Închide meniul

Marius Şumudică, după ce a plecat de la Gaziantep: „Am simţit ostilitate”. Ce a spus despre varianta Universitatea Craiova

Alex Masgras Publicat: 6 martie 2024, 16:31

Reclamă
Marius Şumudică, după ce a plecat de la Gaziantep: „Am simţit ostilitate. Ce a spus despre varianta Universitatea Craiova

Marius Şumudică, în timpul unui meci / profimedia

Marius Şumudică a oferit prima reacţie după ce a plecat de la Gaziantep. Antrenorul român şi echipa din Turcia au încheiat colaborarea în cursul zilei de miercuri, potrivit anunţului oficial al celor de la Gaziantep.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Şumudică a vorbit despre despărţirea echipei pe care a lăsat-o pe loc retrogradabil. După 28 de etape, Gaziantep se află pe locul 18, cu 28 de puncte, la un punct de primul loc care asigură menţinerea în prima ligă din Turcia.

Marius Şumudică, după ce a plecat de la Gaziantep: „Nu mă simţeam eu”

Marius Şumudică a dezvăluit că a luat această decizie încă de săptămâna trecută, chiar dacă ţine foarte mult la Gaziantep. Antrenorul român a simţit că ceva nu mai mergea şi a luat această decizie împreună cu staff-ul său:

„Eu luasem decizia de săptămâna trecută, după toate stirile din România. Luasem decizia să întrerup, indiferent de rezultatul de la Antalya. Au fost probleme, am un acord şi nu vreau să intru în discuţii. Ţin mult la clubul acesta, anul trecut nu au jucat din cauza cutremurului. Am reuşit să fac 28, lăsându-i la un punct de salvare. Am bătut 3-0 în deplasare cu Karagumruk, victorie cu Alanya în deplasare. E clar că ceva nu mergea. S-au întâmplat probleme săptămâna trecută, am luat decizia, împreună cu staff-ul să ne oprim.

Şi acea decizie, când s-a luat, m-am simţit puţin…nu mă simţeam eu Şumudică. Am jucat din trei în trei zile, nu am putut să pun la punct ce doream, am găsit o echipă descumpănită. Turcia e un campionat foarte greu. Punctele le faci extrem de greu. Nu mai spun de ghinion…am avut 2-0, 1-0, la Galata am pierdut în minutul 90+1. Am avut penalty clar în ultimul meci, dar nu mai contează, ţin de trecut- Nu mă afectează cu nimic. Las echipa cu 10 etape înainte la un punct de salvare, în condiţiile în care celelate echipe vor întâlni Galatasaray, Fenerbahce. Şapte meciuri câştigate, şapte remize, bilanţul meu.

Reclamă
Reclamă

Am simţit o ostilitate din partea presei, din partea mai multor persoane, şi am zis că n-are rost, am lăsat echipa într-un moment ok, la un punct de salvare”, a declarat Marius Şumudică, la digisport.ro.

Marius Şumudică, despre varianta Universitatea Craiova: „Nici nu am închis bine telefonul şi deja a apărut asta”

Marius Şumudică a vorbit şi despre varianta Universitatea Craiova, după ce numele său a fost vehiculat de mai multe ori în ultima perioadă pentru a îl înlocui pe Petev în Bănie, chiar dacă abia miercuri s-a despărţit oficial de Gaziantep:

Nici nu am închis bine telefonul şi deja a apărut asta. Nu iau în calcul. Îmi doresc linişte, să mă recuperez din punct de vedere mental, două trei luni. Am ales să merg la antrenori cunoscuţi în Europa, să văd antrenamente. De la vară, vreau să mă duc la Porto, la Conceicao, e o echipă care îmi place, vorbesc şi limba. Al doilea antrenor, nu l-am aflat, dar sunt foarte aproape.

Reclamă

În două zile voi ajunge în ţară. Mă duc la meci sâmbătă. 21 de ani de carieră, nu am stat trei luni acasă. Eu ştiu ce se poate întâmpla”, a mai spus Marius Şumudică.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va ajunge Cristiano Ronaldo la borna 1.000 de goluri marcate în carieră?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
6:34

VideoBernadette Szocs – Constantina Psihogios 4-0! Victorie categorică în primul meci de la Cupa Mondială 2025

1:22

Marius Şumudică, scandal cu Elias Charalambous: „Nişte mizerii! Să-şi ceară scuze”

23:46 14 apr.

„Îl interesează găinării de CFR?” Gigi Becali a dat verdictul. Ce arbitru vrea la FCSB-CFR Cluj

23:31 14 apr.

„A fost cel mai slab joc!” Dan Petrescu, nemilos după meciul cu Rapid. Ce spune despre duelul cu FCSB

23:20 14 apr.

Victor Angelescu a criticat arbitrajul după CFR Cluj – Rapid 1-1! A anunţat obiectivul giuleştenilor

23:10 14 apr.

„Am vorbit cu Mister şi am rezolvat” Claudiu Petrila, dezvăluiri din vestiar. Ce le-a spus Marius Şumudică

1 OUT de la Sepsi! Decizia luată de Laszlo Dioszegi după a 5-a înfrângere la rând a covăsnenilor 2 „Nu mai face, bă, firfirici!” Gigi Becali, semnal de alarmă uriaş pentru jucătorii de la FCSB: „Trebuie luptă” 3 Verdictul specialistului, după cea mai controversată fază din Universitatea Craiova – FCSB: „Trebuia eliminat” 4 Verdictul specialistului după faza controversată din meciul CFR Cluj – Rapid 1-1! 5 „L-au ameninţat pe Rădoi” Sorin Cârţu a răbufnit la adresa lui Feşnic, după Craiova – FCSB: „Parcă era un căţel” 6 Ce se întâmplă cu Horațiu Moldovan, după ce Sassuolo a promovat în Serie A. Anunțul italienilor
Citește și