Închide meniul

”Mai avem de muncit!”. Ionuț Nedelcearu, temperat după două goluri cu Belarus. Ce a spus despre duelul cu ”monstrul” Haaland

Gal Dorin Publicat: 11 noiembrie 2020, 18:17

Comentarii
”Mai avem de muncit!”. Ionuț Nedelcearu, temperat după două goluri cu Belarus. Ce a spus despre duelul cu ”monstrul” Haaland

Ionuț Nedelcearu a înscris o ”dublă” pentru România în meciul cu Belarus

Jucătorul lui AEK Atena a fost omul potrivit la momentul potrivit în atacul tricolorilor. La final, Nedelcearu s-a declarat fericit că a reușit să marcheze, dar a precizat că mai există loc de îmbunătățire în în jocul echipei naționale.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

”Mă simt fericit, vă dați seama, chiar speram să marchez, mă bucur că am reușit, dar mai avem de muncit, pentru că jocul din a doua repriză a lăsat de dorit.

Nu mă așteptam să termin meciul căpitan, dar mă bucur și o să muncesc mult pe viitor ca să rămân cu ea”, a declarat Ionuț Nedelcearu.

Ionuț Nedelcearu despre Islanda și duelul cu Norvegia

”A fost dificil pentru mine fiindcă de când am aflat că vom juca barajul pentru EURO, m-am gândit mereu la acel meci. A fost destul de greu știind că nu pot să ajut echipa, dar mai mult nu am putut să fac. Dacă acestea au fost circumstanțele, nu am avut de ales”, a explicat fundașul român.

Întrebat despre duelul cu Haaland, Nedelcearu a declarat că asemenea meciuri te fac să te simți fotbalist.

Reclamă
Reclamă

”Am mai întâlnit adversari dificili și cu experiență. Aștept cu nerăbdare duelul cu el dacă voi juca fiindcă astfel de meciuri te fac fotbalist și te fac să vezi la ce nivel ești”, a declarat Nedelcearu.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va reuși Daniel Pancu să o califice pe CFR Cluj în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
21:49
Marius Măldărășanu și-a decis singur viitorul, după 1-3 cu Oțelul: „Multe nu sunt de spus”
21:36
LIVE TEXTUniversitatea Craiova – Rapid 1-1. Ocazii mari de gol la ambele porți
21:30
Alex Paşcanu, intervenţia sezonului în Universitatea Craiova – Rapid. Ratarea care l-a făcut pe Mirel Rădoi să cedeze
21:12
VIDEOFanii Rapidului, show total la meciul cu Universitatea Craiova. Au „aprins” Bănia la golul marcat de Christensen
20:40
Dani Coman, replică devastatoare după derapajul lui Gigi Becali: “S-ar putea să nu-l poată spăla nici tot Argeșul”
20:29
VIDEOVlad Dragomir a „comis-o” din nou! Românul a învins un portar legendar cu o lovitură de cap imparabilă
1 Reacţia lui PSV, după ce Dennis Man a făcut un nou meci de senzaţie în Eredivisie 2 Miliardarul român, care a fost acţionar la Dinamo, a divorţat! A pierdut şi clubul de fotbal, acum şi soţia! 3 Neluțu Varga, anunț uriaș pentru CFR Cluj: „Toată lumea trebuie să își facă treaba” 4 Gigi Becali a spus cine a fost omul meciului cu Universitatea Cluj: „Astea îl caracterizează” 5 Gigi Becali, anunţ la miezul nopţii despre viitorul lui Denis Alibec 6 Simona Halep, din nou în prim-plan mondial. Ce a făcut românca în prima zi, la Turneul Campioanelor de la Riad
Citește și