Sheriff – Farul se joacă la Tiraspol! Anunţul făcut de moldoveni, după decizia luată de UEFA

Dan Roșu Publicat: 3 iulie 2023, 14:30

Comentarii
Sheriff – Farul se joacă la Tiraspol! Anunţul făcut de moldoveni, după decizia luată de UEFA

Farul Constanţa sărbătoreşte câştigarea titlului de campioană / Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Sheriff – Farul se joacă la Tiraspol. Campioana Moldovei susţine că UEFA îi permite să joace meciurile europene de pe teren propriu la Tiraspol. Partida retur din primul tur al preliminariilor Ligii Campionilor, Sherrif – Farul, e programată pe 18 iulie.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Asta după ce, iniţial, gazda confruntării era stadionul “Zimbrul” din Chişinău. Decizia fusese luată din cauza situaţiei tensionate din Ucraina. Astfel, Farul va lupta pentru calificare pe o arenă de peste 12.700 de locuri.

Sheriff – Farul se joacă la Tiraspol

“Prieteni, vești grozave! Comitetul Executiv al UEFA a discutat în cea mai recentă ședință cererea comună a clubului și a Federației Moldovenești de Fotbal de a readuce meciurile europene pe stadionul lui Sheriff.

Mulțumită eforturilor conducerii clubului și ale președintelui Federației, Leonid Oleinichenko, meciurile din cupele europene revin la Tiraspol”, se arată într-un comunicat urcat pe Facebook de moldoveni.

Reclamă
Reclamă

Adrian Mazilu, aproape de un transfer istoric

Până la meciul cu Sherrif, Farul Constanţa poate da o altă lovitură. Adrian Mazilu e aproape de un transfer istoric, după un sezon în care a pus umărul la câștigarea titlului de către Farul Constanța, cu cele 7 goluri marcate.

Mai mulți scouteri au venit să îl vadă la Euro 2023, dar Emil Săndoi nu l-a folosit prea mult (34 de minute). Chiar și așa, o formație de Top 5 campionate îl vrea neapărat pe jucătorul cotat la 1.3 milioane de euro.

Hagi cere pentru cel mai important ”produs de export” 7 milioane de euro. Pe lista echipelor care îl doresc pe Mazilu e și Roma lui Jose Mourinho.

Reclamă

Dacă Farul va lua cele 7 milioane de euro pentru Mazilu, acesta ar deveni cel mai scump transfer din istoria echipei lui Hagi. Răzvan Marin pleca la Standard Liege, în 2016, pentru 4.8 milioane de euro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Lionel Messi e primul jucător care înscrie în 7 meciuri consecutive la Mondiale. Va marca şi cu Capul Verde?
Loading ... Loading ...
Citește și:
13:14

Secretarul american pentru securitate internă a sărbătorit eliminarea Iranului: “Sunt încântat că au plecat de la Mondial”

13:03

Lothar Matthaus taie în carne vie după eliminarea Germaniei: “Trebuie să mergem cu alt selecţioner”

12:51

Franţa – Suedia LIVE VIDEO (00:00, Antena 1 şi AntenaPLAY). Mbappe, Dembele şi Olise, pregătiţi de spectacol

12:45

Ronald Koeman, OUT de la naţionala Olandei după eliminarea de la Mondial! Cine e favorit să îl înlocuiască

12:32

Decizie “bombă” la Dinamo! “Câinii” renunţă la unul dintre cei mai importanţi jucători ai echipei

12:01

Surpriză! Marius Marin semnează, dar nu cu Sevilla! Echipa la care va evolua mijlocaşul naţionalei

1 Dinamo pregăteşte oferta pentru un nou atacant! 2 CFR Cluj a dat lovitura! L-a transferat pe fotbalistul dorit de Rapid 3 FCSB a anunţat despărţirea OFICIALĂ de încă un jucător: “Astăzi se încheie în mod oficial aventura în roș-albastru” 4 E oficial! Jucătorul dorit și de Gigi Becali a semnat cu Rapid! 5 Un portar cu două titluri de campion a semnat în Liga 1 6 Unul dintre golgheterii Ligii 1 ar putea pleca pentru 500.000 de euro
Citește și