Verdict despre șansele FCSB-ului de calificare în grupa principală a Champions League! Analiza specialiștilor

Alex Ioniță Publicat: 22 iulie 2025, 12:00

Comentarii
Verdict despre șansele FCSB-ului de calificare în grupa principală a Champions League! Analiza specialiștilor

Profimedia

Specialiștii au analizat șansele de calificare ale FCSB-ului în grupa principală din UEFA Champions League, înaintea „dublei” cu Shkendjia, din turul 2 al preliminariilor.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Shkendija – FCSB se va juca de la ora 21:00 și va fi în format LIVE TEXT pe AS.ro. Returul, programat pe 30 iulie, va fi în direct pe Antena 1 și în AntenaPLAY, de la ora 20:30.

Specialiștii au dat verdictul șansele FCSB-ului de calificare în grupa principală a Champions League

Specialiștii de la Football Meets Data au publicat, pe rețelele de socializare, șansele FCSB-ului de calificare în grupa principală din Champions League.

În opinia acestora, campioana României are o șansă de calificare de 28%. Principala favorită este Celtic, văzută cu o șansă de 73%.

Podiumul este completat de Bodo/Glimt, cu 67% și de Club Brugge, cu 49%.

Reclamă
Reclamă

Iată lista completă a șanselor de calificare, publicată de sursa citată:

1. Celtic – 73&
2. Bodo/Glimt – 67%
3. Club Brugge – 49%
4. Strum Graz – 47%
5. Basel – 43%
6. Benfica – 41%
7. FC Copenhaga – 41%
8. Steaua Roșie – 36%
9. Feyenoord – 31%
10. FCSB – 28%

Reclamă

Gabi Balint a dat verdictul! Ce șanse de calificare în grupa principală de Champions League are FCSB

Gabi Balint a analizat traseul FCSB-ului, din preliminariile UEFA Champions League. Fostul internațional a venit cu un verdict despre șansele de calificare ale roș-albaștrilor.

În opinia lui Gabi Balint, FCSB are șanse mari de calificare în grupa principală a unei competiții europene, după preliminarii.

Legat de șansele din Champions League, Gabi Balint este de părere că FCSB poate forța calificarea, în cazul în care ar avea noroc la tragerea la sorți pentru play-off.

“Au șanse mari. Cred că vor trece de macedoneni, nu vor avea probleme. Iar dacă trec și de Qarabag, sunt în grupele Europa League. Ce mai vrei? La fel ca anul trecut. Important este să facă ce-au făcut anul trecut.

În Champions League, depinde cât noroc vor avea la tragerea la sorți, dacă vor trece de Qarabag. Vor avea un adversar greu, Însă, cu puțin noroc și cu două meciuri bune făcute, pot ajunge în sistemul ăsta nou de Champions League”, a spus Gabi Balint, citat de sport.ro.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Trebuia anulat golul marcat de Claudiu Petrila, în Rapid - Dinamo 3-2?
Loading ... Loading ...
Citește și:
11:29

Prima reacţie a lui Gică Hagi, după ce a cedat acţiunile de la Farul: “A venit momentul să mă gândesc la mine”

11:19

Gică Hagi i-a cedat lui Gică Popescu pachetul majoritar de acțiuni de la Farul

10:55

Radu Drăguşin, interviu tare pentru BBC, după Liverpool – Tottenham 1-1: “Îmi doresc să lupt pentru club”

10:44

Neluţu Varga îi pregăteşte un contract stelar lui Daniel Pancu la CFR Cluj: “Nu a mai existat în România”

10:32

“Îmi dă cu virgulă”. L-a auzit pe Mirel Rădoi după debutul la FCSB şi a reacţionat: “Nu mi s-a părut aşa”

10:06

VideoWinnipeg Jets, victorie cu St. Louis Blues. Kyle Connor, gol spectaculos după un contraatac

1 Ce variante are conducerea Oțelului pentru înlocuirea lui Laszlo Balint. Doi antrenori pe lista gălățenilor 2 Campionatul „nebun” din Europa unde toate cele 18 echipe încă au șanse la titlu: fostul lider a căzut pe locul 11! 3 VIDEOKimi Antonelli câștigă în premieră o cursă în F1, după o prestație magistrală în China. O nouă “dublă” Mercedes 4 Suspendare uriașă pentru Istvan Kovacs. Ce i se pregătește arbitrului, după gafa din Rapid – Dinamo 5 Situație ireală înainte de Bayern – Atalanta! Nemții, fără portar la meciul de Ligă. Ce soluție se ia în calcul 6 VideoAtacantul pe care Craiova i l-a “suflat” lui Gigi Becali a deschis scorul în meciul cu echipa lui Ianis Stoica!
Citește și