EXCLUSIV

Marius Şumudică i-a cucerit pe şefii lui CFR. “E spectacol! Va face treabă.” De cine se tem clujenii în lupta la titlu

Publicat: 26 iulie 2021, 22:46

Comentarii
Marius Şumudică i-a cucerit pe şefii lui CFR. E spectacol! Va face treabă. De cine se tem clujenii în lupta la titlu

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

CFR Cluj are 4 victorii în 6 meciuri cu Şumudică pe bancă. A primit însă de fiecare dată gol, cu excepţia Supercupei.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Marius Şumudică, susţinut de şefi: “E spectacol!”

Ştefan Gadola, unul dintre acţionarii campioanei, se bucură de stilul ofensiv adus de Şumudică şi nu regretă fotbalul defensiv al lui Petrescu.

“Eu personal am răbdare. Cred că va face treabă. Se vede că mai e nevoie de timp ca să se coalizeze echipa. Aţi văzut că marcăm goluri… şi primim (n.r. râde).

Mie îmi place fotbalul ăsta cu multe goluri. Îmi place mai mult aşa. Spectacol, e spectacol!”, a spus Gadola, în exclusivitate pentru AntenaSport.

Gadola recunoaşte însă că se teme de returul cu Lincoln Red Imps, echipa din Gibraltar pe care CFR a învins-o greu, cu 2-1, şi pe care o va înfrunta din nou, miercuri, în Gruia: “Am emoţii, dar sunt foarte optimsit că ne calificăm”.

Reclamă
Reclamă

Acţionarul clujenilor vede o pretendentă surpriză la titlu şi îi felicită pe rivalii de la Universitatea Craiova pentru transferul de top al lui Alexandru Cicâldău la Galatasaray Istanbul.

“- La titlu ne luptăm cu Craiova, cu FCSB, poate şi cu Sepsi…
– Cum vi se pare suma asta pentru Cicâldău: 6,5 milioane de euro?
– Mi se pare extrem de mare!”, a mai spus Ştefan Gadola.

Şumudică, lăudat de Iasmin Latovlevici

Şi jucătorii lui CFR Cluj sunt impresionaţi de stilul lui Şumudică. Iasmin Latovlevici şi-a declarat susţinerea pentru antrenor după meciul câştigat cu emoţii, 2-1 contra lui Clinceni.

Reclamă

“Am început mai mult să atacăm, normal că lăsăm spaţii. Sper să jucăm un fotbal frumos ca să atragem suporteri. Nu avem atât de mulţi oameni în tribună. Sperăm să vină cât mai mulţi. Mie îmi place această variantă”, a spus Latovlevici.

CFR Cluj are 6 puncte din 6 posibile în startul noii ediţii a campionatului. Echipa campioană a primit însă deja trei goluri.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va califica Gică Hagi România la EURO 2028?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:40 20 apr.

Remarcatul lui Gigi Becali după ce FCSB a învins-o pe Farul: “E cel mai bun jucător român”

23:33 20 apr.

Ce le-a spus Mirel Rădoi jucătorilor în vestiar, dezvăluirea lui Tănase: “Probabil așa i-a venit”

23:23 20 apr.

“Frate, vezi că arde baraca!” Stoican şi-a avertizat jucătorii după eşecul cu FCSB

23:13 20 apr.

Vlad Chiricheş, răspuns acid pentru Gigi Becali: „Poate să mă dea afară!”. Ce a spus de retragere

23:12 20 apr.

Întrebat despre plecarea de la FCSB, Mirel Rădoi a făcut show: “Chiar dacă nu am Bacalaureat şi par mai prostuţ”

22:58 20 apr.

Ștefan Târnovanu și-a făcut autocritica după greșelile din meciul cu Farul. Ce le-a transmis Mirel Rădoi în vestiar

1 Primul antrenor care e gata să-i ia locul lui Mirel Rădoi la FCSB. Mesaj pentru Gigi Becali: “Sunt pregătit pentru orice” 2 Revenire senzaţională a lui Nicolae Stanciu în Liga 1! Clubul cu care a ajuns la un acord 3 Primele două nume care sar din schemă la naţională, după numirea lui Gică Hagi selecţioner. Decizia luată de “Rege” 4 Se pregăteşte o plecare grea de la Universitatea Craiova. Oltenii îl scapă liber de contract 5 Gigi Becali, anunţ despre înlocuitorul lui Mirel Rădoi la FCSB: “Sunt mai tare decât turcaleţii”. Ce a produs “ruptura” 6 O echipă din play-out nu a primit licenţa pentru Liga 1!
Citește și