Închide meniul

“Îi cunosc bine” Alex Chipciu are încredere în FCSB înaintea returului cu Sparta: “Nu suntem chiar atât de slabi în Europa”

Alex Masgras Publicat: 12 august 2024, 21:39

Comentarii
Îi cunosc bine Alex Chipciu are încredere în FCSB înaintea returului cu Sparta: Nu suntem chiar atât de slabi în Europa

Alex Chipciu / Profimedia

Alex Chipciu are încredere în FCSB înaintea returului cu Sparta. Campioana României va juca în Ghencea manşa secundă din turul 3 preliminar UEFA Champions League contra campioanei din Cehia. Partida de marţi va fi transmisă în format LIVE TEXT pe AS.ro.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Alex Chipciu îi cunoaşte foarte bine pe cei de la Sparta Praga, echipă la care a evoluat sub formă de împrumut. După remiza dintre Petrolul Ploieşti şi U Cluj, scor 0-0, jucătorul “şepcilor roşii” a recunoscut că se aştepta ca cehii să fie mai puternici.

“Îi cunosc bine” Alex Chipciu are încredere în FCSB înaintea returului cu Sparta: “Nu suntem chiar atât de slabi în Europa”

Chipciu spune însă că, ţinând cont de investiţiile din fotbalul românesc, echipele care ne reprezintă în cupele europene fac o treabă foarte bună în comparaţie cu ce se întâmplă în alte ţări.
De asemenea, el le ţine pumnii şi lui CFR Cluj şi Corvinul Hunedoara, cele două echipe ale României care vor evolua săptămâna aceasta în manşa secundă din turul 3 preliminar Conference League:

“Cred că sunt două echipe de nivel apropiat, s-a văzut şi în primul meci. Mă aşteptam să fie şi Sparta mai puternică, îi cunosc bine. Cred că România în Europa, cu relaţia asta, câţi bani se bagă, dacă facem raportul, fotbalul românesc iese în câştig. Din nimic am scoate ceva.

Sper să se califice toate echipele. Şi CFR, şi Corvinul, dacă pot întoarce rezultatul. Nu suntem chiar atât de slabi în Europa cum pare”, a declarat Alex Chipciu, la digisport.ro.

Reclamă
Reclamă

Un jucător de la FCSB, OUT pentru returul cu Sparta Praga

Un jucător de la FCSB este OUT pentru returul cu Sparta Praga. Anunţul a fost făcut chiar de Elias Charalambous.

Elias Charalambous a anunţat că Luis Phelipe nu va putea juca în returul cu Sparta Praga. Acesta a suferit o accidentare şi nu va putea fi folosit la returul cu cehii. FCSB – Sparta Praga va fi marţi, de la ora 21:30, live text pe AS.ro.

„Vestea bună este că avem la dispoziție mulți jucători. Dawa este într-o formă bună. Avem multe soluții. Phelipe nu va juca, a suferit o accidentare, nu va fi disponibil. Ne-am analizat adversarul, dar nu poți schimba prea multe într-o săptămână. Cu siguranță, vom încerca să corectăm anumite detalii.

Reclamă

Fazele fixe pot decide meciuri, vom da tot ce avem mai bun. Trebuie să ne pregătim pentru orice și sper să facem totul așa cum trebuie”, a spus Charalambous.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
20:53
VideoJurnal Antena Sport | Dinamo e din nou mare
20:48
VideoJurnal Antena Sport | Campioana așteaptă întăriri
20:34
„N-a antrenat în viața lui la nivelul ăsta”. Mihai Stoica, replică dură pentru Marius Șumudică. Subiectul care l-a enervat
20:25
Xabi Alonso a rupt tăcerea despre o posibilă plecare de la Real Madrid. Anunțul făcut după tensiunile de la echipă
20:25
S-a aflat cine va arbitra meciul Universitatea Craiova – Sparta Praga
19:45
LIVE SCOREBayern – Sporting se joacă ACUM. Meci „de foc” și pentru Cristi Chivu în Champions League. Programul complet
1 Dorinel Munteanu a revenit în Liga 1! „Neamțul” a semnat pe un an și jumătate 2 Decizia luată de Gică Hagi după eşecul greu cu Metaloglobus 3 Xabi Alonso este istorie! Real Madrid, două nume uriașe pentru înlocuirea antrenorului 4 Gigi Becali a confirmat transferul lui Kevin Ciubotaru la FCSB. Suma plătită pentru jucătorul dorit și de Rapid 5 Universitatea Craiova, ofertă de “multe, multe milioane de euro” pentru un jucător. Rotaru a dat răspunsul pe loc 6 Scandal în fotbalul românesc. FRF investighează un meci suspect de blat cu scenariul “2 pauză / 1 final”
Citește și