Erling Haaland, după ce a câștigat Liga Campionilor cu Manchester City: ”Am plâns pentru prima dată după mult timp”

Dan Roșu Publicat: 11 iunie 2023, 12:17

Comentarii
Erling Haaland, după ce a câștigat Liga Campionilor cu Manchester City: ”Am plâns pentru prima dată după mult timp”

Erling Haaland, cu lacrimi în ochi / Profimedia Images

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Erling Haaland a fost copleșit de emoție după ce a câștigat Liga Campionilor pentru prima oară în carieră. Atacantul a plâns pe teren, înainte să fie consolat de iubita lui, Isabel.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Haaland a avut un prim sezon de vis la Manchester City. Pe lângă tripla campionat – Cupa Angliei – Liga Campionilor, el a fost golgheterul Premier League și cel mai bun jucător din campionat.

Erling Haaland, după ce a câștigat Liga Campionilor cu Manchester City

„Am plâns pentru prima dată după mult timp. Este cel mai bun moment al meu. Este incredibil. Sunt foarte fericit și foarte obosit. Este prima dată când acest club câștigă Liga Campionilor și sper că este primul trofeu dintre multe altele.

A fost un sezon atât de lung. M-au adus aici pentru a câștiga Liga Campionilor. Așa că primul meu gând după ce am câștigat a fost că o greutate de 100 kg mi-a fost ridicată de pe umeri. Așa că am plâns mult. Nu-mi amintesc ultima dată când am plâns atât de mult în viața mea.

Am visat tot timpul să câștig Liga Campionilor. Până la urmă acesta este cel mai mare vis al meu și l-am realizat.Am fost foarte nervos în timpul jocului. Am simțit-o în stomac. Am simțit ceva grozav pentru că știam că putem câștiga tripla. A fost foarte greu din punct de vedere mental în ultimele săptămâni, așa că e uimitor ce am realizat.”, a spus Haaland, citat de AS.com.

Reclamă
Reclamă

Erling Haaland și iubita lui de 19 ani, imagini senzaționale pe gazon

Erling Haaland și iubita lui au oferit imagini senzaționale pe gazon, la finalul meciului Manchester City – Inter 1-0, care i-a adus nordicului primul trofeu al Ligii Campionilor.

Isabel Haugseng Johansen (19 ani) a luat-o la fugă pe gazon pentru a sărbători alături de iubitul ei tripla istorică a lui Manchester City. Interesant este că și Isabel este fotbalistă.

Isabel a venit pe teren îmbrăcată în tricoul lui Manchester City, dar și cu steagul Norvegiei, motiv de bucurie pentru atacantul de 22 de ani cotat la 170 de milioane de euro.

Reclamă

Momentele dintre cei doi au avut loc după ce Haaland a fost surprins cu lacrimi în ochi, la finalul duelului cu Inter, unul în care a avut o mare șansă de a înscrie.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga titlul în La Liga?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:21

„Aş putea să iau pastile” Daniel Pancu a spus totul despre eliminare! Cărui jucător îi simte lipsa: „Foarte mult”

0:20

„E frustrant!” Victor Angelescu, după scandalul făcut de Daniel Pancu în Rapid – Dinamo 0-1: „Nu trebuia să oprească meciul”

0:04

Nu a mai rezistat şi i-a luat apărarea colegului său după Rapid – Dinamo: „Vă garantez că e cel mai bun din România!”

0:02

Andrei Nicolescu ignoră orice statistică de la victoria pe Giulești: „Rapid s-a apărat pe două linii, noi am controlat meciul!”

0:01

Nuno Campos le-a dedicat lor victoria, după ce „câinii” au „rupt blestemul” în Giuleşti! Ce a spus despre Karamoko

23:41 15 aug.

„Eram sigur” Mărturisirea lui Karamoko, eroul lui Dinamo din derby-ul cu Rapid!

1 E din nou scandal în România după ce David Popovici a scris istorie la Campionatele Europene: „Există o ipocrizie” 2 50.000.000 de euro pentru FCSB şi Palat. Gigi Becali a recunoscut negocierile 3 Foto„Îmi cer scuze.” Anunţul făcut de Taisia, iubita lui David Popovici, la o zi după performanţa istorică 4 David Popovici, show şi în tribune! Şi-a dat jos tricoul la noul record mondial: „Una dintre cele mai bune curse” 5 EXCLUSIVCe mesaj i-a trimis Pan Zhanle lui David Popovici după ce a fost aproape de recordul lui mondial 6 Momente teribile la Bayern – Leipzig! Musiala s-a prăbușit pe gazon fără să fie lovit! Toți jucătorii au sărit să-l salveze
Citește și