Thierry Henry s-a referit la Messi ca la un supraom, dar nu crede că PSG este favorită la câştigarea Champions League, dacă nu îşi rezolvă problemele din apărare.
Lionel Messi, avertizat de Thierry Henry
”Toată lumea vorbește despre marii jucători, despre cei din atac, dar e nevoie de echilibru. Eu am jucat la Barcelona într-o mare echipă, dar toți au uitat că acea echipă nu primea multe goluri.
Iar echipele care nu încasează multe goluri, sunt mai aproape de trofee, e valabil și în Champions League.
E mai ușor când ai fotbaliști supraoameni, dar eu cred că PSG primește prea ușor goluri și prea multe pentru gustul meu”, a declarat Thierry Henry, citat de spaniolii de la as.com.
Show la antrenamentul lui PSG
Înainte să debuteze pentru PSG, Lionel Messi a făcut show la antrenamentul de astăzi al francezilor. Messi a marcat unul dintre goluri din pasa lui Mbappe.
🪄 @KMbappe stepover
⚽️ Messi goal
🔥🔥🔥 pic.twitter.com/O2COw7zchb
— Paris Saint-Germain (@PSG_English) August 17, 2021
Cei doi au fost colegi de echipă cu Neymar, Di Maria, Draxler şi Navas.
Brazilianul a oferit şi el un moment de magie. Şi-a ameţit un adversar şi a marcat printre picioarele acestuia.
✨ pic.twitter.com/3c2dd9lDij
— Paris Saint-Germain (@PSG_inside) August 17, 2021
“Învingătorii de astăzi”, a scris PSG pe contul de Twitter.
🔝💪🏽 Les vainqueurs du jour !
❤️💙 #ICICESTPARIS pic.twitter.com/6VYpThPTEe
— Paris Saint-Germain (@PSG_inside) August 17, 2021
- Thierry Henry o avertizează pe PSG
- Ce a spus despre Lionel Messi
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- Ce lovitură pentru naţionala lui Mircea Lucescu! Jucătorul care ratează Turcia – România
- Suma uriașă pe care Cristiano Ronaldo o încasează pentru o postare pe Instagram
- Istvan Kovacs va arbitra în Europa, după scandalul uriaş de la Rapid – Dinamo 3-2! Decizia luată de UEFA
- Răzvan Burleanu, făcut praf de Ion Crăciunescu: “Un habarnist care nu a dat cu piciorul în minge!”
- Condiţia pusă de Gică Popescu pentru a deveni acţionar majoritar la Farul în locul lui Gică Hagi: “Era imposibil!”


































