”Am avut ocaziile cele mai mari, cred că am avut şi un gol valabil pe final. Nu pot să fiu mulţumit, e nedrept! În prima parte a campionatului…aşa stau lucrurile, vedem ce putem face în partea a doua a campionatului.
Cine vorbeşte de schimbarea mea să vă şi răspundă”, a declarat Corneliu Papură după fluierul de final.
Mihai Rotaru, patronul Craiovei, l-a reconfirmat în funcție pe Corneliu Papură
Într-o intervenție televizată, patronul Mihai Rotaru a ținut însă să liniștească toate zvonurile și a precizat că își dorește să continue campionatul alături de Corneliu Papură și staff-ul său tehnic.
”Are dreptate (n.r Corneliu Papură). Ce am putea să facem noi? În ultimul timp am văzut că am negociat cu Zenga, Şumudică, Dan Petrescu…nu am discutat cu nimeni. A apărut că ne-am dorit să vorbim cu Zenga, nu ne-a trecut aşa ceva prin cap. Noi ne dorim să continuăm cu acelaşi staff tehnic, poate cu mici schimbări.
Dorinţa noastră este să rămânem cu acelaşi staff tehnic cel puţin până la finalul sezonului. Staff-ul administrativ face tot posibilul să mergem cu acelaşi staff tehnic până la sfârşit”, a precizat patronul Universității Craiova într-o intervenție la Digi Sport.
Universitatea Craiova a cerut gol la șutul lui Ovidiu Bic
În minutul 89, Ovidiu Bic a prins un șut bombă de la marginea careului care a părut că a intrat în poartă, iar oltenii au cerut gol în mod vehement, dar arbitrul nu a acordat nimic.
Antrenorul Corneliu Papură a protestat vehement pe margine, motiv pentru care a primit al doilea cartonaș galben și a fost trimis în tribune.
”Am tratat fiecare meci la fel, dacă în momentul în care etapa trecută am primit gol am căzut psihic. Acum am arătat caracter.
Nu ştiu de ce am fost eliminat, i-am atras atenţia că a fost gol şi mi-a arătat cartonaş roşu. O măsură prea dură”, a declarat tehnicianul Universității Craiova.
- CFR Cluj - Universitatea Craiova 0-0
- Antrenorul Corneliu Papură a fost apărat de patronul Mihai Rotaru
- Portugalia - Uzbekistan e marţi, de la ora 20:00, live pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Anglia - Ghana e marţi noaptea, de la ora 23:00, live pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Noul șef al fotbalului italian a ales selecționerul! Numele uriaș dorit pe banca Squadrei Azzurra
- Transferul de 50 de milioane € dorit de Chivu la Inter intră în linie dreaptă. Toate detaliile mutării
- Mihai Stoica a numit echipa de start a FCSB-ului, pentru sezonul viitor. Cine îl va înlocui pe Darius Olaru
- Anglia – Ghana LIVE VIDEO (23:00), pe Antena 1 și AntenaPLAY. Trupa lui Tuchel vrea calificarea în 16-imile CM
- Argentina – Austria 2-0, cu golul istoric al lui Lionel Messi, lider detaşat de audienţă

































