Marius Șumudică, criză de nervi după Trabzonspor – Malatyaspor 1-0! Românul a făcut praf arbitrajul din Turcia. „Unde este VAR? Sunt plătiți degeaba! Era plin de sânge”

Alexandru Ivan Publicat: 7 ianuarie 2022, 21:39 / Actualizat: 7 ianuarie 2022, 22:58

Comentarii
Marius Șumudică, criză de nervi după Trabzonspor – Malatyaspor 1-0! Românul a făcut praf arbitrajul din Turcia. „Unde este VAR? Sunt plătiți degeaba! Era plin de sânge

Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

„Felicitari jucatorilor mei. Au luptat bine. Și apărarea a funcționat foarte bine, știam că sunt jucători la Trabzon care pot face diferența pe cont propriu. Astăzi a fost greu pentru noi, nu am avut 6 jucători care deobicei sunt titulari.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Marius Șumudică, criză de nervi după Trabzonspor – Malatyaspor 1-0

Am urmarit tot meciul. Când atacantul nostru a scăpat singur cu portarul, jucătorul de la Trabzonspor nu a avut nicio treabă cu mingea. Pentru mine este penalty 100%. Arbitrii de la VAR nu fac nimic. Federația n-ar trebui să mai plătească pentru ei. Sunt plătiți degeaba.

Nu ni s-a dat penalty în meciul de la Kayserispor. Nici astăzi n-am primit penalty. Trabzonspor a avut cartonaș roșu în acest meci și nu l-au acordat. Jucătorul nostru și-a schimbat tricoul pentru că era plin de sânge. Unde este VAR-ul? Trabzonspor nu merita să câștige!”, a spus Marius Șumudică, după meci.

Malatyaspor a pierdut cu 0-1 la Trabzonspor, după un gol marcat de Cornelius, în minutul 23. În urma acestei înfrângeri, echipa lui Marius Șumudică a rămas pe ultimul loc în Turcia, la trei puncte de locurile care asigură salvarea de la retrogradare. De cealaltă parte, Trabzonspor e lider, cu 49 de puncte.

Marius Șumudică a ieșit la atac în Turcia

Marius Șumudică a ieșit la atac în Turcia. Antrenorul lui Yeni Malatyaspor este nemulțumit că nu a început oficial campania de mercato și cere schimbarea regulamentului. Campania de mercato va începe în Turcia pe 12 ianuarie, iar Marius Șumudică a răbufnit.

Reclamă
Reclamă

„Am o întrebare pentru Federație sau pentru cine ia aceste decizii legate de transferuri. Dacă partea a doua a campionatului a început, de ce nu putem transfera? Se permit transferurile abia după 12 ianuarie, când partea secundă deja e începută.

De ce? Toată lumea are nevoie de transferuri, sunt necesare tuturor echipelor. Eu sunt doar un antrenor în Turcia, dar cred că și ceilalți tehnicieni au aceeași opinie ca a mea, a răbufnit Marius Șumudică, citat de megahaber27.com.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va marca mai multe goluri pentru FCSB în acest sezon dintre Bîrligea şi Garita?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:13 21 aug.

Daniel Pancu, dezvăluirea serii după victoria Rapidului! Ce i-a putut spune De Rossi: „Nu pot să cred”

23:11 21 aug.

Alex Dobre, gest halucinant după ce a înscris în poarta Petrolului! Cum a explicat momentul de după marcarea golului

22:58 21 aug.

Alex Dobre știe unde s-a făcut diferența în Petrolul – Rapid 0-2: „Noi am fost echipa cu energie”

22:53 21 aug.

„Oribil” Cristi Manea le-a mulţumit tuturor, la primul meci după 4 luni de absenţă: „Nu m-au lăsat să sufăr”

22:48 21 aug.

Olimpiu Moruțan, descătușat după gol și assist cu Petrolul: „Aveam de muncă mult ca să îmi revin”

22:27 21 aug.

Petrolul – Rapid 0-2. Victorie clară pentru giuleșteni în ”Primvs Derby”

1 Veste tragică despre Ion Crăciunescu. Mitică Dragomir: „Păcat!” Ce s-a aflat acum despre boala care l-a lovit 2 Semnează cu FCSB! Gigi Becali a anunţat mutarea: „E fotbalist” 3 UPDATEPrimul jucător pe care Mihai Rotaru îl transferă. Meciul cu Ararat este ultimul pentru vedeta Craiovei 4 Transfer uriaș pentru un jucător de națională: a venit oferta de 25 de milioane de euro din Premier League! 5 Anunț teribil înainte de CFR – FCSB: „S-a operat! L-am pierdut pentru două luni!” 6 FotoCine este soția lui Gică Hagi și cu ce se ocupă, de fapt. Ce studii a făcut, puţini români ştiu: „Ea e patroana”
Citește și