Inter – Juventus 2-1. Alexis Sanchez a adus primul trofeu al sezonului pentru campioana Italiei

Publicat: 12.01.2022, 23:35
Actualizat: 24.12.2023, 20:14

Barcelona – Real Madrid, primul duel din semifinalele Supercupei Spaniei, s-a terminat 2-3. Și italienii și-au disputat Supercupa, dar într-un singur meci. Inter a bătut-o cu 2-1 pe Juventus şi şi-a adjudecat primul trofeu al sezonului. La englezi, s-a jucat în Cupa Ligii, faza semifinalelor, între Tottenham și Chelsea, meci încheiat 0-1. Dintre români, doar Răzvan Lucescu a fost la muncă azi.

Update: Inter şi-a adjudecat primul trofeu al sezonului, Supercupa Italiei, după 2-1 cu Juventus. Alexis Sanchez a fost cel care a adus victoria şi trofeul pentru trupa lui Simone Inzaghi, în ultimul minut al prelungirilor.

Update: Barcelona – Real Madrid s-a terminat 2-3. Galacticii s-au calificat în finala Supercupei Spaniei. Tottenham – Chelsea s-a terminat 0-1. Londonezii s-au calificat în finala Cupei Ligii Angliei.

&

Update: Real Madrid a revenit în avantaj pentru a treia oară împotriva Barcelonei. A înscris Fede Valverde.

Update: Ansu Fati a adus egalarea pentru Barcelona în derby-ul cu Real Madrid. A marcat Ansu Fati.

Update: Inter a egalat în Supercupa cu Inter. Lautaro Martinez a marcat din penalty.

Update: Real Madrid a revenit în avantaj împotriva Barcelonei. A marcat Karim Benzema.

Update: Juventus a marcat împotriva lui Inter în Supercupa Italiei! A înscris Weston McKennie.

Update: Chelsea a deschis scorul în meciul cu Tottenham și favorită pentru calificarea în finala Cupei Ligii Angliei. A marcat Antonio Rudiger.

Update: Barcelona a egalat în derby-ul cu Real Madrid prin Luuk de Jong.

Update: Real Madrid a deschis scorul în derby-ul cu Barcelona. A înscris Vincius Jr.

Update: PAOK – Panetolikos 2-0. Echipa lui Răvan Lucescu a bifat a patra victorie consecutivă în campionatul Greciei. Kurtic și Jaba au înscris golurile care au asigurat victoria echipei românului. PAOK este însă pe locul trei în Grecia, la 11 puncte în urma liderului Olympiacos.

„Nu a fost o perioadă ușoară. Am avut jucători care au fost indisponibili din cauza coronavirusului, unii și-au revenit, alții s-au reinfectat. Sunt fericit pentru că am avut o perioadă bună de pregătire cu jucătorii disponibili. Pe de altă parte vreau să cred că vom scăpa de toată această situație provocată de izbucnirea pandemiei. Lucrul pozitiv pe care îl putem vedea a fost că am trecut prin ea fără ‘vărsare de sânge’, când încă eram în pauza competițională. Ar fi mai greu dacă focarul ne-ar fi găsit într-o perioadă când aveam programate meciuri oficiale”, a spus Răzvan Lucescu, la finalul meciului, citat de sport24.gr.

Smyrnis – OFI Crete 0-3

16:25 Toni Petrea a transmis un avertisment, după ce FCSB a luat prima oară titlul după o pauză de 9 ani: „Sper să nu fie un accident” 16:17 „A fost un meci plin de emoţii pentru noi în faţa Ungariei”. Peter Balasz, prima reacţie după victoria uriaşă a României 15:12 Judd Trump, eliminat de la Campionatul Mondial de snooker! Jak Jones, victoria carierei 14:51 Bogdan Lobonţ, criticat de Robert Niţă: „Dacă eram Oaidă, îi ziceam `Ia, mă, tricoul și joacă tu!`” 14:07 Red Bull pierde „creierul” echipei, care e la un pas să semneze cu Ferrari! Plecare de ultim moment anunţată 13:57 Veste uriaşă pentru Gică Hagi! Proiect de 75 de milioane de euro la Constanţa: „De când aşteptam asta” 13:16 Brazilia îl omagiază pe Ayrton Senna, la 30 de ani de la moartea fostului mare campion 13:14 Răzvan Lucescu, cerut la Rapid în locul lui Bogdan Lobonţ: „L-aş alege şi în locul lui Mircea Lucescu!” 13:13 VIDEORomânia – Ungaria 2-1. Victorie istorică la Campionatul Mondial de Hochei, Divizia 1, Grupa A, live în AntenaPLAY 12:14 Detalii savuroase despre Ionuţ Luţu! S-a înscris la cursurile de directori sportivi de la FRF: „Avem traduceri?” Vezi toate știrile