Închide meniul

FCSB, susţinută de rivalii de la Dinamo la returul cu Shkendija. Ce a spus Andrei Nicolescu

Publicat: 29 iulie 2025, 23:16

Comentarii
FCSB, susţinută de rivalii de la Dinamo la returul cu Shkendija. Ce a spus Andrei Nicolescu

Jucătorii de la FCSB, bucurie în timpul unui meci/ Profimedia

Andrei Nicolescu a dezvăluit că o va susţine pe FCSB la returul cu Shkendija, din turul doi preliminar de Champions League. Partida se va disputa miercuri, de la ora 20:30, şi va fi în direct pe Antena 1 şi live în AntenaPLAY.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Andrei Nicolescu îşi doreşte şi ca U Cluj, Universitatea Craiova şi CFR Cluj să aibă succes în preliminariile cupelor europene, pentru ca nivelul fotbalului românesc să crească.

FCSB, susţinută de rivalii de la Dinamo la returul cu Shkendija

Preşedintele lui Dinamo a transmis că vrea ca FCSB să aibă un parcurs cât mai lung în competiţiile europene, deoarece în acest fel, se vor face mai multe investiţii în fotbalul românesc, iar în sezoanele viitoare, echipele pot profita de acest lucru.

“(n.r. Pentru Dinamo e bine să se califice FCSB sau să piardă?) Nu ştiu, dar eu îmi doresc să câştige orice echipă românească ce joacă în Europa. (n.r. De ce?) E mult prea simplu, nu am cum să dau detalii. Mai multe meciuri în Europa, mai mulţi bani; mai mulţi bani, mai multe investiţii; mai multe investiţii, jucători mai buni, calitate mai bună.

(n.r. Înseamnă şi un club mai puternic şi un rival mai puternic.) Efectul nu se produce în anul ăsta, se produce anul următor, iar cele care vin, poate, vor profita de ce se întâmplă în anii anteriori”, a declarat Andrei Nicolescu, conform primasport.ro.

Reclamă
Reclamă

După returul cu Shkendija, FCSB se va pregăti de derby-ul cu Dinamo. Duelul “de foc” dintre cele două mari rivale se va disputa sâmbătă, de la ora 21:30, în etapa a patra a Ligii 1.

Mihai Stoica, detalii de la antrenamentul FCSB-ului înaintea returului cu Shkendija

MM a transmis că antrenamentul roş-albaştrilor a fost, după mult timp, unul aşa cum şi-au dorit, date fiind revenirile jucătorilor care au fost accidentaţi, anume Daniel Bîrligea, Denis Alibec şi Dennis Politic.

Mihai Stoica a mai declarat că toţi jucători sunt pregătiţi să o elimine pe Shkendija, fiind doar cu gândul la o calificare în turul trei, acolo unde s-ar duela cu învingătoarea “dublei” Shlebourne – Qarabag.

Reclamă

“Am vorbit cu Mihai Pintilii. Mi-a zis că, astăzi, în sfârşit, a fost un antrenament cum îşi doreau ei. Au văzut ritm, au văzut că jucătorii care nu erau foarte bine sunt din nou bine. Toată lumea e montată, ştim că va fi asistenţă mare.

Trebuie să ne calificăm şi ne vom califica! Nu mă interesează Drita. Simt şi ştiu că ne calificăm”, a declarat Mihai Stoica, conform primasport.ro.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:30
VIDEOSporting – AFS 6-0! Spectacol total în Liga Portugal. Suarez, Araujo şi Catamo, autorii unor duble
0:23
Arsenal, victorie dramatică! S-a impus în minutul 90+5, după două autogoluri marcate de Wolverhampton
0:09
Jucătorul dorit de Gigi Becali la FCSB a făcut anunţul după Rapid – Oţelul 0-2: “Vreau să lupt pentru trofee”
23:29 13 dec.
”Călăul” Rapidului, declarația serii după ce a marcat un eurogol: „M-aș bucura să vină și Moș Crăciun”
23:19 13 dec.
Costel Gâlcă a făcut praf arbitrajul după Rapid – Oţelul 0-2: Nu ştiu când o să primim penalty! De ce mai avem VAR?”
23:03 13 dec.
Laszlo Balint, în al nouălea cer după victoria din Giulești: „Faptul că am jucat la un asemenea nivel, este ceva”
1 Dinamo, transfer de titlu în Liga 1! Vârful de două milioane de euro dorit de „câini” 2 Florin Gardoș, revenire de senzație în fotbalul românesc! Fostul jucător de la FCSB a semnat 3 Gigi Becali îl vrea la FCSB, dar Giovanni Becali îl propune la Dinamo: “Ar fi perfect” 4 Au bătut palma! Primul transfer al iernii la Real Madrid 5 Daniel Pancu a cerut primul transfer al iernii la CFR Cluj! Este brazilian și a impresionat în Liga 1 6 Nota primită de Ianis Hagi în Kayserispor – Alanyaspor! Internaţionalul român a jucat 71 de minute
Citește și