Închide meniul

Istvan Kovacs, meci uriaş în UEFA Champions League! Românul va arbitra Barcelona – PSG, returul teribil din Ligă

Dan Roșu Publicat: 14 aprilie 2024, 12:08

Comentarii
Istvan Kovacs, meci uriaş în UEFA Champions League! Românul va arbitra Barcelona – PSG, returul teribil din Ligă

Istvan Kovacs, în timpul unui meci - Profimedia Images

Istvan Kovacs va arbitra un meci uriaş în UEFA Champions League. Românul a fost delegat la Barcelona – PSG, returul sferturilor de finală ale Ligii, care va porni de la 3-2 pentru catalani.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Kovacs va fi ajutat de Vasile Marinescu şi Ovidiu Artene. Rezervă va fi Horaţiu Feşnic, iar în Camera VAR se vor afla nemţii Marco Fritz şi Bastian Dankert.

Istvan Kovacs, meci uriaş în UEFA Champions League! Românul va arbitra Barcelona – PSG

Meciul Borussia Dortmund – Atletico Madrid va fi condus de slovenul Slavko Vinčić.

Acesta va fi al şaselea meci arbitrat de Istvan Kovacs în această ediţie de Liga Campionilor, după Newcastle – PSG 4-1, Arsenal – Sevilla 2-0, Milan – Dortmund 1-3 și FC Porto – Șahtior 5-3, toate din faza grupelor, şi Inter – Atletico Madrid 1-0, în turul optimilor.

Xavi rămâne cu picioarele pe pământ după PSG – Barcelona 2-3

Xavi rămâne cu picioarele pe pământ, chiar dacă echipa sa a obținut o victorie uriașă în sferturile UEFA Champions League. Spaniolul a vorbit după PSG – Barcelona 2-3 și a avut și un anunț important despre viitorul său.

Reclamă
Reclamă

La conferința de presă, Xavi a dezvăluit că victoria de la Paris este una importantă, dar a menționat că PSG este în continuare favorită pentru calificarea în semifinalele UEFA Champions League.

„PSG este în continuare favorită, dar le-am redus șansele. Am presat bine. În general, sunt mândru. Este o mare victorie împotriva unuia dintre cele mai bune cluburi din lume. PSG presează, acumulează multă lume în zona de creaţie. Suntem la jumătatea drumului. Nu se schimbă nimic.

Sunt un fan mândru și fericit al Barcelonei, dar lupta nu s-a încheiat. E o victorie mare, dar urmează un meci dificil.

Reclamă

Momentan trebuie să ne bucurăm și să terminăm treaba. Duminică jucăm la Cadiz, iar apoi returul cu PSG. (n.r. despre viitor) Nu se schimbă nimic!”, a spus Xavi, citat de marca.com.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine câștigă Marele Premiu al Australiei, prima cursă din noul sezon de F1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
22:07
Dinamo, duel “de foc” cu U Craiova în semifinalele Cupei României! Cum arată tabloul şi când au loc meciurile
22:03
Meme Stoica încă îşi achită prejudiciul din Dosarul Transferurilor. Cu cât mai rămâne din salariul de la FCSB
21:51
Dinamo – Metalul Buzău 1-0. “Câinii” s-au calificat în semifinalele Cupei României, unde vor întâlni Craiova!
21:42
Dinamo – Kolstad 33-23. A doua victorie a “Dulăilor” din grupa Ligii Campionilor
21:35
România – Slovacia 32-26. A doua victorie a tricolorelor în EHF Euro Cup!
21:29
Zeljko Kopic, criză de nervi în Dinamo – Metalul Buzău! Antrenorul “câinilor”, într-o ipostază cum rar îl vezi
1 UPDATEKader Keita a primit control judiciar, femeia lovită ar fi intrat în comă! 2 “Îl dau imediat!” Gigi Becali şi-a dat acceptul pentru transfer. Ce club uriaş îl vrea pe jucătorul FCSB-ului 3 Gestul uriaş făcut de Cosmin Olăroiu pentru 10 elevi români blocaţi în Dubai, la 5.000 km de casă 4 Gigi Becali a anunţat despărţirea de un jucător de la FCSB: “M-a costat 400.000, nu a jucat nimic, nimic” 5 Gigi Becali transferă “patru titulari”! A făcut primul “11” la FCSB, iar Târnovanu se întoarce în echipa de start! 6 Virgil Ghiţă, transfer de 3 milioane de euro! Lovitura totală dată de român. Ce salariu va avea
Citește și