Închide meniul

Fanii lui Manchester City au găsit singurul vinovat pentru eliminarea din Champions League: „Prostul săptămânii”

Alex Masgras Publicat: 18 aprilie 2024, 10:51

Reclamă
Fanii lui Manchester City au găsit singurul vinovat pentru eliminarea din Champions League: „Prostul săptămânii

Jucătorii lui Manchester City, în timpul loviturilor de departajare din sfertul de finală cu Real Madrid / Profimedia

Fanii lui Manchester City au găsit singurul vinovat pentru eliminarea din Champions League. Real Madrid s-a calificat în semifinale, după ce a trecut de câştigătoarea sezonului trecut la loviturile de departajare.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

După 3-3 pe Bernabeu şi 1-1 după 120 de minute pe Etihad, soarta calificării s-a decis de la punctul cu var. Luka Modrid a ratat pentru Real Madrid, în timp ce de la City au ratat Bernardo Silva şi Mateo Kovacic.

Fanii lui Manchester City au găsit singurul vinovat pentru eliminarea din Champions League: „Prostul săptămânii”

De departe, ratarea serii a fost cea a lui Bernardo Silva, cel care a executat extrem de prost lovitura de departajare. Lunin nu a plecat de pe loc şi a prins balonul trimis de portughez.

Cu toate acestea, mai mulţi au găsit o explicaţie pentru ratarea lui Bernardo Silva. Execuţia portughezului a întârziat, deoarece mingea a fost trimisă în peluză de Luka Modric. Croatul a lovit mingea de frustrare, după ce ratase şi el de la 11 metri.

Potrivit sportbible.com, fanii lui City şi-au exprimat nemulţumirea şi îl acuză pe suporterul din peluza „cetăţenilor”, care a întârziat returnarea balonului şi a dus la, susţin ei, la ratarea lui Silva. Mai mult, au fost şi fani de la Real Madrid care au fost de acord cu fanii „cetăţenilor”.

Reclamă
Reclamă

„Fanul care a ţinut de minge înainte ca Bernardo Silva să execute lovitura de la 11 metri este cu siguranţă candidat la prostul săptămânii”, a scris un fan al „cetăţenilor”, pe X (fostul Twitter).

Carlo Ancelotti şi Pep Guardiola, moment superb la finalul meciului Manchester City – Real Madrid: „E un gentleman”

Carlo Ancelotti şi Pep Guardiola au fost în centrul unui moment superb la finalul meciului Manchester City – Real Madrid, din returul sferturilor de finală UEFA Champions League. Madrilenii şi-au luat revanşa pentru eliminarea din urmă cu un an în faţa „cetăţenilor” şi s-au calificat în semifinale la loviturile de departajare.

Imediat după „drama” de la loviturile de departajare, Carlo Ancelotti şi Pep Guardiola s-au luat în braţe. La conferinţa de presă, antrenorul madrilenilor a dezvăluit ce mesaje şi-au transmis cei doi.

Reclamă

Pep Guardiola l-a felicitat pe Carlo Ancelotti pentru calificarea în semifinalele UEFA Champions League şi le-a urat noroc „cetăţenilor”. Impresionat, antrenorul italian a spus că Pep Guardiola este un gentleman:

„Guardiola m-a felicitat pentru calificare, ne-a urat noroc, a fost un gentleman, asa cum a fost intotdeauna si asa cum este acest club, un club de gentlemeni

L-am felicitat şi eu şi i-am urat succes pentru restul sezonului. Ei au mers mai departe anul trecut, iar acum a fost rândul nostru”, a declarat Carlo Ancelotti, potrivit marca.com.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va ajunge Cristiano Ronaldo la borna 1.000 de goluri marcate în carieră?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
8:50

VIDEOOvidiu Ionescu, eliminat de la Cupa Mondială 2025! Meci spectaculos cu numărul 9 mondial

8:28

Neymar, fără antrenor la Santos! Pedro Caixinha a fost dat afară după 4 luni

8:24

„E excelent pentru FCSB” Reacţia lui Ilie Dumitrescu după CFR Cluj – Rapid 1-1

8:21

Claudiu Petrila, discurs dur după CFR Cluj – Rapid 1-1: „Noi nu putem botul la astfel de chestii”

8:06

„Au experienţă pe zona asta” Remarca lui Mihai Rotaru despre Gigi Becali, Mihai Stoica şi FCSB

8:00

Va pleca Verstappen?

1 OUT de la Sepsi! Decizia luată de Laszlo Dioszegi după a 5-a înfrângere la rând a covăsnenilor 2 „Nu mai face, bă, firfirici!” Gigi Becali, semnal de alarmă uriaş pentru jucătorii de la FCSB: „Trebuie luptă” 3 Verdictul specialistului, după cea mai controversată fază din Universitatea Craiova – FCSB: „Trebuia eliminat” 4 Verdictul specialistului după faza controversată din meciul CFR Cluj – Rapid 1-1! 5 „L-au ameninţat pe Rădoi” Sorin Cârţu a răbufnit la adresa lui Feşnic, după Craiova – FCSB: „Parcă era un căţel” 6 Ce se întâmplă cu Horațiu Moldovan, după ce Sassuolo a promovat în Serie A. Anunțul italienilor
Citește și