Meci nebun în Serie A! Șapte goluri în Lazio vs Torino. Două reușite în minutele 90+5 și 90+8

De Gal Dorin
Publicat: 1.11.2020, 15:19

Meci nebun în Serie A acolo unde Lazio, echipa românului Radu Ștefan, a câștigat dramatic cu 4-3 în fața celor de la Torino. Ultimul gol a fost marcat în minutul 90+8.

Jucătorii lui Lazio se bucură după golul lui Felipe Calcedo, marcat în minutul 90+8 al golului cu Torino

profimediaimages

Lazio a deschis scorul încă din minutul 15 prin Pereira, dar Torino a lovit de două ori în cinci minute și a intrat în avantaj la cabine.

Milinkovic-Savic a readus egalitatea în debutul reprizei secunde, însă Lukic a marcat în minutul 87 și părea că romanii se îndreaptă către un eșec.

Lazio, final de meci cu două goluri în prelungiri

Finalul meciului a fost unul nebun. Immobile și Caicedo au marcat în minutele 90+5, respectiv 90+8 și și au adus trei puncte la Roma.

Radu Ștefan este încă indisponibil după o accidentare musculară ce îl ține departe de teren.

Diana Belbiţă, la AS.ro LIVE

Ionuţ Radu, portarul lui Inter
Fotbal extern • 21 iulie, 17:15
Ionuţ Radu nu vrea să plece de la Inter! Portarul român, pregătit să se lupte pentru titularizare cu Handanovic. Anunţul făcut de presa din Italia
Ştefan Radu, felicitat de fanii lui Lazio
Fotbal extern • 19 iulie, 12:29
Ştefan Radu, felicitat de fanii lui Lazio. Banner emoţionant la ultimul antrenament. Răspuns pe măsură al românului!
Juventus i-a decis viitorul lui Radu Drăguşin
Fotbal extern • 19 iulie, 8:35
Juventus i-a decis viitorul lui Radu Drăguşin. „A vorbit cu Allegri”. Ce veste de ultimă oră a primit românul
Ce limbă vorbește Maya, fiica Antoniei și cum se înțelege cu frații și cu mama sa când vine în România. Detaliul mai puțin știut
MERCATO 2021 | Cele mai tari mutări sunt AICI. Ramos şi Donnarumma au semnat cu PSG. Manchester United l-a luat pe Raphael Varane. Viitor incert pentru Messi şi Ronaldo
1
31 iulie, 22:38 VIDEOBarcelona, victorie la scor cu Stuttgart! Memphis Depay a reuşit un gol superb, iar „Messi al Austriei” a făcut spectacol + Bayern s-a făcut de râs cu Napoli 31 iulie, 21:52 FC Voluntari – FC U Craiova 1948 2-1 | Adam Nemec, accidentat la debut. Ce a spus despre negocierile cu Rapid + Adrian Mutu, lăudat de Ciobotariu 31 iulie, 21:34 FC Voluntari – FC U Craiova 1948 2-1 | Adrian Mutu, cu zâmbetul pe buze: „Câteodată nu înţeleg fotbalul!” Ce mesaj le-a transmis „Briliantul” elevilor săi 31 iulie, 21:14 Kylian Mbappe, bonus uriaş promis de Real Madrid + Scandal făcut de fanii galacticilor din cauza salariului lui David Alaba 31 iulie, 20:15 Dario Bonetti, deranjat de atitudinea lui Steliano Filip: „Spune niște chestii pe care ar trebui să nu le spună!” Ce a zis antrenorul lui Dinamo despre situaţia lui Paul Anton 31 iulie, 19:38 Ianis Hagi, prima reacţie după accidentare: „Mă simt puternic!” Românul, lăudat de Steven Gerrard şi de presa din Scoţia după golul cu Livingston 31 iulie, 19:01 FC Voluntari – FC U Craiova 1948 2-1 | Adrian Mutu, bătut de fosta echipă! Marcelo Lopes a reuşit un gol de generic 31 iulie, 18:30 EXCLUSIVGigi Becali s-a ţinut de cuvânt! Patronul FCSB l-a cedat pe Andrei Vlad la Universitatea Craiova: „Ajunge, gata!” Cât va plăti Mihai Rotaru pentru transfer 31 iulie, 18:28 EXCLUSIVGigi Becali, prima reacţie după ce a fost anunţat transferul lui Olimpiu Moruţan la Galatasaray! Cum au decurs negocierile cu turcii 31 iulie, 17:57 VIDEOO maşină a luat foc în mers la Raliul Sibiului! Echipajul a reuşit să se salveze, după ce a trecut prin clipe de groază