Închide meniul
VIDEO

Barcelona – Inter 3-3 | Robert Lewandowski o menţine pe Barcelona în UEFA Champions League! Xavi, aproape de dezastru chiar înainte de El Clasico

Iulian Focșăneanu Publicat: 13 octombrie 2022, 0:18

Comentarii
Barcelona – Inter 3-3 | Robert Lewandowski o menţine pe Barcelona în UEFA Champions League! Xavi, aproape de dezastru chiar înainte de El Clasico

Robert Lewandowski, dublă în Barcelona - Inter 3-3 / Profimediaimages

Barcelona – Inter 3-3. Robert Lewandowski o menţine pe Barcelona, in extremis, în UEFA Champions League. Catalanii au fost la un pas să fie OUT din cursa pentru un loc în optimi, cu două etape înainte de finalul grupelor.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Jucătorii lui Xavi au condus cu 1-0 la pauză, dar au avut o repriză a doua de coşmar. Inter a întors scorul în minutul 63, după golurile marcate de Barella şi Lisandro Martinez. Fundaşii centrali ai gazdelor de pe Camp Nou, Gerard Pique şi Eric Garcia, s-au întrecut în erori.

Robert Lewandowski o menţine pe Barcelona în UEFA Champions League

Robert Lewandowski a fost salvatorul Barcelonei în chiar ultimele 10 minute. Mai întâi, starul polonez a restabilit egalitatea în minutul 82.

Totuşi, bucuria fanilor de pe Camp Nou nu a fost de durată. Gosens a dus-o pe Inter în avantaj în minutul 89! Era 3-2 pe nerazzurri, scor la care erau siguri de calificarea în fazele eliminatorii.

Lewandowski s-a împotrivit şi a marcat, în prelungiri, un gol salvator pentru Barcelona. Fostul star al lui Bayern a reuşit “dubla” cu o lovitură perfectă de cap.

Reclamă
Reclamă

VEZI AICI VIDEO CU GOLUL DE 3-3 AL LUI LEWANDOWSKI!

Robert Lewandowski a ajuns la 5 goluri în acest sezon al UEFA Champions League, dar Barcelona păstrează şanse minime pentru a continua în competiţia stelelor. Dacă Inter câştigă meciul cu Viktoria Plzen de acasă, catalanii se duc din nou în Europa League.

Xavi a fost aproape de un dezastru chiar din această seară. Momentul este cu atât mai dificil cu cât pentru gruparea blaugrana urmează chiar El Clasico. Meciul Real Madrid – Barcelona este duminică, de la ora 17:15, şi va putea fi urmărit în format LIVE TEXT pe AS.ro.

Reclamă

Gerard Pique a făcut o gafă de amator pe Camp Nou

În minutul 50, Pique a fost de nerecunoscut şi a gafat incredibil. Internaţionalul spaniol a stat catastrofal la ofsaid şi l-a “ţinut” în joc pe Barella. Mai mult, le-a şi făcut semn coechipierilor săi să lase mingea să ajungă în braţele lui Ter Stegen. Pique nu l-a văzut pe Barella, care a trecut prin spatele său şi a făcut 1-1, din centrarea lui Bastoni.

Dat peste cap de divorţul de Shakira, Pique a fost aproape să facă şi un autogol. A gafat şi în minutul 60, când catalanii au avut şansă la un atac al lui Inter.

Gerard Pique şi-a pierdut postul de titular după venirea lui Xavi. A avut de această dată şansă şi a profitat de problemele de lot cu care se confruntă Barcelona. Fundaşul central a jucat numai trei meciuri în această ediţie din La Liga.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va reuşi FCSB să prindă play-off-ul în acest sezon?
Loading ... Loading ...
Citește și:
12:18
Gigi Becali, sfat pentru finul Mirel Rădoi, după ce antrenorul a fost găsit întins pe jos: “Nu merită să-ţi pierzi sănătatea”
12:11
Gigi Becali pregăteşte schimbări radicale în primul 11 al FCSB-ului. Titularii care sunt OUT: “Altă formulă”
11:54
Gigi Becali, şedinţă de urgenţă la FCSB după egalul cu Csikszereda: “Olaru mi-a zis că se lasă de fotbal”
11:19
Schimbarea pregătită de Cristi Chivu la Inter, pentru primul meci din Champions League. Titularul care e OUT
10:46
Victor Piţurcă ştie ce trebuie să facă CSA Steaua pentru a juca în Liga 1. Planul “secret” al roş-albaştrilor
10:36
Răzvan Lucescu a spus ce s-a schimbat la PAOK, faţă de sezonul trecut. Echipa românului, victorii pe linie în Grecia
1 UPDATEMirel Rădoi, întins pe jos în vestiar după criza nervoasă din meciul cu Farul! Medicii au intervenit imediat 2 “Nu mai ştiu cu cine să joc” Gigi Becali anunţă un transfer după Csikszereda – FCSB 1-1: “Asta ne trebuie” 3 Antrenorul lui Alanyaspor s-a convins. Mesaj după debutul lui Ianis Hagi: “Au contribuit foarte mult” 4 Ce a făcut Vlad Chiricheş imediat după Csikszereda – FCSB 1-1 5 Carlo Ancelotti a numit singura echipă de club pe care ar mai antrena-o 6 VideoIanis Stoica a văzut roşu, dar a fost salvat de VAR! Guimaraes, gol din lovitura liberă provocată de român
Citește și