Primă repriză nebună în FC Copenhaga – Manchester United! Patru goluri şi un cartonaş roşu în repriza prelungită cu 13 minute

Alex Masgras Publicat: 8 noiembrie 2023, 23:29

Comentarii
Primă repriză nebună în FC Copenhaga – Manchester United! Patru goluri şi un cartonaş roşu în repriza prelungită cu 13 minute

Harry Maguire, după ce a făcut penalty în FC Copenhaga - Manchester United / Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

A fost o primă repriză nebună în FC Copenhaga – Manchester United! Prima parte a fost prelungită cu 13 minute, după ce s-au petrecut o mulţime de evenimente.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Meciul, care contează pentru etapa a patra a grupelor UEFA Champions League, a propus patru goluri în prima parte, scorul fiind 2-2 înainte de pauză.

Primă repriză nebună în FC Copenhaga – Manchester United

Echipa lui Erik ten Hag a început perfect meciul de pe terenul celor de la FC Copenhaga. Rasmus Holjund a marcat încă din minutul 3, după care a majorat diferenţa în minutul 28. În doar 4 meciuri în UEFA Champions League, danezul a ajuns la 5 goluri.

Prima repriză a fost marcată şi de o întrerupere de câteva minute bune, după ce unui spectator i s-a făcut rău, iar altul a intrat pe teren cu un steag al Palestinei.

Reclamă
Reclamă

În minutul 42, Marcus Rashford a fost eliminat. Atacantul englez a văzut roşu direct, după o intrare dură la Jelert, cu talpa. Arbitrul a fost chemat la monitorul VAR şi l-a eliminat pe atacantul englez, care a văzut abia al doilea cartonaş roşu al carierei.

Trei minute mai târziu, Mohamed Elyounoussi a redus din diferenţă, după care, în prelungirile primei reprize, Harry Maguire a făcut penalty. Goncalves şi-a asumat responsabilitatea şi la învins pe Onana, care nu a mai putut să apere lovitura de la 11 metri, aşa cum s-a întâmplat în meciul tur, de pe Old Trafford.

Reclamă

Momente de panică la Copenhaga – Manchester United

În minutul 15, meciul a fost întrerupt după ce unui spectator i s-a făcut rău. Medicii au intervenit de urgenţă, iar partida a fost oprită pentru câteva minute.

Întreruperea a avut loc la câteva minute distanţă după ce un fan a invadat terenul. Acesta flutura steagul Palestinei, şi a fost reţinut imediat de forţele de ordine.

Manchester United a început perfect duelul cu Copenhaga. Trupa lui Erik Ten Hag a deschis scorul în minutul 6, prin Rasmus Hojlund. Atacantul danez a majorat diferenţa în minutul 28, din pasa lui Garnacho.

Înaintea etapei a patra a grupelor din UEFA Champions League, Manchester United ocupa locul trei în grupă, cu doar trei puncte. Bayern era lider, cu maximum de puncte, în timp ce Galatasaray ocupa locul secund, cu patru puncte.

În campionat, situaţia lui Manchester United este una delicată. „Diavolii” sunt pe locul opt, cu 18 puncte, la egalitate cu Brighton. În ultima etapă, trupa de pe Old Trafford s-a impus la limită în duelul cu Fulham, după un gol marcat de Bruno Fernandes în prelungiri.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine ar trebui să-l înlocuiască pe Zeljko Kopic la Dinamo?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
18:20

Kimi Antonelli: “A fost un tur magic pentru mine!” A încheiat cu cel mai bun timp calficările la Marele Premiu de la Monaco

18:19

E gata! Manchester United a bătut palma cu înlocuitorul lui Casemiro şi face primul transfer al verii

18:10

VIDEOKimi Antonelli, pole-position în Marele Premiu de la Monaco. Dezamăgire pentru Charles Leclerc

18:03

“Asta a făcut diferența”. Bojana Popovic a dat verdictul după ce CSM București a fost eliminată din Liga Campionilor

18:00

Narcisa Lecușanu, după Metz – CSM București 32-27: “Parcă au avut plumb în picioare”

17:50

Mirra Andreeva, campioană la Roland Garros. Victorie clară în finală cu Maja Chwalinska

1 UPDATEAjunge Marius Şumudică la CFR Cluj? Anunţul clar făcut de Neluţu Varga 2 Cele două transferuri cerute de Zeljko Kopic la Dinamo, înainte de plecare: „De acolo a plecat discuția” 3 Dosar penal și permis suspendat pentru antrenorul din Liga 1! A fost depistat beat la volan 4 Sepsi negociază pentru primul transfer al verii! Nou-promovata vrea un fost jucător de la Universitatea Craiova 5 Din Liga 2 direct în Champions League! Lovitură pentru FCSB 6 “A semnat!”. Gigi Becali, anunțul momentului la FCSB
Citește și