Închide meniul
VIDEO

Mihai Stoica, aruncat în piscină de Gheorghe Mustaţă! Imagini fabuloase la baza din Berceni. Dinamo, ironizată: „Serie B! Serie B!”

Publicat: 3 iunie 2022, 15:41

Mihai Stoica, aruncat în piscină de Gheorghe Mustaţă! Imagini fabuloase la baza din Berceni. Dinamo, ironizată: „Serie B! Serie B!

Mihai Stoica, ironii la adresa celor de la Dinamo | AntenaSport

Mihai Stoica, aruncat în piscină de Gheorghe Mustaţă! Imagini fabuloase de la baza din Berceni a FCSB! Ultraşii stelişti au petrecut alături de Mihai Stoica şi de jucători la petrecerea de final de an.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mihai Stoica a oferit imaginea zilei. Acesta a fost aruncat în piscină de liderul galeriei FCSB, Gheorghe Mustaţă.

Mihai Stoica, aruncat în piscină de Gheorghe Mustaţă

Mihai Stoica nu s-a oprit aici. Deşi în spaţiul public, managerul general nu a dorit să îşi ironizeze marea rivală după ce a retrogradat, MM s-a dezlănţuit alături de fani. „Serie B! Serie B!” – a fost scandarea preferată a lui Mihai Stoica.

Mihai Stoica a explicat de ce nu s-a bucurat de retrogradarea lui Dinamo

În spaţiul public, Mihai Stoica a fost rezervat în ceea ce priveşte retrogradarea celor de la Dinamo. Managerul FCSB a spus că nu era momentul să se bucure, însă în momentul în care a petrecut alături de fani nu s-a mai abţinut.

Mihai Stoica a revenit cu explicaţii suplimentare şi a spus că, deşi avea „podul plin de ironii„, nu şi-a ironizat rivala de o viaţă.

Reclamă
Reclamă

Am trăit sentimente amestecate. De asta nici n-am comentat după. Podul era plin de ironii, dar nu e momentul. Au ajuns prea jos, nu e un semn de bărbăție să ironizezi pe cineva care a ajuns atât de jos, pentru că nu-ți poate răspunde în niciun fel.

E cumplit ce s-a întâmplat, dar cred că ar fi trebuit să se întâmple mai de mult, iar suporterii nu ar fi asistat la agonia asta. A fost exact o agonie, a durat prea mult”, a declarat Mihai Stoica la orangesport.ro.

Mihai Stoica ştie din ce cauză a retrogradat Dinamo

Mihai Stoica e convins că ştie din ce cauză a retrogradat Dinamo. Managerul general al lui FCSB l-a acuzat pe fostul patron al „câinilor”, Ionuţ Negoiţă, pentru situaţia dezastruoasă de la clubul din Ştefan cel Mare.

Reclamă

Dinamo a retrogradat pentru prima dată în istoria de 74 de ani a clubului. MM anunţă că declinul rivalei a pornit cu adevărat în momentul în care Cristi Borcea a decis să îşi vândă pachetul de acţiuni, în 2012. Negoiţă ar fi plătit atunci aproximativ 1.3 milioane de euro.

Oficialul lui FCSB asigură că, spre deosebire de Cristi Borcea, Ionuţ Negoiţă nu a fost şi un fan al lui Dinamo.

Negoiţă n-a simţit nimic pentru Dinamo. Borcea era disperat, trăia pentru Dinamo. Poate că făcea şi el nefăcute, dar Borcea era dinamovist. Cu Borcea, în timpul meciurilor nu se poate discuta. Nu l-am simţit pe Negoiţă dinamovist”, a declarat Mihai Stoica la orangesport.ro.

Cu Negoiţă la conducerea clubului, „câinii” au cucerit un singur trofeu. Este vorba de Cupa Ligii, în sezonul 2016/2017, competiţie care a fost desfiinţată între timp. Din 2007 nu a mai fost Dinamo campioana României.

Dinamo a rămas fără palmares, culori şi siglă după ce a retrogradat în Liga 2

Clubul care a fost ţinut în viaţă, în ultimii ani, de fanii din DDB au primit o lovitură teribilă. Retrogradarea din Liga 1 vine la „pachet” cu pierderea patrimoniului!

Echipa lui Nicolae Badea din liga a 4-a, FC Dinamo, este deţinătoarea palmaresului şi a siglei. Acesta i le-a oferit lui Ionuţ Negoiţă de Badea, în momentul în care a renunţat la pachetul său de acţiuni, dar a pus o clauză specială în contract. Patrimoniul a fost oferit cu drept de folosinţă, pe perioadă nedeterminată, către gruparea de pe prima scenă a fotbalului românesc, dar numai atât timp cât aceasta nu se retrogradează.

FC Dinamo 1948 a picat din Liga 1, astfel că a rămas fără palmares şi culori. Sigla îşi dorea oricum să o schimbe în noua ediţie din campionat, la presiunile lui Nicolae Badea. Ultraşii din DDB au tras un semnal de alarmă încă din 2021.

Dinamo e obligatoriu să rămână în Liga 1, pentru a nu pierde suma considerabilă din drepturi TV și nici patrimoniul (palmares, culori, stemă). Acestea sunt ale clubului doar în Liga 1. Plus că Dinamo este Dinamo și aici este locul lui! Putem salva clubul pe linie sportivă și o vom face, însă e obligatoriu să luăm licența, altfel Dinamo va retrograda, iar asta înseamnă dispariția lui, practic!”, au transmis fanii din DDB, sezonul trecut, când Dinamo risca să ajungă în Liga 2.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Îl va transfera Gigi Becali pe Dennis Politic la FCSB?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
21:26

Constantin Budescu şi-a stabilit viitorul, după plecarea de la Gloria Buzău: „Încă merge treaba”

21:23

„Să nu ajung la spital!” Antrenorul din Liga 1 care s-a prăbuşit emoţional. Mărturie teribilă

21:13

Antrenorul Benficăi, anunţ despre viitorul lui Angel Di Maria înaintea derby-ului de titlu cu Sporting. Ce a spus despre meci

21:00

LIVE VIDEODanemarca – SUA se joacă ACUM, la Campionatul Mondial de hochei. Cehia, victorie cu Elveţia în prelungiri

20:57

LIVE SCORESepsi – Botoșani 0-0. Gloria Buzău – Unirea Slobozia 0-3. Ialomiţenii au urcat pe loc de baraj

20:46

Emma Răducanu, în mare formă! Jucătoarea cu tată român e în turul 3 la Roma

1 Ce sport practică Papa Leon al XIV-lea, noul Suveran Pontif: „Mă consider un jucător amator” 2 „Să mănânce 10 mici, să bea o bere” Un patron din Liga 1 vrea să îl transfere pe Constantin Budescu 3 UPDATEIonel Ganea, implicat într-un grav accident rutier. Fiul fostului internaţional, în stare gravă la spital 4 Benfica – Sporting LIVE VIDEO (sâmbătă, 20:00). Meci uriaş pentru titlu în Liga Portugal 5 Dinamo are concurenţă! Oferta de 500.000 primită de FCSB pentru Alexandru Musi din Liga 1 6 Gigi Becali a făcut o ofertă pentru Dennis Politic! Răspunsul pe care i l-a dat Andrei Nicolescu
Citește și