Închide meniul

Istvan Kovacs, delegat din nou în UEFA Champions League! Arbitrul român, la al 3-lea meci “de foc” al sezonului. Ce partidă va conduce

Cosmin Cioboată Publicat: 10 octombrie 2022, 18:26

Comentarii
Istvan Kovacs, delegat din nou în UEFA Champions League! Arbitrul român, la al 3-lea meci de foc al sezonului. Ce partidă va conduce

Istvan Kovacs, în timpul unui meci / Hepta

Istvan Kovacs a fost delegat din nou în UEFA Champions League. Arbitrul român va conduce la centru meciul Bayer Leverkusen – FC Porto, din grupa B a competiției “regină” a Europei. Este cea de-a 3-a delegare a arbitrului din Carei în actualul sezon din UCL.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Kovacs se află în apogeul carierei. Arbitrul de 38 de ani a fost delegat la o nouă partidă din UEFA Champions League.

Istvan Kovacs, delegat din nou în UEFA Champions League, la Bayer Leverkusen – FC Porto

Centralul din Carei va conduce duelul “de foc” din Germania, dintre Bayer Leverkusen și FC Porto. Partida din grupa B va fi miercuri, de la ora 22:00, și va putea fi urmărită în format LIVE SCORE pe AS.ro.

Istvan Kovacs va fi ajutat la cele două tușe de asistenții Mihai Marica și Ovidiu Artene, în timp ce Cătălin Popa va completa brigada românească, fiind cel de-al 4-lea oficial. În camera VAR se vor afla italienii Paolo Valeri și Massimiliano Irrati.

În actuala stagiune din UCL, Kovacs a mai arbitrat Club Brugge – Atletico Madrid 2-0, tot din grupa B, și Dinamo Zagreb – Chelsea, 1-0, din grupa E.

Reclamă
Reclamă

Înaintea meciului din Germania, Leverkusen și Porto se află la egalitate de puncte (3), pe locul 2, respectiv 3. Club Brugge este liderul grupei B, cu maximum de puncte după primele 3 runde. Atletico Mdarid se află pe ultima poziție, cu 3 puncte.

Istvan Kovacs va arbitra la Campionatul Mondial din Qatar

Istvan Kovacs va arbitra la Campionatul Mondial din Qatar! Centralul român se află pe lista celor 36 de arbitri care se vor conduce duelurile de la Mondialul din această iarnă.

Mihai Artene și Vasile Marinescu sunt cei doi asistenţi români care vor fi prezenţi în Qatar.

Reclamă

Istvan Kovacs este primul arbitru român care va conduce meciuri la un campionat mondial, după 36 de ani. Ioan Igna a fost ultimul central român prezent la Mondiale, în 1986, în Mexic, unde Argentina s-a impus.

Costel Rădulescu (1930), Andrei Rădulescu (1970) şi Nicolae Rainea (1974, 1978, 1982) sunt ceilalţi arbitri români care au ajuns la Campionate Mondiale, în istorie.

La Mondialul din Qatar vor fi prezenţi 36 de arbitri, 69 de asistenţi şi 24 de oficiali VAR, care au fost convocaţi în funcţie de prestaţiile avute în competiţiile FIFA, dar şi în cele continentale, anunţă forul mondial.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va prinde FCSB Conference League la finalul sezonului?
Loading ... Loading ...
Citește și:
12:22
Ce salariu are de fapt Kyros Vassaras, preşedintele Comisiei Centrale a Arbitrilor
11:59
Ce loc ocupă Liga 1 la venituri, la nivel european. Capitolul cu cea mai spectaculoasă creştere în fotbalul românesc
11:53
100 de zile până la World Cup 2026! Care sunt favoritele specialiştilor! Ce cotă are România
11:29
Adrian Ilie l-a sfătuit pe Gigi Becali să renunţe la un jucător de la FCSB: “Are nevoie să joace”
10:43
Denis Alibec a primit verdictul din partea medicilor. Emoţii pentru Mircea Lucescu, după accidentarea atacantului
10:15
Valeriu Iftime a anunţat ce antrenor vrea să aducă la Botoşani în locul lui Leo Grozavu: “Este pe listă”
1 CFR Cluj nu a plătit toţi banii! Ce se întâmplă cu depunctarea ardelenilor 2 Mario Tudose şi Matei Ilie, pe lista de achiziţii a lui Gigi Becali: “Om m-am făcut” 3 Steven Nsimba, transfer la o echipă de top din Europa. Lovitură financiară pentru Mihai Rotaru 4 Kyros Vassaras a dat verdictul, după fazele controversate din Farul – CFR Cluj 1-2. Discuţiile din camera VAR, publicate 5 Gigi Becali, şedinţă de urgenţă la Palat după umilinţa FCSB-ului. Ce se întâmplă cu Mihai Stoica şi Mirel Rădoi 6 Ilie Dumitrescu a aflat ce vrea să facă Gigi Becali la FCSB şi a reacţionat: “E senzaţional”
Citește și