Închide meniul

Mihai Stoica, lăsat fără cuvinte de Andrea Compagno, după FCSB – Anderlecht 0-0: “Doar Thomas Muller a mai făcut asta”

Viviana Moraru Publicat: 16 septembrie 2022, 19:21

Comentarii
Mihai Stoica, lăsat fără cuvinte de Andrea Compagno, după FCSB – Anderlecht 0-0: Doar Thomas Muller a mai făcut asta

Mihai Stoica, în timpul unui meci / Hepta

Mihai Stoica a fost lăsat fără cuvinte de Andrea Compagno, după partida dintre FCSB şi Anderlecht, încheiată cu scorul de 0-0. Managerul roş-albaştrilor s-a declarat uimit de efortul depus de atacantul italian, care a fost introdus în locul lui Bogdan Rusu la pauză.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

FCSB a remizat pe teren propriu cu Anderlecht, în etapa a doua din faza grupelor Conference League. Andrea Compagno a fost remarcatul serii, în partida de pe Arena Naţională, în ciuda faptului că a început partida ca rezervă.

Mihai Stoica, lăsat fără cuvinte de Andrea Compagno, după FCSB – Anderlecht

Mihai Stoica a analizat prestaţiile celor doi atacanţi de la FCSB, Bogdan Rusu şi Andrea Compagno. Managerul roş-albaştrilor a dezvăluit că distanţa parcursă de italian l-a impresionat, comparându-l cu o vedetă de la Bayern Munchen, anume Thomas Muller.

“Nu o să vorbesc niciodată despre jucători despre meci, să îi critic. Rusu nu că nu ar fi vrut, dar asta e capacitatea lui de efort. Conform datelor noastre a alergat 5,5 kilometri. E foarte bine pentru un atacant.

Surpriza este alta, ce a putut să facă Andrea Compagno în a doua parte a meciului. Cred că a bătut toate recordurile unui număr 9 în ceea ce privește distanța parcursă. 6,6 km. E imens!

Reclamă
Reclamă

Mi se pare… Nu știu dacă am întâlnit așa ceva. Poate doar Thomas Muller a mai făcut așa ceva, dar el nu era atacant veritabil”, a declarat Mihai Stoica, la Orange Sport.

Andrea Compagno a fost cumpărat de FCSB de la FC U Craiova 1948, în schimbul a peste 1 milion de euro. Atacantul italian a marcat un singur gol, în patru partide bifate pentru roş-albaştrii.

Mesajul de luptă al lui Andrea Compagno, după FCSB – Anderlecht 0-0

Mesajul de luptă al lui Andrea Compagno, după FCSB – Anderlecht 0-0. Atacantul italian a spus că FCSB are puterea de a lupta în continuare pentru calificare.

Reclamă

Andrea Compagno a fost rezervă cu Anderlecht. Atacantul italian a fost trimis în teren în locul lui Bogdan Rusu.

„Am făcut un meci bun, cu cea mai bună echipă din Belgia. Am avut cea mai mare ocazie, am jucat bine. Încă nu obţinem ceea ce meritam. Am avut o ocazie mare, am avut un meci echilibrat. Nu putem să ne oprim, mergem înainte. Antrenorul ia deciziile, indiferent dacă joci 10 minute trebuie să dai totul. Nu e problemă cine intră, important e echipa. A fost un meci echilibrat. În cupele europene, dacă nu câştigi, nu trebuie să pierzi.

Cred că de la meciul cu Farul până acum echipa a crescut. Sunt sigur că or să vină şi punctele. Totul e posibil. Azi am demonstrat că putem să ne luptăm pentru calificare. Nu avem timp să ne gândim mai desparte, trebuie să ne gândim la meciul cu Craiova. Mă întorc doar în oraş, echipa e diferită. Mă simt bine la FCSB, cel mai bine din România. Important e să ne batem la titlu„, a spus Andrea Compagno la Pro Arena.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Pleacă Mircea Lucescu după meciul României cu San Marino?
Loading ... Loading ...
Citește și:
9:44
Victor Wembanyama s-a accidentat din nou! Cât va lipsi starul lui San Antonio Spurs
9:37
“Am făcut oferte”. Gigi Becali începe asaltul pe piaţa transferurilor. Ultimele detalii de la negocieri
9:31
Donald Trump şi “permisul FIFA”, pentru accelerarea procedurii de obţinere a vizei pentru Statele Unite
9:22
VIDEOErling Haaland, aclamat de 50.000 de fani! Sărbătoare la Oslo după calificarea Norvegiei la World Cup 2026
8:59
“Putem trece de baraj?” Ionuţ Lupescu ştie de ce are nevoie România pentru a se califica la World Cup 2026
8:53
Cine câștigă competiția motoarelor
1 Afacerea în care Cosmin Olăroiu a investit milioanele arabilor: “Nu mă văd antrenând la 80 de ani, ca Lucescu” 2 “L-au suspendat” Selecţionerul Mircea Lucescu a apelat la UEFA, iar forul european a luat decizia! 3 Prima mutare făcută de FCSB. De astăzi este la club, Meme Stoica a făcut anunţul 4 Denis Drăguş a plecat din cantonamentul naţionalei. Mircea Lucescu: “Nici nu l-am mai văzut” 5 Marius Șumudică, ținta unui derapaj șocant: “Schizofrenic, gunoi absolut. Se considera cel mai tare antrenor” 6 Gigi Becali a făcut oferte pentru cinci transferuri. Meme: “Suntem deja în discuții”
Citește și