Meciuri de top în Europa! Liverpool, umilită de Manchester City! PSG, show cu Marseille. Barcelona, victorie nebună cu Betis. Messi a intrat şi a marcat în două minute

Antena Sport Publicat: 7 februarie 2021, 19:22

profimediaimages

Jurgen Klopp şi Pep Guardiola, rivali în Premier League

UPDATE: Barcelona s-a impus cu 3-2, într-un meci în care Messi a început pe bancă. Catalanii au urcat pe locul al doilea în clasament, la egalitate de puncte cu a treia clasată, Real Madrid.

UPDATE: PSG a câştigat cu 2-0 pe terenul marii rivale, Marseille, şi este la trei puncte de liderul Lille.

UPDATE: Barcelona a trecut din nou în avantaj. O conduce cu 3-2 pe Betis, cu reuşita lui Trincao din minutul 87

UPDATE: Ruiz şi-a răscumpărat gafa şi a făcut 2-2 în minutul 75.

UPDATE: Barcelona a conduce cu 2-1 pe Betis, după autogolul lui Ruiz din minutul 68.

UPDATE: Lionel Messi a marcat în minutul 59, la doar două minute după ce a intrat pe teren. Betis-Barcelona este acum 1-1.

UPDATE: Barcelona este condusă cu 1-0 la Sevilla, de Betis. Iglesias a marcat pentru gazde în minutul 38.

UPDATE: Icardi a făcut 2-0 pentru PSG în minutul 24.

UPDATE: PSG a deschis scorul în meciul cu Marseille. Mbappe a marcat în minutul 9. Neymar este pe banca de rezerve, după ce a acuzat probleme medicale.

UPDATE: Rezultat final, Liverpool – Manchester City 1-4!

UPDATE: Manchester City o spulberă pe Liverpool. Foden a dus scorul la 4-1, în minutul 83.

UPDATE: Manchester City s-a desprins. Sterling a făcut 3-1, în minutul 76.

UPDATE: Manchester City conduce din nou. Gundogan a marcat pentru 2-1, în minutul 73.

UPDATE: Liverpool egalează în derby-ul cu City! Mohamed Salah l-a executat pe Ederson din penalty.

UPDATE: Gundogan s-a revanşat şi a deschis scorul pentru oaspeţi în minutul 49.

UPDATE: Liverpool şi Manchester City sunt la egalitate, 0-0, după primele 45 de minute.

UPDATE: Manchester City a ratat un penalty în minutul 37, prin Gundogan. Jucătorul turc a tras peste poartă.

Liverpool are nevoie de victorie contra lui City, pentru a reveni în lupta pentru titlu. Campioana şi liderul din Premier League se întâlnesc astăzi pe Anfield.

Duelurile directe dintre Jurgen Klopp şi Pep Guardiola

Manchester City are 47 de puntcte, cu 7 mai mult decât Liverpool, care a jucat şi un meci în plus. Echipa lui Guardiola nu a mai pierdut de 20 de meciuri în toate competiţiiile şi are 13 victorii la rând. În schimb, Liverpool a cedat o singură dată în ultimele 29 de meciuri de campionat contra adversarei de astăzi, pe propriul teren.

În duelurile directe, Klopp şi Guardiola sunt egali: fiecare are câte 6 victorii, iar alte trei dueluri s-au terminat nedecis.

În Franţa, PSG trebuie să ţină pasul cu Lille şi Lyon, singurele echipe care o depăşesc în clasament. Trupa lui Pochettino se deplazeasă pe terenul marii rivale, Marseille, care trece printr-o perioadă de criză şi a rămas fără antrenorul Andre Villas-Boas.

În La Liga, Barcelona se deplasează pe terenul lui Betis. Dacă se impun, catalanii vor face 43 de puncte, la fel ca a doua clasată, Real Madrid.

20
23:46
Ioan Andone cere şi el plecarea lui Zeljko Kopic de la Dinamo: „Trebuie un antrenor român. Aş păstra doar 5 jucători”
20
23:26
„Vreţi să rămâneţi la Dinamo?” Zeljko Kopic, anunţ despre viitorul său după victoria cu Csikszereda: „Am 46 de ani, nu 60!”
20
23:20
VIDEOFinlanda – Danemarca 3-1 a fost în AntenaPLAY! Duel încins la Campionatul Mondial de hochei
20
23:11
Răzvan Lucescu şi-a dezvăluit clauza pe care o are în contractul cu PAOK! Ce a spus de interesul lui Beşiktaş
20
23:05
Palermo – Venezia 0-1, în AntenaPLAY. Eşec pentru echipa lui Nedelcearu, în turul semifinalelor play-off-ului pentru Serie A
20
23:01
Lotul Argentinei pentru Copa America 2024! Lionel Messi va împlini 37 de ani chiar la turneul final
20
22:42
Ce a spus Dennis Politic despre un transfer de la Dinamo, după „dubla” de senzaţie cu Csikszereda!
20
22:35
Patronul lui PAOK, mesaj emoţionant pentru Răzvan Lucescu. Urare specială şi pentru Mircea Lucescu: „Să mai trăiască 100 de ani!”
20
21:53
FotoDinamo – Csikszereda 2-0. „Dublă” Dennis Politic! „Câinii” au luat o opţiune serioasă pentru rămânerea în Liga 1
20
21:52
FCSB şi-a mai aflat o posibilă adversară din turul 1 preliminar al UEFA Champions League! Cum arată lista actualizată