu

Burcă le-a interzis jucătorilor săi să se plâgă de situația grea de la club. Dinamoviștii sunt „condamnați” să facă orice ca să salveze clubul.

Ovidiu Burcă, mesaj clar pentru jucătorii lui Dinamo după victoria cu Ripensia

A fost un meci cu o încărcătură specială, pentru că e o echipă foarte bine închisă defensiv. Mă bucur că jucătorii au avut răbdare. Sunt mulțumit că nu am luat gol și că am luat trei puncte.

E obositor să faci toate drumurile astea, dar asta e situația. Am plecat de la 08:30, dar nu ne plângem, suntem aici să oferim soluții și să readucem clubul unde îi e locul. Nu are nimeni voie să se plângă de absolut nimic. Asta e situația, toți ne-am asumat-o și trebuie să continuăm la fel”, a spus Ovidiu Burcă, după meci.

Dinamo – Ripensia 1-0

Dinamo – Ripensia Timişoara, ultimul meci al zilei din Liga 2, s-a încheiat cu victoria echipei lui Ovidiu Burcă, scor 1-0. „Câinii” sunt tot mai aproape de zona play-off-ului în eşalonul secund, unde luptă pentru promovare.

În urma acestui rezultat, Dinamo ocupă locul 12 în Liga 2, cu 13 puncte obţinute după 10 meciuri disputate. De cealaltă parte, Ripensia Timişoara este pe locul 18, cu 8 puncte.

23:58
CM 2022 | Explicațiile lui Fernando Santos, după ce Cristiano Ronaldo a fost rezervă în Portugalia – Elveția: „A fost un căpitan exemplar”
6
dec.
23:21
CM 2022 | Goncalo Ramos, direct în istorie după hat-trick-ul de senzație din Portugalia – Elveția 6-1! Tânărul de 21 de ani l-a făcut uitat pe Cristiano Ronaldo
6
dec.
23:03
CM 2022 | Se cunosc toate meciurile din sferturile de finală! Anglia – Franţa, „şocul” de la Mondialul din Qatar. Cum arată traseul spre trofeu
6
dec.
23:00
CM 2022 | Tot ce trebuie să ştii despre Campionatul Mondial. Grupele, rezultatele, programul complet şi favoritele. Se cunosc sferturile de finală
6
dec.
22:50
CM 2022 | Portugalia – Elveţia 6-1. Lusitanii s-au calificat în sferturi, după o victorie categorică! Goncalo Ramos, hat-trick de vis într-un meci în care Cristiano Ronaldo a fost rezervă
6
dec.
22:37
CM 2022 | Pepe a scris istorie în Portugalia – Elveţia. Performanţă magnifică reuşită de fundaşul de 39 de ani! Cristiano Ronaldo l-a felicitat imediat
6
dec.
22:32
CM 2022 | Imagine ireală cu Cristiano Ronaldo, după ce a fost rezervă în Portugalia – Elveţia. Cum a fost surprins starul lusitan la intonarea imnului
Meciurile din play-off-ul Cupei României se dispută în perioada 27-29 septembrie
Cupa României • 6 dec., 20:56
Petrolul – FC U Craiova 1948 0-1 și Slobozia – Dinamo 3-3. Trei cartonaşe roşii primite de dinamovişti! Sepsi şi Craiova lui Mititelu, în „sferturile” Cupei României
Ovidiu Burcă, în timpul unui meci pentru Dinamo
Liga 2 • 3 dec., 16:54
Ovidiu Burcă, mesaj de luptă după ce Dinamo s-a apropiat de play-off în Liga a 2-a: „Vom lupta până la ultima picătură”
Jucătorii de la Dinamo, în timpul unei partide
Liga 2 • 3 dec., 15:14
FC Brașov – Dinamo 0-2! Buhăescu și Roșu, decisivi pentru trupa lui Ovidiu Burcă! „Câinii” au încheiat anul 2022 cu o victorie