Kylian Mbappe ar fi semnat deja noul contract. Nasser Al-Khelaifi tocmai a dezvăluit că cel mai scump jucător din lume va rămâne la PSG. Este o lovitură uriaşă pentru Real Madrid.
Mbappe (23 ani) se afla în ultimele luni de contract cu campioana Franţei şi, din vară, putea semna gratis cu orice echipă. Şeicul parizienilor a dezvăluit însă că atacantul ar fi parafat deja o nouă înţelegere.
Kylian Mbappe ar fi semnat deja noul contract
Oficialii lui PSG i-au făcut propuneri de prelungire de contract starului francez încă de anul trecut, însă niciuna nu a fost acceptată până în prezent.
Șeicii din Qatar au dat ordin ca Mbappe să fie ţinut încă un an la Paris cu orice preţ. Principalul obiectiv fiind ca jucătorul să participe la Campionatul Mondial din postura de jucător al lui PSG. Chiar dacă nu a fost făcut încă un anunţ oficial legat de viitorul starului francez, președintele lui Paris Saint-Germain a venit cu o veste şoc.
Nasser Al-Khelaifi a profitat de ședința ECA (Asociația Cluburilor Europene) și a dezvăluit că atacantul și-ar fi prelungit deja contractul cu PSG, conform Mundo Deportivo, care citează cotidianul as.com.
Mbappe, de la Paris, la Madrid
Kylian Mbappe este fotbalistul pe care Florentino Perez (73 de ani), președintele celor de la Real Madrid, îl aștepta pe Santiago Bernabeu. Real Madrid și Mbappe erau aproape de a ajunge la un acord pentru semnarea unui angajament.
Fabrizio Romano a susţinut recent că “galacticii” sunt siguri de realizarea acestui transfer, dar că Mbappe ia în calcul şi oferta lui PSG.
“Nu s-a luat încă o decizie, dar sursele mele de la Real Madrid sunt încrezătoare și relaxate în privința acestui transfer. Propunerea lui PSG a fost îmbunătățită în urmă cu câteva zile și rămâne pe masă”, a anunţat jurnalistul italian.
