Închide meniul

Transferul cu care Steaua vrea să dea lovitura în Liga 2! A semnat cu un fotbalist trecut prin Irlanda: „Bun venit!”

Alexandra Costea Publicat: 27 ianuarie 2025, 9:56

Comentarii
Transferul cu care Steaua vrea să dea lovitura în Liga 2! A semnat cu un fotbalist trecut prin Irlanda: Bun venit!”

Cristian Măgerușan, pe vremea când evolua în Irlanda / Profimedia

Steaua Bucureşti vrea să dea lovitura în Liga 2! Clubul din Ghencea a anunțat oficializarea transferului fotbalistului Cristian Măgeruşan, în vârstă de 25 de ani. Ultima oară, fotbalistul a evoluat în Irlanda.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Astfel, singura echipă neînvinsă în acest sezon în primele două divizii își întărește atacul. Măgerușan evoluează pe poziția de atacant.

Cristian Măgerușan este noul jucător de la Steaua București

Cristian Măgerușan, în vârstă de 25 de ani, s-a născut la Bistrița și a ajuns la Steaua din postura de jucător al echipei irlandeze Bray Wanderers, care evoluează în Liga 1 din Irlanda.

Atacantul s-a alăturat echipei roș-albastre semnând un contract pe o perioadă de șase luni, cu opțiune de prelungire, și va aduce un plus de forță în ofensiva Stelei.

Cariera lui Cristian a început în România, la CFR Cluj și Farul, unde a făcut primii pași în fotbalul de performanță, în cadrul academiilor celor două cluburi. La vârsta de 17 ani, tânărul fotbalist a decis să-și continue evoluția în Irlanda, unde a jucat pentru Bray Wanderers înainte de a face pasul către Ghencea.

Reclamă
Reclamă

Anunțul despre transferul fotbalistului a fost postat în urmă cu puțin timp pe pagina oficială a clubului.

„Bine ai venit, Cristian Măgerușan! Clubul Steaua București anunță oficializarea transferului fotbalistului Cristian Măgerușan. În vârstă de 25 de ani, Cristian s-a născut la Bistrița și a venit în Ghencea de la formația Bray Wanderers (Liga 1 din Irlanda). Noua achiziție a Stelei evoluează pe postul de atacant și a semnat cu roș-albaștrii un contract valabil pe șase luni, cu posibilitate de prelungire.

Cristian Măgerușan și-a făcut junioratul în România, la CFR Cluj și Farul, iar la vârsta de 17 ani a plecat în Irlanda. Bun venit la Steaua, Cristian, și cât mai multe reușite în tricoul roș-albastru!”, se precizează în postarea de pe rețelele de socializare.

Reclamă

Steaua București se află pe locul al doilea în clasamentul ligii secunde, cu 37 de puncte strânse după 17 etape, la 4 puncte în spatele liderului Csikszereda Miercurea Ciuc. Roș-albaștriii sunt neînvinși în aceste sezon. Cu toate acestea, echipa nu are drept de promovare în prima divizie.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Ar fi bine pentru Radu Drăguşin să plece de la Tottenham?
Loading ... Loading ...
Citește și:
1:00
„I-am demolat”. Reacția croaților după ce Dinamo Zagreb a umilit-o pe FCSB în Europa League
0:43
Mihai Stoica, convins că FCSB e OUT din Europa. Singurul lucru bun după umilinţa cu Dinamo Zagreb!
0:31
„Suntem varză”. Daniel Bîrligea, cea mai dură reacție după Dinamo Zagreb – FCSB 4-1: „Nici nu știam că nu mai joc”
0:24
“Mai speraţi la calificare?” Răspunsul lui Darius Olaru după umilinţa suferită de FCSB la Zagreb
0:20
Elias Charalambous, discurs fără precedent după rușinea de la Zagreb: „Trebuie să ne trezim! Nu am fost o echipă”
0:08
Ce șanse de calificare are FCSB în „primăvara europeană”, după eșecul la scor cu Dinamo Zagreb
1 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Edin Dzeko semnează în Liga a 2-a din Germania 2 “N-ai nicio idee ce e ăla fair-play!”. Scandal după meciul Soranei Cîrstea cu Naomi Osaka de la Australian Open 3 Florin Tănase şi Creţu, OUT pentru Dinamo Zagreb – FCSB. Gigi Becali a anunţat echipa de START 4 La ce oră se joacă meciul Gabriela Ruse – Mirra Andreeva, în turul 3 la Australian Open? Anunțul organizatorilor 5 Mihai Stoica, anunţ despre transferuri înainte de Dinamo Zagreb – FCSB! Ce face cu cele 6 milioane de la Gigi Becali 6 Sorana Cîrstea – Naomi Osaka 1-2. Românca, eliminată în turul 2 de la Australian Open. Moment tensionat la final
Citește și