Închide meniul

Lautaro Martinez vrea şi Liga Campionilor, după Cupa Mondială: “Singurul lucru care se schimbă este tricoul”

Alex Masgras Publicat: 9 iunie 2023, 18:47

Comentarii
Lautaro Martinez vrea şi Liga Campionilor, după Cupa Mondială: Singurul lucru care se schimbă este tricoul

Lautaro Martinez / Hepta

Lautaro Martinez vrea şi Liga Campionilor, după Cupa Mondială. După ce a câştigat alături de Argentina titlul mondial în decembrie, după finala cu Franţa din Qatar, atacantul argentinian vrea să pună mâna şi pe trofeul Ligii Campionilor alături de Inter.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Atacantul lui Inter este încrezător în şansele echipei sale, chiar dacă Manchester City este dată de cei mai mulţi favorita finalei de la Istanbul. Oamenii lui Pep Guardiola vin după două trofee câştigate în acest sezon: Premier League şi Cupa Angliei. Manchester City – Inter va fi sâmbătă, de la ora 22:00, în format LIVE TEXT pe as.ro.

Lautaro Martinez vrea şi Liga Campionilor, după Cupa Mondială: “Singurul lucru care se schimbă este tricoul”

“Sunt două finale majore pe care un fotbalist le poate juca. Singurul lucru care se schimbă este tricoul. Sentimentele pe care le ai sunt unice, deoarece ştii că ai ajuns până la capăt. Suntem aici datorită muncii şi determinării.

Am muncit din greu ca un grup, echipa este cea mai importantă. Trebuie să fim o echipă ca să câştigăm. Suntem la un pas de victorie. Dacă vrei să obţinem trofeul, acesta este ultimul pas pe care trebuie să îl facem.

E clar că este un meci foarte important pentru Inter şi pentru club. Ştim că Manchester City este o echipă extrem de dificilă. Suntem pregătiţi să muncim din greu şi să contraatacăm tot ce vor face”, a declarat Lautaro Martinez, la conferinţa de presă premergătoare finalei Ligii Campionilor, citat de Daily Mail.

Reclamă
Reclamă

Patronul nerrazurilor, Steve Zhang, a făcut o dezvăluire fabuloasă înainte de Manchester City – Inter

Steve Zhang a mărturisit că Romelo Lukaku a prezis că Inter Milano va ajunge în finala Ligii Campionilor. Miliardarul chinez a precizat că nu l-a crezut pe Lukaku, dar în cele din urmă s-a dovedit că atacantul belgian a avut dreptate.

Oficialul chinez a povestit o anecdotă despre Romelu Lukaku, venit sub formă de împrumut şi care nu a avut un sezon grozav în Serie A: ”El mi-a spus: ‘Preşedinte, niciodată să nu spui niciodată, vom ajunge în finala Ligii Campionilor’. Am surâs, gândind: ‘este nebun’, dar a avut dreptate”.

Preşedintele lui Inter are mare încredere în Simone Inzaghi, chiar dacă în campionat s-a clasat pe locul trei, dar în schimb a câştigat Cupa şi Supercupa Italiei. Ca antrenor la Inter, Inzaghi nu a pierdut nicio finală.

Reclamă

”Inzaghi are abilităţi mari de management şi impune un calm incredibil. Când îl văd înainte de meciuri, sunt mai tensionat decât el. A fost un cadou pentru mine şi el este omul din finala Ligii Campionilor”, a spus Zhang, citat de agerpres.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Pleacă Mircea Lucescu după meciul României cu San Marino?
Loading ... Loading ...
Citește și:
14:41
Primul transfer realizat după Bosnia-România. Plătesc 6 milioane de euro pentru el
14:25
Mircea Lucescu, înlocuit de un fost “discipol” pe banca României? Replica a venit imediat: “Sunt detalii”
13:57
Mihai Stoica i-a făcut praf pe suporterii lui Dinamo care au provocat Bosnia: “O prostie monumentală”
13:45
“La 19 ani eram paznic la hotel!” Povestea jucătorului care bate un record istoric în Liga 1
13:23
“Eu mă demit”. Mircea Lucescu a răspuns pe loc când a fost întrebat cine e vinovat pentru ratarea calificării
13:13
Mircea Lucescu l-a făcut praf pe Denis Drăguş: “Să îşi pună mintea la punct. Nu poţi intra în halul ăsta”
1 Adrian Mutu a caracterizat cu un singur cuvânt jocul făcut de Ianis Hagi în meciul de coşmar cu Bosnia! 2 “Parcă era balerină” Adrian Porumboiu nu l-a iertat pe un tricolor! Nici Mircea Lucescu nu a scăpat 3 UPDATEÎnfrângerea dramatică a Ungariei a schimbat lista cu posibilele adversare ale României! Pe cine putem întâlni la baraj 4 FRF va merge la FIFA, după scandările rasiste din Bosnia! Comunicatul oficial al federaţiei 5 Răsturnare de situaţie! Decizia pe care a luat-o Mircea Lucescu despre viitorul lui, după ruşinea din Bosnia 6 Incidente la finalul meciului de la Zenica. Scandarea românilor care i-a scos din sărite pe bosniaici
Citește și