Veștile au fost chiar și mai bune de atât pentru liderul din Serie A. Nu mai au Covid-19 nici Jens Petter Hauge și Matteo Gabbia.
Gianluigi Donnaruma s-a vindecat de coronavirus
"AC Milan anunță că Matteo Gabbia a fost testat negativ și va face un examen medical înainte de a-și relua activitățile. Gianluigi Donnarumma și Jens Petter Hauge, care au fost asimptomatici, au primit rezultate negative la ultimele testări. Autoritățile locale au fost informate, iar ambii jucători au primit acceptul de a reveni la antrenamente", se anunță în comunicatul rossonerilor.
Ciprian Tătărușanu a profitat de absența lui Donnarumma și a fost titular în ultimele două meciuri ale grupării de pe San Siro. A debutat în remiza spectaculoasă cu AS Roma, scor 3-3, și a mai fost între buturi joi, în Europa League, cu Sparta Praga (3-0).
AC Milan va juca duminică în etapa a 6-a din Serie A. Ocupanta primului loc din competiția internă are deplasare pe terenul lui Udinese.
Tătărușanu (32 de ani) este considerat cel mai bun portar român al momentului. Titularul naționalei României este pe locul 1 și este cotat la 1.2 milioane de euro.
- Autoritățile italiene i-au dat undă verde lui Donnarumma
- Ciprian Tătărușanu, titular în ultimele două meciuri ale rossonerilor
- Cupa Mondială 2025 la tenis de masă e live în AntenaPLAY (14-20 aprilie)
- Marele Premiu al Arabiei Saudite este live în AntenaPLAY, duminică, de la ora 20:00
- Simone Inzaghi, după Inter – Bayern 2-2: „Am dat tot ce am avut”
- Lautaro Martinez, cea mai savuroasă reacţie după ce Inter a eliminat-o pe Bayern: „Am demonstrat că avem ‘cojones'”
- Marca, mai dură decât niciodată cu Real Madrid: „Nu există miracole dacă nu joci nimic”
- „Se vede că nu-l mai avem pe el”. Thibaut Courtois, reacţie fermă după ce Real Madrid a fost eliminată din Champions League
- Notele umilitoare primite de jucătorii lui Real Madrid, după eşecul cu Arsenal. Vedetele lui Ancelotti, criticate de spanioli