Meciul Nacional – Benfica, întrerupt de ceaţă! După 8 minute nu se mai vedea nimic pe teren

De Alex Masgras
Publicat: 6.10.2024, 20:56

Meciul Nacional - Benfica, întrerupt de ceaţă! După 8 minute nu se mai vedea nimic pe teren

Nacional - Benfica / Antena Sport

Meciul Nacional – Benfica a fost întrerupt de ceaţă. Partida care este transmisă LIVE în AntenaPLAY face parte din etapa a 8-a din Liga Portugal.

Jucătorii celor două echipe au fost trimişi la vestiare de arbitrul după 10 minute de la fluierul de start din cauza condiţiilor meteo.

Update 20:50: Chiar dacă jucătorii au revenit pe teren şi s-au încălzit, organizatorii au luat decizia ca meciul să nu se mai reia în seara aceasta.

După doar 8 minute de joc în Nacional – Benfica, arbitrul a oprit partida din cauza ceţii. Deodată, arena celor de la Nacional a fost „înghiţită” de ceaţă, vizibilitatea fiind redusă.

După alte două minute de la oprirea jocului, arbitrul a decis să îi trimită pe jucătorii celor două echipe la vestiare. După aproximativ 25 de minute, ceaţa a început să se ridice, iar jucătorii celor două echipe au ieşit la încălzire. Cu toate acestea, nici la 45 de minute de la fluierul de start, jocul nu s-a reluat.

Înaintea acestei partide, Benfica este pe locul 3 în Liga Portugal, cu 16 puncte, în timp ce Nacional se află pe penultimul loc, cu doar 5 puncte.

Echipe de start în Nacional – Benfica

Ai sport în AntenaPLAY

Trăiești live-ul în fiecare zi. În 2024, competițiile de Formula 1™, Formula 2™, Formula 3™ se văd în direct și integral în AntenaPLAY. Cele peste 24 de curse pot fi vizionate în canalul de sport live – AS LIVE, dar și pe canalele dedicate fiecărei competiții. Toate antrenamentele, calificările, sprinturile și cursele pentru marile premii de Formula 1™ vor putea fi urmărite în direct online.

Pe lângă acestea, abonații pot urmări și Liga Campionilor Asiei, Liga Portugal, Campionatul Greciei sau evenimente de MMA, gale de box, F1 Academy sau tenis de masă.

• Marele Premiu de Formula 1 al Statelor Unite este în perioada 18 - 20 octombrie, live în AntenaPLAY
  • Lituania - România este pe 15 octombrie, de la 21:45, în direct pe Antena 1 şi în AntenaPLAY
  • Va scoate Marius Şumudică echipa din criză?

23:47

Daniel Bîrligea a rupt tăcerea după ce Mircea Lucescu nu l-a chemat la naţională: „Nu decid eu asta! Antrenorul ia deciziile!”

23:32

„Va face de frică ce spun eu!” Gigi Becali, critici pentru Darius Olaru după FCSB – Gloria Buzău 3-2: „Mie nu-mi convine”

23:25

„Dacă m-am vopsit, nu înseamnă că nu ştiu să mai joc!” Octavian Popescu, reacţie după „dubla” din FCSB – Gloria Buzău 3-2

23:20

Gigi Becali, mesaj pentru Mircea Lucescu după ce Daniel Bîrligea nu a fost convocat la naţională: „E mai prieten cu Şucu!”

23:19

LIVE SCORERangers – St. Johnstone 2-0. Ianis Hagi a revenit cu pasă decisivă la prima echipă, şi după a fost eliminat

23:05

Gigi Becali a distrus un jucător FCSB – Gloria Buzău 3-2: „Face numai prostii! Le-am zis să nu-l mai bage!”

1 FotoDavid Popovici își reia facultatea, după ce a avut primul an „înghețat”. Și-a decis viitorul: „Asta îmi doresc!”s 2 FotoFiica lui Michael Schumacher s-a căsătorit la 27 de ani. Tatăl ei ar fi fost de faţă! Ce au fost obligaţi să facă invitaţiis 3 Rapid transferă de la o rivală din Liga 1! Lovitura dată de giuleşteni: „Marius Șumudică și l-a dorit mult”s 4 Adrian Mititelu a făcut anunţul: cine e antrenorul lui FCU Craiova! De ce s-a prăbuşit echipa din Bănies 5 VideoLuiza, soţia lui Cătălin Zmărăndescu, interviu rar despre familia sa: „Vrea să fie şef!” Pasiunea neaşteptată a fiicei sales 6 Ilie Năstase, reacţie fără precedent la adresa Simonei Halep: „Ce vrea să demonstreze, că nu înțeleg?”s

Zodii care primesc binecuvântări din partea Universului pe 7 octombrie 2024. Viitorul sună promițător

Zodii norocoase pe 7 octombrie 2024. Empatia și sensibilitatea sunt principatele calități ale acestei perioade