Mirel Rădoi și România, gata de duelul cu nord-irlandezii: ”Putem termina pe locul doi!” Ce a spus despre meciul cu Norvegia

Gal Dorin Publicat: 17 noiembrie 2020, 16:46

Comentarii
Mirel Rădoi și România, gata de duelul cu nord-irlandezii: ”Putem termina pe locul doi!” Ce a spus despre meciul cu Norvegia

Mirel Rădoi este convins că România poate face un joc bun cu Irlanda de Nord

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

”Va fi un meci destul de echilibrat. Va fi un meci în care va trebui să ne ridicăm la nivelul de determinare al adversarilor”, a declarat selecționerul.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mirel Rădoi: ”Putem termina pe doi în grupă”

Mirel Rădoi a vorbit despre dorința naționalei de a face o partidă cât mai bună și de a câștiga pentru a putea termina pe locul doi în cazul unei victorii a Austriei cu echipa alternativă a Norvegiei.

”Ne gândim la importanţa meciului şi ne gândim că putem termina pe locul 2 în grupă, dacă Austria va câştiga. Ne gândim şi la calificările pentru Cupa Mondială. Depindem şi de alte rezultate, nu suntem numai la mâna noastră. 

În momentul de faţă, cred că acolo se va ajunge. Dacă acele puncte (n.r. punctele din meciul anulat cu Norvegia) nu ni se vor da şi vom pierde cu Irlanda, am termina pe ultimul loc. Nu ne dorim să ajungem în această situaţie”, a punctat antrenorul echipei naționale.

Mirel Rădoi: ”Am pierdut 2 puncte nemeritat în tur”

Rădoi a vorbit și despre meciul din tur și egalul norocos scos de Irlanda de Nord în deplasare cu ”tricolorii”. Totuși, selecționerul a recunoscut că irlandezii pot avea avantajul de această dată deoarece partida se va juca cu suporteri, iar ai noștri nu știu încă ce decizie va lua forul UEFA după anularea meciului cu Norvegia.

Reclamă
Reclamă

”Ar fi fost bine să ştim, dar meciul de mâine seară va fi ca o finală pentru noi. Am pierdut 2 puncte nemeritat în tur şi ne dorim revanşa. Dat fiind faptul că se va juca cu 1000 de fani în tribună, sunt sigur că Irlanda de Nord va dori să câştige ultimul meci de acasă”, a concluzionat Mirel Rădoi.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Mai are nevoie FCSB de transferuri, după eliminarea din Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:14 3 aug.

Olimpiu Moruţan a reacţionat, după ce a fost schimbat în minutul 50 în Rapid – CFR Cluj 3-1! Ce a zis despre gol: „Ceva obişnuit”

0:14 3 aug.

Daniel Pancu a surprins după Rapid – CFR 3-1: „Clubul nu are mentalitate!”. A anunţat transferuri şi 2 accidentări

0:01 3 aug.

„Suntem pe drumul cel bun”. Constantin Grameni, euforic după ce Rapid a dat recital cu CFR Cluj: „Aveam sete de revanşă”

23:55

„Nu suntem mercenari!” Mario Camora, şedinţă cu Neluţu Varga! Anunţul făcut după Rapid – CFR Cluj 3-1: „Mi-au spus clar”

23:46

„Inacceptabil”. Jucătorul de la CFR Cluj, sincer după eşecul cu Rapid. Cum a comentat cea mai controversată fază

23:39

„Ultimele goluri la Rapid?”. Răspunsul dat de Alexandru Dobre, după oferta primită din Turcia

1 Englezii, verdict fără dubii după debutul lui Andrei Coubiș la Lincoln City: „Actorul principal” 2 „Se vede că e fotbalist”. Noul transfer de la Universitatea Craiova care l-a cucerit pe Florin Prunea 3 VIDEO„Nu știu cum a reușit”. Louis Munteanu, assist uluitor în MLS. Comentatorilor nu le-a venit să creadă 4 Ce i-a adus, de fapt, sfârșitul lui Mircea Lucescu. Nepotul acestuia a dezvăluit totul: „Ăsta este adevărul” 5 Și-a cerut plecarea de la FCSB după umilința cu Auda! În ce condiții s-ar produce despărțirea 6 Marius Baciu și-a decis viitorul! Ce se întâmplă cu antrenorul FCSB-ului după umilința din Europa
Citește și