LIVE BLOG | No Cristiano, no problem! Portugalia a făcut scor cu Suedia. Italia și Olanda au dat-o la pace în meciul serii din Nations League. Toate rezultatele AICI

Gal Dorin Publicat: 14 octombrie 2020, 17:32

profimediaimages

Italia și Olanda s-au duelat în această seară

LIVE BLOG | Miercuri în Liga Națiunilor. Rezultatele serii

Italia și Olanda au oferit duelul serii. Cele două formații au părut mulțumite să își împartă punctele, iar Donny van de Beek a înscris primul său gol pentru ”Portocala Mecanică”. Italia continuă seria de meciuri fără înfrângere sub Roberto Mancini, în timp ce Olanda a marcat doar primul gol sub Frank de Boer și continuă să fie fără victorie.

LIVE BLOG | Marți în Liga Națiunilor. Rezultatele serii

Spania a pierdut pentru prima oară în această ediție din Nations League, deși a dominat complet pentru primele 70 de minute ale partidei. La Roja a ratat ocazii uriașe și a fost taxată. Ansu Fati, senzația Barcelonei, a fost din nou titular, dar a dezamăgit. În minutul 76, Tsygankov a înscris din pasa lui Yarmolenko și a produs marea surpriză.

Germania a avut parte de un meci foarte greu cu Elveția, fiind condusă cu 2-0 și 3-2. Serge Gnabry a făcut totuși 3-3.

Lucrurile au devenit dure pe final. Schar, de la elvețieni, a fost eliminat în minutul 90+4 pentru o piedică, iar Rudiger a luat galben pentru o lovire cu cotul.

Ora 21:45

Franța – Portugalia 0-0. Remiză albă între cele două campioane ale lumii. Final de meci.

Islanda – Danemarca 0-3. Final de meci.

Polonia – Italia 0-0. Final de meci.

Irlanda de Nord – Austria 0-1. Final de meci.

Ora 19:00

Lituania – Belarus 2-2. Novikovas și Laukzemis pentru Lituania. Lisakovich și Sachivko pentru Belarus. Final de meci.

Estonia – Macedonia de Nord 3-3. Dublă Sappinen și Liivak pentru Estonia. Autogol Kuusk, Pandev și Zajkov pentru Macedonia de Nord. Final de meci.

Armenia – Georgia 2-2. Bayramyan și Mkhitaryan au înscris pentru Armenia. Katcharava și Okriashvili au marcat pentru Georgia. Final de meci.

Finlanda – Bulgaria 2-0. Taylor și Jensen au marcat pentru finlandezi în minutele 52 și 67. Final de meci.

Anglia – Belgia 2-1. Lukaku înscrie în minutul 16 pentru belgieni, iar Rashford egalează pentru britanici. Mount majorează avantajul în minutul 64. Final de meci.

Bosnia și Herțegovina – Olanda 0-0. Final de meci.

Croația – Suedia 2-1. Vlasic marchează în minutul 32. Berg a egalat în minutul 66, dar Kramaric a readus Croația în avantaj în minutul 84. Final de meci.

Ora 16:00

Irlanda – Țara Galilor 0-0. S-a terminat meciul.

Kazakhstan – Albania 0-0. S-a terminat meciul.

Franța – Portugalia, duelul campioanelor în UEFA Nations League

Ambele formații au învins Suedia și Croația până în acest moment. Francezii, campionii mondiali en-titre, au trecut cu 1-0 de Suedia și au aplicat un 4-2 Croației. Finlanda joacă acasă cu vecinii noștri, bulgarii.

Portughezii, campionii europeni en-titre, au înscris și ei patru goluri în fața Croaților, câștigând cu 4-1 și au câștigat cu 2-0 în fața Suediei.

Cumva surprinzător, Franța a triumfat în 18 din ultimele 25 de meciuri cu Portugalia. Victoria lui Ronaldo & Co împotriva Les Bleus la Euro 2016 a fost prima din 1975.

Meciurile serii în UEFA Nations League

Franța – Portugalia nu este singurul meci al serii în Nations League. Anglia va da piept cu Belgia, Croația cu Suedia, iar Olanda va juca împotriva celor din Bosnia și Herțegovina.

Coșmarul României, Islanda, are meci cu Danemarca, iar Polonia primește vizita Italiei.

Irlanda înfruntă Țara Galilor acasă, în timp ce Kazakhstan dă piept cu Albania.

• Portugalia a câștigat fără probleme cu Suedia
  • Olanda continuă să fie fără victorie sub Frank de Boer
  • Toate meciurile din Nations League se găsesc AICI

7:46 Fernando Alonso, cu zâmbetul pe buze după incidentul care l-a trimis pe ultimul loc în cursa de sprint din China: „Mi-a plăcut” 7:25 Max Verstappen a dezvăluit de ce se teme, după victoria din sprintul din Marele Premiu al Chinei: „Va fi destul de dificil” 6:40 VIDEOMax Verstappen a câștigat cursa de sprint a Marelui Premiu al Chinei, LIVE pe Antena 3 CNN și LIVE STREAM în AntenaPLAY 19
23:55
VIDEORafa Mujica, un nou gol în AntenaPLAY. Atacantul dorit de Gigi Becali a marcat în Rio Ave – Arouca 1-1, din Liga Portugal
19
23:47
„E incredibil” Ce a remarcat Mihai Stoica la Gică Hagi după Farul – CFR Cluj 5-1
19
23:32
„Ce ar spune Dan Petrescu după ce aţi primit 5 goluri de la Farul?” Cristi Manea a cedat şi şi-a anunţat plecarea de la CFR Cluj
19
23:30
Palermo – Parma 0-0 în AntenaPLAY. Dennis Man şi Valentin Mihăilă s-au întrecut în ratări!
19
23:23
Mario Camora, devastat după Farul – CFR Cluj 5-1! Mesaj dur către colegi: „Să le fie ruşine tuturor, să nu ieşim din casă”
19
23:07
Gică Hagi a dezvăluit de ce a renunţat la Constantin Budescu: „Ştie că e un hotel frumos la Mamaia!”. Anunţ după Farul – CFR 5-1